SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZBYT SZEROKA W RAMIONACH

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Jestem tu po raz pierwszy. Nie wiem czy byl taki temat, na ktory chcialabym uzyskac odpowiedz.Chodzi o to,ze jestem szeroka w ramionach. Kiedys cwiczylam na silowni. Czy moglam rozszerzyc sie w ramionach w wyniku wykonywania jakis cwiczen?
Czy mozna wykonywac jakies cwiczenia w domu,aby zwezyc sie w ramionach?? Ogolnie jestem szczupla,ale te ramiona... Jesli ktos mi moze cos poradzic,to bardzo prosze o pomoc. Z gory WIELKIE DZIEKI.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Pogląd na swoją sylwetkę, szczególnie wśród kobiet najczęściej jest niestety nieodpowiedni i ma się nijak do tego, jak to wygląda w rzeczywistości. Psychika odgrywa tutaj znaczną rolę i widzimy siebie zupełnie inaczej, niż jest w rzeczywistości. Zapewne podobnie jest również w Twoim przypadku. Zdecydowanie treningi siłowe nie mogły wpłynąć na to, abyś rozbudowała górę ciała. Budowanie mięśni u kobiet jest niezmiernie ciężkie, a rozstawu obojczyków nie da się anatomicznie zmienić.

Abyśmy mogli cokolwiek stwierdzić na temat Twojej sylwetki i celu, jaki warto obrać, polecam Ci wrzucić zdjęcie sylwetki. Tylko na jego podstawie można coś więcej doradzić. Bez wątpienia, jednak jeżeli chcesz wyglądać lepiej, to trening siłowy jest ku temu niezbędny. Co więc warto wykonywać? Przede wszystkim poznać podstawy treningu oporowego. W przypadku kobiet nie różnią się one w stosunku do treningów mężczyzn. Bazować warto na ćwiczeniach złożonych i wielostawowych, takich jak:

- ciągi,
- siady,
- wykroki,
- wiosłowania,
- wznosy bioder,
- wyciskania,
- ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie brzucha.

Jak widać skupić warto się na angażowaniu nóg, pośladków i pleców, czyli najważniejszych partii mięśniowych dla estetyki kobiecej sylwetki. Na temat treningu siłowego dla kobiet poczytać możesz tutaj: https://potreningu.pl/articles/5587/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-kobiet



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Witaj
Jesli wykonuwalas cwiczenia typu podciagania na drazku w szerokim uchwycie badz sciagania drazka wyciagu gornego - moglas rozszerzyc -swoja strukture zarowno kosta (choc w niewielkim stopniu ale jednak) jak i miesniowa oczywiscie
Takze cwiczenia na boczna glowe miesni naramiennych (barkow) poserzaja optycznie sylwetke

Niestety pod tym wzgledem niewiele mozna zdzialac jako ze struktora kostna to wysoce indywidualna sprawa Rozumiem ze Ci to przeszkadza ale ...powinnas sie raczej przyzwyczaic



Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 528 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7749
a ja sądze ze nie wykonywalas tych cwiczen na tyle dobrze zeby jakos strasznie ci miesnie urosly i nie ma tu ani ksztyny zlośliwosci z mojej strony. Wiec pewnie masz taka budowe juz no ale to takie moje male przypuszczenie

Emancipate Yourself From Mental Slavery
None But Ourselves Can Free Our Minds
Have No Fear For Atomic Energy
'Cause None O' Them Can Stop The Time

Mafia Sporty Extremalne

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu,
jabłko z Morza Martwego i garść pyłu.
Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki wielkie za wasze wypowiedzi.

Niedawno zwrocilam uwage,ze jestem szeroka w ramionach, porownujac sie z innymi dziewczynami.To moze byc naturalna sprawa,ale chcialam sie dowiedziec czy moze to byc rowniez wynik cwiczen.
Rzeczywiscie nie cwiczylam na tyle intensywnie,zeby miesnie mi sie strasznie rozbudowaly, choc wykonywalam cwiczenia typu - sciaganie drazka wyciagu gornego i cwiczenia na boczna glowe miesni naramiennych (barkow).
Myslalam,ze moge cos z tym zrobic,ale niestety, nie ma tak dobrze.
No coz.
Jeszcze raz dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Po prostu Twoja budowa kostna jest jaka jest
Przyzwyczaj sie

Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 444 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9558
a masz swoje zdjecie? to bym ocenił chętnie:)

"NIE TRAKTUJ ŻYCIA POWAŻNIE BO I TAK Z NIEGO NIE WYJDZIESZ ŻYWY"

"NIE TRAKTUJ ŻYCIA POWAŻNIE BO I TAK Z NIEGO NIE WYJDZIESZ ŻYWY"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4154 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45412
na pocieszenie mogę dodać,że lepiej wyglądają szersze ramiona niż wąskie

xl
1

>>>unreal definition<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki xxxxxl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Przy szerokich plecach rób ćwiczenia polegające na ściąganiu drążka wyciągu do karku siedząc, w wąskim podchwycie, oraz również w podchwycie siedząc - powinno to rozwinąć środkowe partie pleców, co spowoduje ściąganie łopatek do siebie. Do tego leżąc na brzuchu z dłońmi na karku i łokciami skierowanymi na boki unoś łokcie w górę poprzez ściąganie do siebie łopatek i utrzymywanie w pełnym napięciu mięśni pleców w górze 1sek - w seriach po 10x, lub alternatywnie - trzymasz w napięciu izometrycznym jak najdłużej (spróbuj powoli liczyć - np. zacznij od 10ciu ); po np. 3 seriach to samo z dłońmi na biodrach.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wow
Czyli sa jakies szanse. A juz dalam sobie spokoj.

Wielkie dzieki JOGGER
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2747
Witaj Beea
Mam ten sam problem, ale ja wiem, że to genetyka. Moja mam była pływaczką i specjalizowała się w stylu motylkowym:( Dam Ci dobra radę - pracuj nad ładnym umięśnieniem pupy i nóg, to optycznie zrównoważy Twoje proporcje.
Ja także z tym nie mogę się pogodizć, zwłaszcza jak staję koło dziewczyn o diametralnie różnej budowie - wtedy wyglądm jak prawdziwa kulturystka! No cóż musmy unikać "waskich" koleżanek:).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa

Następny temat

ćwiczenia na rozciagniecie dolnej partii pleców

WHEY premium