SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapasnicze sztuki walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 83
Witam
forum czytam już od jakiegoś czasu , ale dopiero teraz założyłem konto ponieważ chciałem się dowiedzieć jakie zapaśnicze sztuki walki można trenować w Polsce nie musi być w nich parteru ważne żeby były dobrze rozwinięte rzuty , obalenia fajnie jakby występowały w nich rzuty takie jak w judo i zapasach stylu wolnego niestety w Polsce nie ma klubów zapasów w których mogą trenować osoby po 30 roku życia, judo niestety tez nastawione na dzieci i młodzież
dlatego myślałem o klubach organizacjach japońskiego ju jitsu lub np. chińskie zapasy znacie jakieś kluby lub organizacje ju jitsu lub innych zapaśniczych sztuk walki ważne żeby były rzuty takie jak judo i zapasach
znalazłem takie szkoły tradycyjnego ju jitsu , ale nie wiem czy znajdę tam rzuty takie jak w judo i zapasach

https://kokodo.pl/

http://www.jujitsu-lodz.pl/


http://www.jujutsu.pl/historia AIKI.htm




ta szkoła yoseikan aiki ju jitsu wygląda fajnie , czy są w Polsce kluby ? myślicie, że występują tam sparingi ?


http://www.karatelubaczow.pl/aikijujutsu-kobukai/




koreańskie ju jitsu hapkido w Polsce są jakieś organizacje ? występują w hapkido sparingi ? tak jak napisałem chodzi mi głównie o rzuty uderzenia mogą być , ale nie muszą Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
On nie rozumie co chcesz mu przekazać. Tak samo nie rozumie, że zaczynając jakiś sportowy styl chwytany w wieku 30+, to w zasadzie tylko rekreacyjny temat...


Zmieniony przez - marcinpruszcz w dniu 2019-07-29 21:56:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Zapisz się na judo. Jest mnóstwo sekcji dla 30-latków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 83
KrzyśK
Zapisz się na judo. Jest mnóstwo sekcji dla 30-latków.


widziałem , ze na świecie judo Mastersów jest bardzo popularne są kluby są zawody trenuje się judo z rzutamiz łapaniem za nogico aktualnie w judo jest zabronione itd
w Polsce to chyba tylko Paweł Nastula organizuje takie zawody
nie znalazłem zbyt wielu sekcji judo oferujące treningi dla osób po 30

widziałem w Krakowie taką sekcję zapasów i to tyle
bardziej interesowały by mnie kluby na śląsku ewentualnie jakies seminaria zapasów judo
z nalazłem coś takiego https://judoinfo.pl/stowarzyszenie-tradycyjnego-judo-stjudo/ ,ale nie wiem gdzie są kluby należące do tego stowarzyszenia tam pewnie mogą trenować również ludzie po 30 roku życia

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Zapasnicze_sztuki_walki-t1192424.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
kolegaaaa
KrzyśK
Zapisz się na judo. Jest mnóstwo sekcji dla 30-latków.


widziałem , ze na świecie judo Mastersów jest bardzo popularne są kluby są zawody trenuje się judo z rzutamiz łapaniem za nogico aktualnie w judo jest zabronione itd
w Polsce to chyba tylko Paweł Nastula organizuje takie zawody


A gdzie tam, jest mnóstwo zawodów judo Masters, w zeszłym roku startowałem na zawodach w Płocku i tam rozgrywane były mistrzostwa miasta w tej kategorii, fajnie się dziadki miedzy sobą prali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 83
marcinpruszcz






Koluchstyl ciekawe, ale chodzi mi o sztuki walki bazujące na rzutach , obaleniach nie na walce w parterze z tego co widze Koluchstyl to tylko walka w parterze z kolan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
BJJ jest uznawane w cudzysłowu za połączenie Zapasów z Judo, ale tam też większość treningu spędzisz na kolanach. Jeśli chodzi o walkę bez uderzeń na stojąco, to masz Aikido, Sumo, czy mongolskie Zapasy. Ale każdej SW zawsze będzie czegoś brakowało do spełnienia oczekiwań. A jak chcesz dopatrywać się elementów w jakiejś SW, to nawet i w Karate tradycyjnym znajdziesz co nieco...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
kolegaaaa

chodzi mi o sztuki walki bazujące na rzutach , obaleniach nie na walce w parterze z tego co widze Koluchstyl to tylko walka w parterze z kolan

No to mówię Ci, że Ty szukasz judo.
Popacz sobie:





Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-07-23 07:08:26

Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-07-23 07:11:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 83
judo jest super ,ale niestety nastawione na dzieci i młodziez klubów gdzie mozna zaczac treningi po 30 praktycznie nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
U nas w klubie jest grupa Mastersów, którzy zaczynali ok. trzydziestki i w wielu innych klubach również takie sekcje są.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 83


jakiś chinski styl zapasniczy ciekawe czy występuje w Polsce ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pokazujemy swoje KALAFIORY !!!

Następny temat

Zaczepki

WHEY premium