SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zambo Return`s/Dziennik-Round 3 str 16

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13263

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7720
A nie lepiej pomierzyc maxy tylko w glownych cwiczeniach na dana grupe tj : wyciskanie lezac , wyciskanie na barki , sq , mc , biceps ze sztanga stojac , i na triceps francuz/wyciskanie wasko a reszte izolacji robic za***iscie technicznie i na stalym ciezarze ewentualnie dokladac kiedy poczujesz ze mozesz ?

Kazdy mikro jakby trwal 2 tyg to tylko 2 treningi kazdej grupy - troche malo... dlatego nielubie takich splitow.

Moze walniesz sobie jakis split 2x kazda grupa na tydzien? Jedno cwiczenie zlozone i jedno izolowane np:
trening A
klatka
barki
triceps

trening B
plecy
nogi
biceps

ewentualnie triceps w treningu B a nogi w A bo przysiady i mc troche sie gryza teoretycznie ale praktycznie w sumie moze byc. I wtedy mialbys mikro 2 tygodniowe i 4 treningi :D tj trening w stylu push / pull

Strasznie ciezko jest sie przestawic z FBW na splita, bo w glowie ciagle jest progresja ciezaru, wysoka frekwencja treningow... i ulozenie splita wtedy jest bardzo trudne bo chce sie polaczyc to wszystko zasadami z HST. Ja do klasycznego splita nie wroce nigdy, jedyne na czym mi sie dobrze cwiczy to wlasnie takie cos jak podalem wyzej ale jeszcze innym systemem ktory u mnie sie bardzo dobrze sprawdzil cwiczylem nim 2 tygodnie(niestety odnowiona kontuzja przerwala mi dobra passe) i bedac bez formy poprawilem i wyrownalem pare zyciowek ;)

Jest to troszke zmodyfikowana przeze mnie metoda Wodyna 15-10-5
Ja robilem tak chodziaz plan mozna dobrac pod siebie i progresje zrobic na glownych cwiczeniach bez lap bo na nie najgorzej to wchodzilo:
Push
***Nogi
SQ 5x20-15-12-15-20
***Klata
WL progresja 5kg
***Barki
Wż progresja 5kg
***Triceps
Francuzkie progresja 3kg

Pull
***Plecy
drazek 3xmax
Wioslowanie progresja 5kg
Mc progresja 10kg
***Biceps
Uginanie stojac progresja 3kg

trening 4x w tygodniu A-B-wolne-A-B-wolne-wolne
Rozklad dni treningowych w jakich ja cwiczylem :

Pon wolne
Wt wolne
Śr Push x15
Czw Pull x15
Pt Wolne
Sob Push x10
Nd Pull x10

Pon wolne
Wt wolne
Sr push x5
Czw pull x5
Pt wolne
Sob powtorka cyklu push x15
Nd powtorka cyklu pull x15
Serie zaczynalem od polowy maxa i dodawalem co serie 3-10kg w powtorzeniach jakie wyjda na dany dzien i robilem do nieudanej serii. Co 2 tyg zaczynalem od 55% maxa i jechalem do nieudanej serii i sam sie zaskoczylem jak fajnie po tym treningu szlo:D polecam bo trening jest tresciwy i nie zajol mi nigdy wiecej niz 1,5 godzinki zazwyczaj byla to godzina spedzona na mordowni


A teraz pewnie masz niezly metlik w glowie %) z gory sorry hehe

Zmieniony przez - BerixOn w dniu 2008-04-07 09:50:17

Zmieniony przez - BerixOn w dniu 2008-04-07 09:52:40

Zmieniony przez - BerixOn w dniu 2008-04-07 09:54:14

Ciężar jest Bogiem,trening nałogiem,życie zabawą, siła PODSTAWĄ!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
To co napisales ma sens.I napewno kiedys srpobuje,.

Ja myslalem zrobic maksy dla kazdej parti miesniowej z kazdego zakresu powt.

Robic te rozne zakresy na kazdym treningu dopasowujac liczbe serii na dana grupe miesniowa.
Czyli np.
Wycisk na lawce
1 seria 15powt
2seria 12 powt
3 9powt
4 9powt

Rozbic te masky na 6 treningow czyli bedzie cykl 6 tygodniowy.

Jak myslicie??

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7720
IMO ustalajac z gory progresje lepiej jest robic stalym ciezarem bo tak to kupe zabawy Ci wychodzi... Ja pozostaje przy swoim pomierzyc maksy w glownych cwiczeniach a na izloacji sie nie zylowac i robic zaplanowana liczbe powtorzen na dany dzien / mikro.

Chyba ze zle zrozumialem , dalej obstawiasz ten swoj split ? Jesli tak to nawet spojrz jaka progresje zrobisz na cwiczeniach izlowanych ? bedzie to progresja minimalna i zadka wiec moim skromnym zdaniem szkoda czasu w bawienie sie w sprawdzanie maxow. Juz jak tak bardzo chcesz ten split to glowne zlozone cwiczenia z dluzszymi przerwami miedzy seriami i z ustalona progresja a izolacja ciezarki malutkie i bardzo krotkie przerwy ;) Kluczem jest nie sama progresja ale tez i odpowiednia intensywnosc :D

Ciężar jest Bogiem,trening nałogiem,życie zabawą, siła PODSTAWĄ!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
w izolowanych cwiczeniach progresja byl;aby co drugi badz co trzeci trening

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7720
Ale splitem 1x kazda grupa jedziesz ? to sam widzisz ze nie bardzo jest sens , a progresje mozna zrobic z sama z siebie jezeli na izolowane tez zakres powt zmniejszysz to automatycznie wiekszy ciezar;) a cwiczenia izolowane nie sluza az tak bardzo w budowie masy wiec nie ma co sie nad nimi tak rozdrabniac, cala uwage zwrocic na zlozone a izolacja to juz tylko dopieszczenie- dopompowanie sie dla lepszego samopoczucia , ja to tak odbieram

Ciężar jest Bogiem,trening nałogiem,życie zabawą, siła PODSTAWĄ!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
dlatego cwiczen izolowanych mam malo.

musze jechac splitem 3 dniowym bo inaczej niestety czas nie pozwala.
Trzeba tez troche poeksperymentowac.

zrobilem przez ostatni czas
dwa fbw i 2 hst i mysle ze trzeba zrobi odskocznie dlatego tez maly zwrot ku splitowi.

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7720
Jesli tak sie sprawy maja to rzeczywiscie , niech i tak bedzie ;) Wejdziesz na splita to zobaczysz po paru tyg jak sie czujesz i wtedy zobaczysz co dalej robic :D reke dam sobie odciac ze ciezko bedzie Ci wytrzymac na splicie hehehe

Zreszta po swoich doswiadczeniach wiem ze im wiecej kombinuje tym gorzej mi wchodzi... 95% znajomych pakierow tlucze jeden i ten sam split przez pare lat, nie bawia sie w zadne % i ukladanie progresji i tez leca do przodu. Trzeba sie wziasc za podnoszenie i nie dopieszczac az tak tego ;)

Zmieniony przez - BerixOn w dniu 2008-04-07 14:53:22

Ciężar jest Bogiem,trening nałogiem,życie zabawą, siła PODSTAWĄ!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
Moze bedzie i ciezko bo planuje jakos tam suplementacje i juz teraz sa dziwne mysli zeby nie poszlo to na straty.

Jednak kto nie ryzykuje ten sie nie rozbudowuje hehe

robilem juz typowe splity i takie partia raz na tydzien i takie 2x tydzien

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7720
Co do odczuc z suplami to rozumiem , sam to przezywam do teraz , kisi mi sie tego tyle ale kontuzje nie pozwalaja cos zaczac a i obawy przed tym ze moge stuff spiepszyc tez nie daja spokojnie spac hehe ja wole najpierw trening sprawdzic na suchara a potem dopiero cos zarzucic. Spadam wreszcie na trening jak cos to zagadaj na gg przeprowadzimy kiedys jakas konferencje na temat treningu hehe nr zostaiwe na pare min

Zmieniony przez - BerixOn w dniu 2008-04-07 15:19:39

Ciężar jest Bogiem,trening nałogiem,życie zabawą, siła PODSTAWĄ!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
ok spisalem.
czekalem az usuniesz sobie.
jak cos to sie odezwe jak bede mial chwile
pozdr

ZAMBO (old school bodybuilding)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o rady dopiero zaczynam

Następny temat

POMOC Z TRENINGIEM PROSZE

WHEY premium