SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zlamanie 5 kości śródręcza! - siłownia!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11096

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie

piszę tutaj w celu konsultacji z wami pewnej sprawy...

otóż:

przedwczoraj zlamałem na 2 częsci 5 kość srodrecza ręki prawej(od najmniejszego palca)

chirurg zalozyl gips na 5 tygodni - ponoc tyle się zrasta ta kość

i oto moje pytanie.

Czy mogę sciągnać ten gips w ****u za tydzien i wrócić za tydzien na siłke?? **** mnie strzeli bez silowni ...

jakie moga byc tego konsekwencje??

pozdrawiam ... z góry dziękuje za szybkie odpowiedzi.

Zmieniony przez - Swiruuus w dniu 2008-10-07 18:18:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 598 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6759
Trzymaj gips, moj kumpel zdjal a teraz jak scisnie piesc to mu sie palce w X krzyzuja.
Btw- myslalem ze zlamales piec kosci srodrecza ;]

Zmieniony przez - Pepin90 w dniu 2008-10-07 18:41:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6188
W lipcu mialem takie zlamanie. tylko ja nie mialem pekniete na pol, tylko tak do polowy:D lekarz kazal trzymac 6 tygodni:/ sciaglem po 4. po tygodniu wrocilem na silke, ale delikatnie. mimo wszsytko czulem spory bol i lekki niedowlad, wiadomo, nie uzywalem tych miesni przez prawie mniesiac. natomiast kumpel wrocil po tygodniu tak jak ty chciales, i poprostu mu peklo znowu. kosc do zrosniecia potrzebuje okolo 3 tygodni (tzw. stan kliniczny). jednak po tym czasie dalej przez conajmniej tydzien nie mozna jej obciazac. zrosniecie wtedy jest jak cos swiezo sklejone, niby trzyma, ale klej jeszcze mokry. wiec cierpliwosci:) pozdro
1

==ON:D:D:D==

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2035 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34206
ogranicz może do ćwiczeń na brzuch i nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 48
Witam
Nie ma sensu sciągac gipsu przed czasem. Dlatego ,że ja mialem na 4 tygodnie zdjąlem poczekalem jeszcze tydzien i poszedlem na silke co skonczyklo sie fatalnym samopoczuciem z przeciez za szybko nie zdjąlem. Więc tak, mialem 5 kosc prawej reki zlamaną ręka bedzie jakies 2 miechy slabsza od drugiej (odczujesz cwicząc biceps hantelkami) w moim przypadku zroslo sie dobrze nie mam krzywych palców reka sprawna i nie boli jeden minus maly guz w miejscu zlamaniua ale to norma wiec nie zdejmuj za szybko gipsu bo i tak nic na tą ręke nie podniesiesz szkoda ci to robic, i tak nie pocwiczysz nirmalnie a tylko sobie zaszkodzisz.Aha bym zapomnial przez jakies 2 tyg przy wyciskaniu mnie lekko bolało.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki panowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 48
Swirus a w jakich okolicznosciach zlamales tą ręke? ja przez bicie sie z bylym kolegą.Tak jesczze o tym sródręczu ci powiem ze nie zaczynaj od ciężarów (spadniesz oczywiscie ja spadlem 12kg z klaty) którymi ledwo co ci idą serie,będzie bolało, najgorsze w tym wszystkim jest to ze ręka zlamana jest po zdjeciu gipsu sporo słabsza ale stopniowo wchodząc w trening nic ci nie bedzie ja polepszylem swój rekord przedzlamaniowy.Trzeba to zmienic cwicząc ale z głową.Po jakis 2 miechach przestaniesz odczuwac jakikowiek ból jesli reka sie dobrze zrosnie.Jesli ci sie strasznie pali na silke zacznij od conajszybciej tygodnia-dwóch od zdjęcia gipsu od razu tez lepiej sie nie rzucac na silownie
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja wam powiem ze zrobilem glupote, jeszcze nie zaluje, ale kiedys pewnie będę, ale miejmy nadzieje ze nie...

po 8 dniach posiadania gipsu, wy.. ją w ****, i poszedlem po 2 kolejnych dniach na silke... ćwiczę na opaskach więc mam troche usztywnione srodrecze, boli co prawda ale cwicze normalnie jak przed zlamaniem... dodatkowo jakies witaminki i suple na wzmocnienie org i kosci... 8

PS. Ręke zlamalem napier... po stalowych drzwiach ...
wiecie kobiety i odrobina alkoholu

zobaczymy co to będzie ...

Zmieniony przez - Swiruuus w dniu 2008-10-15 15:34:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 597
Witam . Miałem drobne pęknięcie kości promieniowej przy samym nadgarstku , gips na 2 tyg , po jakim czasie po zdjęciu gipsu moge spokojnie wrócić na treningi ( siłownia i boks )bez obawy że znowu może pęknąć , lub bedzie boleć ?

"...Każdy ma jakiś plan walki, dopóki nie zostanie trafiony..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
ssj90
Otóz trzeba było wypytac chirurga o to. Ja popelnilem ten sam bląd ze o nic nuie pytalem (5 kosc sródrecza zlamalem w bitce,jednak wyrazna wygrana mimo pechu związanego z ręka), ale nieto jest wazne mialem gips 4 tygodnie. Od czasu zdjęcia po 2 tygodniach próbowalem wreocic do silowni,nic z tego reka głównie przy wyciskacniach bolała i byla slabsza duzo od tej nie zlamanej.Dopiero po 2 miesiącach przestalo calkiem bolec i zacząlem niestety odrabiac spadki. Reasumując conajmniej miesiąc sobie odpusć a pózniej wedle uznania potrenuj cos lekko i sprawdz czy boli czy cos nie tak wrazie problemów poczekaj jeszcze ten 2 miesiąc i powinno byc wszystko ok.

najważniejsza jest systematyczność....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 597
No na razie mnie lekko boli przy jakimkolwiek obciążeniu , a już ponad 2 tyg po zdjęciu gipsu . Narazie kupiłem vicalvit na wzmocnienie kości może za pare tyg bedzie już dobrze . Najgorsze że niemoge tyle czasu już ćwiczyć

"...Każdy ma jakiś plan walki, dopóki nie zostanie trafiony..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolano- dziwne bóle...

Następny temat

badania

WHEY premium