SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaczynamy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5992

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 391
Witam forumowiczów, wiem że większość z was czytając tego posta będzie zalewałą krew bo są miliony podobnych na tym forum, ale może będzie ktoś tak dobry i mi pomoże.
Mam 19 lat 190 cm wzrostu 80 kg , trenuje TaekwonDo 2 - 3 razy w tygodniu. Zwracam się z proźbą o ukierunkowanie mnie tzn jak mam rozpocząć przygode z ciężarami ? jaki rodzaj treningu i żeby nie było w nim wiele ćwiczeń na nogi. Plan mam nadzieje że znajde z dietą też jakoś się uporam. Chodzi mi o zarys makrocyklu czy jak to tam sie nazywa czyli wszystkie szczebe jakie powinienem przejść. Z góry dziękuje za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Masz do dyspozycji sprzęt? jeśli nie to plan Dla Ciebie to
https://www.sfd.pl/Plan_treningowy_dla_osób_początkujących-t359947.html

jeśli masz dostęp do siłowni to Proponuję zacząć ACT
https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html

No dietka to oczywiście podstawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 391
sprzęt jaki posiadam to prowizoryczny atlas z "gumowym"obciążeniem na którym można wykonywać rozpiętki na siedząco, steper, ławka prosta, skośna do brzuszków, i prostowanie nóg i ciężarek 10 kg i 2 po 2,5 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
To Zacznij od planu dla domatorów ( pierwszy link jaki podałem) obciążenie potraktuj jako dodatkowe do poszczególnych ćwiczeń. A atlas, steper, ławka skośna to będą pewno rodzaju urozmaicenia w późniejszych planach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 391
Zanlazłem cośtakiego "Trening dla wszystkich - sztanga , sztangielki" jest to trening redukcyjno-rzeźbiący.

Zamieszczam tutaj ten trening jeżeli jest ktoś kto poświęci chwile na oblookanie to będe wdzięczny:

http://www.speedyshare.com/767490557.html



I jak to otworzycie to:

Po prawo -> PROGRAMY TRENINGOWE
-> ODCHUDZANIE I RZEŹBA
->MĘŻCZYZNA

Czy dobrą droge obrałem ?? Trening ten pomoże mi zrzucić zbędny fat i wstępnie przygotuje mnie to treningu na MASE. Taki mam ogólny zamysł. Proszę o odpowiedź i poropozycje diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 391
ponawiam proźbę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 391
Trening dla wszystkich – sztanga, sztangielki.



[B]Pierwsze 4 tygodni trenujesz ACT[/B] :jeśli jesteś w trakcie jakiegoś treningu i czujesz się na siłach to pomiń ACT

Plany treningowe znajdują się poniżej założeń tygodniowych

Tydzień 1

-wykonujemy treningi 3 razy tygodniu co drugi dzień (poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota)

-na każdym treningu 2 obwody po 10 ćwiczeń

-wszystkie ćwiczenia powinno wykonywać się średnim tempie w 15 powtórzeniach, z zapasem 3, których nie wykonujemy

-przerwy(przejścia) pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami ("stacjami" obwodów) powinny być nie dłuższe, niż 30 sekund, zaś pomiędzy całymi obwodami 2 minuty

-OBWÓD: wykonanie pełnego zestawu poszczególnych ćwiczeń z 30 sekundowymi przerwami pomiędzy nimi, (czyli wykonujesz ćwiczenie 1 odpoczywasz 30 sek. wykonujesz 2 odpoczywasz 30 sek. 3 ... i tak do ostatniego po ostatnim 2 min przerwy i jedziesz obwód od nowa)

-obciążenie stałe - to samo w obu obwodach

po treningu 10 min ćwiczeń aerobowych


Tydzień 2 i 3

-wykonujemy treningi 3 razy tygodniu co drugi dzień (poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota)

-na każdym treningu 3 obwody po 10 ćwiczeń

-wszystkie ćwiczenia powinno wykonywać się średnim tempie w 15 powtórzeniach, z zapasem 3, których nie wykonujemy

-przerwy(przejścia) pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami ("stacjami" obwodów) powinny być nie dłuższe, niż 30 sekund, zaś pomiędzy całymi obwodami 2 minuty

-obciążenie stałe - to samo we wszystkich 3 obwodach

po treningu 15 min ćwiczeń aerobowych

Tydzień 4

-wykonujemy treningi 3 razy tygodniu co drugi dzień (poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota)

-na każdym treningu 2 obwody po 10 ćwiczeń

-wszystkie ćwiczenia powinno wykonywać się średnim tempie w 12 powtórzeniach, z zapasem 2, których nie wykonujemy

-przerwy(przejścia) pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami ("stacjami" obwodów) powinny być nie dłuższe, niż 45 sekund, zaś pomiędzy całymi obwodami 2 minuta

-obciążenie zmienne- progresja TYLKO w ćwiczeniach oznaczonych w programie "PROG" 1<2-czyli obciążenia w tych ćwiczeniach zwiększamy w drugim obwodzie.


po treningu 10 min ćwiczeń aerobowych

[B] Plan treningowy ACT:
[/B]
1.Spięcia tułowia w leżeniu - brzuch
2.Przysiady ze sztangą na barkach czworogłowe ud
3.Uginanie nogi z krążkiem zawieszonym na pasku do kostki-stojąc na podwyższeniu - dwugłowe ud
4.Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce - klatka
5.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie - naramienne
6.Podciąganie na drążku do klatki - najszersze grzbietu
7.Martwy ciąg na sztangą położoną na podwyższeniu (czyli taki niepełny-od kolan) - proste grzbietu
8.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce -bicepsy
9.Pompki lub wyciskanie sztangi wąsko w leżeniu na poziomej ławce(łokcie prowadzone blisko tułowia) - tricepsy
10.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach - łydki

[B] Następnie przez 6 tygodni ćwiczysz planem poniżej: [/B]

Ćwiczysz w dni:

Poniedziałek, wtorek , czwartek, piątek

A D Wolne C B Wolne Wolne

-oznaczenie "PROG" dla planów A i B 1<2<3 czyli zwiększamy obciążenia w DRUGIEJ serii I W TRZECIEJ.

-oznaczenie "PROG" dla planów C i D 1<2=3 czyli zwiększamy obciążenia w DRUGIEJ serii A W TRZECIEJ TAKIE SAMO, CO W DRUGIEJ.

-w pozostałych ćwiczeniach stały ciężar

-wykonujesz tyle powtórzeń ile jest zapisane z zapasem 3 powtórzeń których nie wykonujesz (miał byś siłę na ich wykonanie, ale ich nie robisz)

W tygodniu wykonujesz 4-5 dodatkowych treningów aerobowych

W zależności kiedy wykonujesz trening aerobowy dobierasz czas według planu niżej

PO TRENINGU SIŁOWYM:

30-40 min. ćwiczeń areobowych - rower stacjonarny, bieżnia, skakanka itp.

W DZIEŃ BEZ TRENINGU:

45-60 min. ćwiczeń areobowych - rower stacjonarny, bieżnia, skakanka itp.


http://i36.tinypic.com/260sm55.jpg

[B]Następnie przez 1 tydzień ćwiczysz planem poniżej: [/B]

Ćwiczysz w dni:

Poniedziałek, wtorek , czwartek, piątek

A D Wolne C B Wolne Wolne

-oznaczenie "PROG" dla planów A i B 1<2=3 czyli zwiększamy obciążenia w DRUGIEJ serii W TRZECIEJ takie samo jak w DRUGIEJ

-oznaczenie "PROG" dla planów C i D OBCIĄŻENIA STAŁE WE WSZYSTKICH ĆWICZENIACH

-w pozostałych ćwiczeniach stały ciężar

-wykonujesz tyle powtórzeń ile jest zapisane z zapasem 5 powtórzeń których nie wykonujesz (miał byś siłę na ich wykonanie, ale ich nie robisz)

W tygodniu wykonujesz 4-5 dodatkowych treningów aerobowych

W zależności kiedy wykonujesz trening aerobowy dobierasz czas według planu niżej

PO TRENINGU SIŁOWYM:

30-40 min. ćwiczeń areobowych - rower stacjonarny, bieżnia, skakanka itp.

W DZIEŃ BEZ TRENINGU:

45-60 min. ćwiczeń areobowych - rower stacjonarny, bieżnia, skakanka itp.




[B]Następnie przez 6 tygodni ćwiczysz planem poniżej:[/B]

Ćwiczysz w dni:

Poniedziałek (trening + aeroby), wtorek (trening), środa (aeroby) , czwartek (trening + aeroby) , piątek (trening),

lub:

Poniedziałek (trening + aeroby), wtorek (aeroby), środa (trening) , czwartek (trening + aeroby) , piątek, sobota (trening + aeroby),

-oznaczenie "PROG" 1<2<3=4=5 czyli zwiększamy obciążenia w DRUGIEJ I W TRZECIEJ a w pozostałych takie samo jak w trzeciej

-w pozostałych ćwiczeniach stały ciężar

-wykonujesz tyle powtórzeń ile jest zapisane z zapasem 3 powtórzeń których nie wykonujesz (miał byś siłę na ich wykonanie, ale ich nie robisz)

W DZIEŃ BEZ TRENINGU - trening aerobowy:

45-60 min. ćwiczeń areobowych - rower stacjonarny, bieżnia, skakanka itp.

W DZIEŃ TRENINGOWY:

30 min. ćwiczeń areobowych (rano lub po treningu) - rower stacjonarny, bieżnia, skakanka itp.





A więc chce zrobić ten cykl redukcyjna rzeźbiący po czym zabrać się za masówke, po której znów rzeźba czy to dobry pomysł ??


PS


Proszę moderatora o usunięcie 2ch poprzednic(wyższych)h postów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening piątek - niedziela

Następny temat

trening bez przyrządów

WHEY premium