SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zdrowa dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1759

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 904 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43576
Temat do dyskusji, jak powinna wyglądać zdrowa dieta.

Zakładamy, że osoba X nie jest sportowcem wyczynowym, natomiast prowadzi aktywny tryb życia, praca + różne hobby, siłownia (rekreacyjnie), do pracy i na inne zajęcia jeździ na rowerze, od czasu do czasu wybierze się na aerobik, czy na bieżnię, skakanka w domu nie jest jej obca.

http://resmedica.pl/archiwum/zdart120011.html ten artykuł przedstawia pewną wizję ale zastanawia mnie to zachęcanie do produktów mlecznych, czytając sfd mleko jest zdecydowanie odradzane (marek.c - "nadmiar spożywanego nabiału /mleka, sera/ prowadzi do odwapniania układu kostnego", BodyLine - "zrezygnuj z produktów mlecznych.Mleko jest dla młodych organizmów najłatwiej wchłanialną postacią pożywienia,jednak po osiągnięciu pewnego wieku są znacznie lepsze rodzaje pokarmów.Pzdr.")

Eksperci odżywiania proszeni o wypowiedzi

Jakie proporcje B/W/T, z jakich źródeł, dodatkowe uwagi mile widziane
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Na pewno to będzie dieta LC i na pewno będzie podobna do 10 przykazań bernardiego lub paleo diet, nie ma innej opcji :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie jw,
qaz, masz coś ciekawego na temat acid-base equilibrium?
Zacząłem troszkę czyać, właśnie badam 2 linki od ellisa,
a zainteresowało mnie właśnie to, w jaki sposób wpływa przetwarzanie termiczne produktu na jego kwaso/zasado twórczość. Rozgotowany ryż jest mniej, dużo mniej zasadotwórczy niż "gotowany" - z innymi produkami też tak jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Mam tylko w wersji papierowej, paleo diet i dzieła bernardiego Gdzieś na jego stronie za free był dobry art wraz z wykresami i tabelami, poszukam w jego zasobach :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok zaraz też przejże te stronki

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2009-06-25 21:06:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Pierwsza sprawa do której się odniosę to wpływ "kwasicy" na ucieczkę wapnia z kości co jest oczywistą oczywistością bo organizm dążąc do homeostazy, skądś wziąć substraty musi...
Sprawa druga to wpływ kwasicy na ujemny bilans azotowy co wiąże się z ucieczką azotu, co oznacza straty w mięśniach i innych tkankach...
Co do sprawy spadku wolnego T3 i T4 a wzrostu TSH w surowicy, to tak naprawdę do tej pory taka zależność u ludzi "nie obiła mi się o oczy", przeglądając badania. Sam wpływ kwasicy na zwierzęta laboratoryjne nie daje nam pełnego obrazu sprawy. Wiąże się stany zakwaszenia z występowaniem wielu chorób człowieka wliczając problemy hormonalne.


Zmieniony przez - qazar w dniu 2009-06-25 21:27:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdążyłem już wyedytować posta bo znalazłem odp;
dla dociekliwych, chodziło o ten art;
http://www.smw.ch/docs/pdf200x/2001/09/smw-09666.pdf 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Ciekawa sprawa jest z samym problemem wzrostu TSH, bo w Polsce jak masz jego poziom w "normie" to nie robią dalszych badań T3 i T4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny ...

Następny temat

Dieta redukcja do oceny

WHEY premium