W sobotę 18 maja w Teaneck w stanie New Jersey odbyły się zawody New York Pro 2024. W zawodach wzięli udział sportowcy z dziewięciu kategorii: Men’s Open, Men’s 212 Bodybuilding, Classic Physique, Men’s Physique, Bikini, Women’s Bodybuilding, Figure, Women’s Physique i Wellness. W najbardziej oczekiwanej kategorii, czyli w Men’s Open Nick Walker drugi raz odniósł zwycięstwo i zdobył kwalifikację do zawodów Mr. Olympia 2024. Drugie miejsce zajął Martin Fitzwater, a trzecie Tonio Burton. Reprezentant Polski Krystian Wolski zajął piąte miejsce.

Uważane za trzecie najbardziej prestiżowe wydarzenie kulturystyczne roku, New York Pro, niegdyś nazywane Night of Champions, ma bogatą historię w IFBB Pro League. Złote medale zdobyło w przeszłości kilka ikon, takich jak Kai Greene, Phil Heath i Mamdouh Elssbiay znany jako Big Ramy. 

 

Zwycięzcy wszystkich kategorii:

  • Men’s Open Bodybuilding: Nick Walker 
  • Men’s 212 Bodybuilding: Oleh Kryvyi
  • Classic Physique: Matthew Greggo
  • Men’s Physique: Ali Bilal
  • Women’s Bodybuilding: Ashley Lynette Jones
  • Bikini: Aimee Leann Delgado
  • Women’s Physique: Sheronica Henton
  • Figure: Maria Luisa Baeza Diaz Pereira
  • Wellness: Giselle Machado

Komentarze (3)
lordknaga

zasluzona wygrana nicka, jak jest kilku kulturystow, znanych z 'super' partii miesniowych, jak np. levrone za naramienne czy trycepsy, mcgrath za przedramiona itd. to walker u mnie tez jest w takiej kategorii - zawsze bedzie mie sie kojarzyl z typem, ktory mial najbardziej rozbudowany beben.

2
F1.08

Walker ze środkowej sekcji przypomina mi Cutlera.. taka kwadratowa - zero efektu "V". Wygrał jednak minimalne...a wiele dymu wokół niego było i oczekiwań, że "zmiecie rywali".

Natomiast Martin... WOW! Co za poprawa od pre-judging. Dla mnie szok.. ostatecznie wypadł IMO tylko nieznacznie gorzej od Nicka - a nigdy go nie było nawet na Olympia. Niech to da Nickowi i jego trenerowi do myślenia, bo samą pewnością siebie i zaklinaniem rzeczywistości Nick nie wygra Olympia. Beef Stu też niesamowity postęp.

0
lordknaga

F1.08 - fitzwater jeszcze rok temu nie mial domu i palil crack, mieszkal u ziomkow na kanapie w salonie ale sie podniosl na nogi i u niego w przeciwenstwie do von mogera - nie pisali za duzo o tym w mediach, bo jego following byl marginesem tego drugiego %-) nie ma klikow, wiec po co pisac ?? :-D

u fitzwatera najbardziej rzucaja sie w oczy slabe ramiona a przedewszystkim bicepsy, talia waska ale ta vacuum strasznie dziwnie wyglada - nie podoba mi sie i nie podobalo mi sie, ze to jest wojownik zza monitora, sral sie do kilkow atletow, lepszych od niego, jacked wygral z nim AC - andrew byl 1 a on byl 4 albo 5 i fitz dalej twierdzil, ze powinien wygrac a andrew wygladal slabiej niz on xD

gdyby nie ta wpadka i ponad roczna przerwa jego od wszystkiego z bb, to ten medal mial by on a nie walker, poprostu stracil ponad rok profejsonalnego zycia, za ktory by duzo zarobil i duzo sie wypromowal, jego wina i jego strata, bo gen ma bdb. i tutaj pokaz nastepny, walker zyje jak mnich od 10 lat oddycha tylko tym a typ, ktory byl rok temu bezdomnym menelem, uzaleznionym od narkotykow - pierwszy powrot i prawie go rozjechal :-D

1