SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamanie 5 kości śródręcza z przemieszczeniem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 219

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 100 dni Przeczytanych tematów 26
Cześć, mam 16 lat, 22 października 2023 roku złamałem sobie 5 kość śródręcza z przemieszczeniem, pojechałem do szpitala, ućpali mnie jakimś podtlenkiem i nastawili łape, gips a potem orteza. Na prześwietleniu jakiś czas potem lekarz powiedział że są widoczne cechy zrostu, i do 15 stycznia abym nic nie robił ta ręką poniewaz jest ona za słaba aby w ogóle zrobić fikołka, trenuje boks, powróciłem na treningi i uderzam tą ręka ale delikatnie i staram się uderzać 2 kośćmi, za miesiąc jest turniej na który myślałem się zgłosić, a mam bardzo silny cios w tej ręce, nie raz na sparingach jak uderzyłem z całej siły to aż bolała mnie ręka, czułem jakby łeb przeciwnika dosłownie wlepił mi się w ręke, pomimo dużej rękawicy.
Robię bicepsa 10 kg ciężarkami, podciągamy się na drążku i robię pompki, jednak lewa ręka zrobię np. 16 powtórzeń, podczas gdy prawa zrobi tylko 13.

Ps.Boks trenuje już 3.5 roku

Dlatego myślę czy jeszcze poczekać trochę, i nie ryzykować z całkowitą siłą ciosów w tej ręce, czy jednak za miesiąc ręką powinna wytrzymać solidne strzały?



Zmieniony przez - Donnat w dniu 2024-01-18 11:20:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Masz dopiero 16 lat więc całe życie przed tobą i masa turniejów, więc osobiście doradzałbym żebyś jednak się wstrzymał przed takim obciążaniem tej ręki, bo jednak tkanki potrzebuja trochę czasu do pełnego zrostu i regeneracji. Może będzie dobrze a może nie, ale lepiej jest odpuścić jeden raz, opóźnić coś o miesiąc niz później z gorsza kontuzja męczyć się i leczyć przez kolejny rok czy pół. Generalnie to decyzję o tym co możesz a co nie, powinieneś konsultować z lekarzem i ostateczna decyzja w tej kwestii powinna należeć do niego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Od tego typu porad jest lekarz specjalista, których wykonywał zabieg i z nim powinieneś to konsultować. Poza tym, jak najszybciej po zabiegu niezbędna jest rehabilitacja. Bez niej, dużo dłużej i trudnej będzie dojść do pełnej sprawności. Czekanie aż tyle miesięcy bez pomocy fizjoterapeuty i fizykoterapii według mnie było dużym błędem. Chyba, że o czym nie wiemy? Najlepiej jakbyś napisał coś więcej na ten temat. Wykonywanie aktywność fizyczna na własną odpowiedzialność, szczególnie gdzie dochodzą uderzenia jest mocno nieodpowiedne.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 441 Napisanych postów 906 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10888
Coś na ten temat wiem bo sam jestem w trakcie leczenia tej kontuzji, Po pierwsze czy ta ręka jest już tak samo mobilna jak druga i czy chwyt w niej jest też taki dobry, jak jest ból przy uderzaniu no to jasny sygnał żeby nie uderzać mocno a moze nawet jeszcze wcale w duży worek. Masz teraz oslabioną tę strone po kontuzji bo była w gipsie proponuje w treningu siłowym wykonywać dodatkowo ćwiczenia na słabszą stronę. Jak wyglą teraz u Ciebie podpór przodem. Jak chcesz ją wzmacniać to proponuje podpór przodem własnie na miekkim podłożu,Ale to tylko jezeli ręka jest tak mobilna jak zdrowa jesli nie to są przed tobą najpierw inne cwiczenia, zawody za miesiac sobie odpuść definitywnie :D jak dopiero wracasz teraz do treningu po takiej przerwie, w 4 tygodnie nieda sie dobrze przygotować po kontuzji takiej. Łap wideło może cos z niego wyciągniesz chodz raczej przydałoby Ci sie ono w listopadzie-grudniu a nie teraz










Zmieniony przez - Kury w dniu 1/20/2024 4:08:05 PM

Zmieniony przez - Kury w dniu 1/20/2024 4:14:48 PM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból mięśnia piszczelowego

Następny temat

Seksuolog - jakiego wybrać?

WHEY premium