SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Władek i Stanisław Zbyszkowie

temat działu:

Z archiwum kulturystyki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1762 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5302


Władysław Zbyszko
Wspaniały polski zapaśnik i strongman. Zdjęcie pochodzi z 1920 roku, wtedy posiadał następujące wymiary:
szyja: 56cm
klatka: 140cm
biceps: 56cm
przedramie: 46cm
nadgarstek: 33cm
udo: 79cm
łydka: 48cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
"tez jak to czytam i oglądam to praktycznie widze jakiegos staruszka który coś kiedys ćwiczył"

Czemon ja na tych zdjęciach nie widze tylko staruszka, bo Stanisław jest pokazany tez np. na powyzszym zdjeciu w wieku 29 lat i nie wygląda jak staruszek. W tym wieku to kawał chłopa z niego było. Jak na moje oko to w latach świetności mógł mieć troche ponad 50cm w bicepsie, przecież widac ze miał bardzo grube ramiona.

"przeciez wielu takich ludzi jest podobnych nie ćwiczących"

No, od metra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1762 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5302


Stanisław Zbyszko
Brat wielkiego polskiego zapaśnika i strongmana Władysława Zbyszka. Zdjęcie pochodzi z około 1924 roku. Stanisław urodził się w Lodlowie w Polsce, 1 kwietnia 1879 roku. Był 3-krotnym mistrzem świata w zapasach.
Obalił mit ,że umięśnieni mężczyźni są mało inteligentni, ponieważ umiał mówić pięcioma językami. W swoich czasach był jednym z czterech najsilniejszych ludzi na świecie. W czasach kiedy robiono powyższą fotografię Stanisław Zbyszko ważył 104 kilogramy, obwód jego ramienia wynosił 53 centymetry, obwód klatki 147 centymetrów, a ponadto Stanisław miał już ukonczone 50 lat. Zbyszko zagrał role w dwóch filmach, zmarł 22 września 1967 roku w St.Joseph w Missouri, w Stanach Zjednoczonych w wieku 88 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3579 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28289
Sog za temat
tego pierwszego juz widziałem
zastanawiające jak oni zrobili te 56 cm w bicepsie
wtedy nie było ani takiej wiedzy, ani supli i też przypuszczam że soku
genetyka......33 cm nadgarstku heh, ciekawe który z obecnych tuczników tyle ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 287 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8665
Rowniez daje SOGa za temat! Tez jestem ciekawy jak bylo z tym sokiem wiadomo ze towarzyszy on sporta silowym od bardzo dawna ale czy az od 1920 roku? Moze macie wiecej ich zdjec chetnie obejze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
o ile sie nie myle to pierwsze udokumentowane przypadki koksowania (testosteron pozyskiwany jeszcze z przeróbki byczych jąder :) ) są z igrzysk w Berlinie :) chyba 32 czy 36 rok :)

drugi brat jak widać długo żył bo aż 88 lat :) a co do ich wymiarów to zauważcie, że ten pierwszy z wyglądu dużo większy miał o 7 cm mniej w klatce :) czy tu nie ma aby jakiegoś błędu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 287 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8665
Dozyc 88 lat koksujac to ciezko by bylo w dodatku wtedy nie mieli takiego sztabu lekarzy jak teraz wiec to pewnie niesamowita genetyka!:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1762 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5302
na zdjęciu Stan Zbyszko


http://www.sandowmuseum.com/page73.html - Władziu
http://www.sandowmuseum.com/page32.html - Stachu
wymiary przeliczyłem w zaokrągleniu co do 1cm, przyjmując, że 1cal to 2,54cm.

Też mnie dziwią te 33cm w nadgarstku Władka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbyszko_Cyganiewicz - biografia Stana Zbyszka

http://en.wikipedia.org/wiki/Wladek_Zbyszko - biografia Władka(angielska)

Zmieniony przez - Qpczas w dniu 2006-11-03 21:32:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
rzeczywiście, efekty naprawdę interesujące u Stanisława widać doskonale, że poza tężyzną fizyczną, miał również 'porządną głowę'... Co do języków, to mam małą poprawkę - ponoć Stanisław władał aż dziewięcioma językami!

Zastanawiam się przy okazji, czy nie mieli oni nic wspólnego z firmą "Zbyszko" produkującą napoje?


edit: wyprzedziłeś mnie linkiem z Wikipedii

Zmieniony przez - vitoss w dniu 2006-11-03 21:44:38

Impossible is nothing.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
ja bym założył wymiar cala na 2,42-2,48 cm :) przynajmniej tyle liczy się w przemyśle tekstylnym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1762 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5302
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=1 cal cm&lr= -Cretino, specjalnie dla ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
Niesamowita genetyka....jak pomysle jakby wygladali gdyby zyli w naszych czasach

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chris Dickerson

Następny temat

Mr. Olympia 1983 - Bannout, Makkawy, Haney

forma lato