SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamroczenie podczas treningu nóg

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 33
Cześć,
tak jak w temacie, mam ogromny problem z treningiem nóg a w szczególności z ćwiczeniami ze sztangą na plechach.
Gdy wykonuję przysiady, wykroki w przód/tył ze sztangą na plecach po serii czuje się jakbym miał zaraz stracić przytomność, nie słyszę dźwięku z otoczenia i czuje się jak w próżni. Serce bije mi bardzo szybko, powodując dyskomfort oraz w moment twarz zalewa mi się potem i nie przyjemnie boli mnie głowa. Problem jest przy większości ćwiczeń na nogi ale szczególnie odczuwalne jest gdy ćwiczę ze sztangą na plecach, dodam że podczas ćwiczeń innych partii nie borykam się z takimi problemami. Jak zauważyłem problem pojawia się po zakończeniu ćwiczenia, pomiędzy seriami. Przysiadów nie robię ze względu na to iż podczas samego ćwiczenia odczuwam już zamroczenie. Próbowałem kontrolować oddech, ale to nie w tym jest problem. Ostatnio zmuszony byłem ominąć 1 serie wykroków w tył ponieważ czułem, że przy kolejnej bym zemdlał. Przypuszczam że jest to związane ze skaczącym ciśnieniem, i raczej nie ma złotego środka na tą przypadłość, natomiast chciałbym się dowiedzieć czy tego typu treningi mogą być inwazyjne dla zdrowia oraz jakieś porady co mogę zrobić aby ograniczyć to uczucie.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12042 Napisanych postów 160437 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234403
Witaj.
Tak Przede wszystkim powinieneś skontrolować ciśnienie krwi w spoczynku w warunkach domowych i zobaczyć czy tutaj w przypadku gdy nic nie robisz również jest one prawidłowe Czy są jakieś odstępstwa. Jeżeli w domu będzie wszystko okej Oczywiście tutaj musisz coś poczytać o tym jak dokonywać właściwie pomiaru nie może być to jednorazowy strzał, to znak że może faktycznie podczas wysiłku te ciśnienie rosnąć do takich wartości że czujesz się źle. Podczas wysiłku raczej nie ma sensu kontrolować ciśnienia bo zazwyczaj ona będzie bardzo podwyższone jednak możesz tutaj Puls skontrolować czy nie skacze on zbyt wysoko przy zwykłych ćwiczeniach

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12042 Napisanych postów 160437 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234403
Druga kwestia to ucisk i powiązane z nimi napięcia które będą również rzutować na twoją czaszkę. Oznacza to że sztanga trzymana na plecach będzie uciskać na mieście czworoboczne a te z kolei będą poprzez powięzie i swoje aktony wpływać również na napięcia w okolicy potylicy Czy w całej czaszki. Tutaj z kolei będzie trzeba popracować nad mobilnością odcinka szyjnego być może pospinane są zbyt mocno mięśnie czworoboczne i trzeba tutaj rozluźnić kark. W ostateczności po prostu zrezygnować z tego Ćwiczenia które faktycznie wywołuje problem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 376 Napisanych postów 740 Wiek 34 lat Na forum 365 dni Przeczytanych tematów 5790
Jak bierzesz cokolwiek z kofeiną to odstaw bo w twoim przypadku może ci szkodzić dodatkowo zadbaj o swoją wydajność robiąc kardio bo niestety ono też (lub jego brak lol) może właśnie powodować taki efekt jak opisałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 33
Ciśnienie jak i puls w spoczynku mam niższy niż jest zalecany ale to normalne u "sportowców" w dodatku nie biorę żądnych przed treningówek czy kofeiny,odpada też problem z kondycją. Myślę że hipoteza związana z uciskiem w okolicy potylicy jest najbardziej prawdopodobna. Przyszło mi do głowy, że dodatkowo mogą powstawać jakieś naciski na tętnice w okolicy lędźwi oraz bioder, miało by to potwierdzenie w tym, że gdy robię bułgary męczę się bardziej kondycyjnie i nie czuje zmęczenia stricte w mięśniach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
a wykroki z hantlami jak Ci idą, tak samo jak ze sztanga że źle się czujesz.

Ja bym jeszcze sprawdził jak trzymasz sztangę i głowę podczas tych cwiczen czy np głowy nie zadzierasz w górę i patrzysz się w sufit, czy sztangę trzymasz na karku i jest ucisk czy na czworobocznych
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Ciężko jest niestety stwierdzić jaki jest powód opisanych przez Ciebie problemów w trakcie trwania treningu siłowego. Bez wątpienia coś jest nie tak i nie należy tego bagatelizować. Sugeruję w pierwszej kolejności wybrać się do lekarza rodzinnego, aby dał Tobie skierowanie na podstawowe badania, oraz również do kardiologa, który z kolei zleci wykonanie głębszej analizy pracy serca a może całego układu sercowo-naczyniowego. Być może uratuje to Tobie nawet życie, a może to tylko kwestia zbyt dużych nakładów pracy w stosunku do możliwości.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ostry ból po przyprawach

Następny temat

Problem z libido - porady

WHEY premium