SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Z archiwum sportów siłowych

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 82259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10075 Napisanych postów 30407 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728869
Ale mam zagadke.....nasz forumowicz gregorterm takie zdjęcie przedstawił...
Janusza Wocha poznaję ale tego w okularach nie kojarzę....:)

Kim jest gość w okularach.....
Może ktoś wie,poznaje?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30568 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131217
Coś dla masti : obecnie kulturyści też mają fajne mięśnie brzucha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Okładka "SdW" sprzed równo 52 laty.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Fajne zdjęcia na tej okładce - podrzut jeszcze na nożyce.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30568 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131217
nightingal
Fajne zdjęcia na tej okładce - podrzut jeszcze na nożyce.

Prawdopodobnie był to zarzut.
Podrzut jeszcze teraz robi się na nożyce - dużo mniejsze rozwarcie niż kiedyś przy zarzucie (chociaż pamiętam, że czasem zawodnik i przy podrzucie miał b.duże rozwarcie ale wtedy najczęściej nie potrafił dokończyć boju).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Dokładnie o to mi chodziło. W końcu zawodnik trzyma na fotce sztangę na barkach.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście jest to pierwsza faza podrzutu czyli zarzut sztangi na klatkę piersiową.
Technikę tą prócz widocznego na okładce Ireneusza Palińskiego stosował Waldemar Baszanowski.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10075 Napisanych postów 30407 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728869
Jak pewnie pamietacie w podnoszeniu cieżarów(olimpijskim) był wtedy trzeci bój-wyciskanie.
Czyli po zarzucie sztangi na klatke piersiwą-trzeba było to wycisnać.
Ciężary podnoszone tym sposobem nie były wcale dużo mniejsze niż w podrzucie-10-15kg różnicy...

Rekord w super ciężkiej wynosił chyba 235 kg....
Zawodnicy mieli kolosalna siłę!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Ale to niszczyciel kręgosłupa. Jak się ogląda stare zdjęcia z tego boju to ciary przechodzą. Trzeba było mieć kręgosłup ze stali.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5364
Trochę odkopię, ale temat godny przypomnienia, więc mam nadzieję, że nikt się nie obrazi
Mam pytanie, liczę na Mastiego, ale może ktoś inny będzie potrafił odpowiedzieć.
Przeczytałem kiedyś gdzieś albo na forum, albo w jakiejś książce, że onegdaj pewien Polski sztangista, za czasów komuny na zawodach w ZSRR (nie pamiętam miasta, ani rangi, może MŚ, może ME, olimpiada raczej nie) podczas pojedynku z Ruskiem o złoto podczas ostatniego swojego boju po podrzuceniu dużego ciężaru opuścił go i wycisnął raz jeszcze z barków, a potem chybajeszcze raz.
Teraz mam nadzieję, że rzeczywiście to gdzieś przeczytałem, a nie wymyśliłem sobie, ale będę wdzięczny za informację, nazwisko, link cokolwiek, bo od dłuższego czasu ne daje mi to spokoju ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAKIE artykuły chcecie przeczytać na potreningu.pl?

Następny temat

3 archaiczny trening u prof Attili-Bent Press

WHEY premium