SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysokie próby wątrobowe - przyczyny

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 17
Witam, przygodę z siłownia rozpocząłem od początku lutego, dołożyłem to do planu przeplatając z grą w piłkę nożną regularnie (3 razy w tygodniu)
Tak się składa że zmieniając pracę miałem padania krwi i wyszło dość podwyższone wartości Alat 87 oraz ASPAT 268
Od początku lutego biorę kreatynę(monohydrat) i białko, czy to powód tak podwyższonych wartości ? Dodam że z przyzwyczajenia przed tymi badaniami wziąłem kreatynę jak codziennie zawsze od razu z rana. Proszę o pomoc bo nie wiem czy mam się martwić czy to poprstu przez to że "na świeżo" przed badaniami wziąłem te kreatynę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12099 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
olo927
Co do ciebie to nie mam wątpliwości, ze temat jest ci duzo bardziej znany niz mi :), pytalem zakladajacego temat :D


Myślałem że pytasz żebym coś podpowiedział może :)
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Wszelkie dotychczasowe badania nie wskazują na to żeby kreatyna mogła wpływać niekorzystnie na wątrobę, trzeba by przeanalizować cały tryb życia oraz całą dietę i to co przyjhmujesz. Przy próbach wątrobowych szczególnie przy badaniu ASPAT jest bardzo ważna kwestia czy nie miałeś ciężkiego treningu poprzedzającego to badanie np. dzień wcześniej? sam kiedyś miałem badania do szkoł w piatek, a w czwartek wieczorem miałęm ciężki trening nóg i ASPAT w piątek na badaniach był 4x ponad normę, szukałeem szukałem i dotarłem do źródeł, któe właśnie mi to wyjaśniły, a w poniedziałek zrobiłem sam dla siebie badania po dwudniowej przerwie od treningu i było już wszystko w normie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237849
Dokładnie jak wyżej, trzeba prześledzić to co działo się kilka dni przed. Kwestia treningu tak jak wyżej, kolejna sprawa to co było jedzone dzień wcześniej, wiesz jak mocno na noc było pojedzone i to niekoniecznie jakoś zdrowo to też mogło zaburzyć badania. Ogólnie jak badasz wątrobę to warto zbadać pozostałe parametry jak ggtp, bilirubinę, fosfotazę zasadową.
A co do kreatyny to nie ma wpływu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12099 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
Witaj. Ogólnie trzeba by było tutaj przemyśleć dwie sprawy. Pierwsza to oczywiście odpowiednie przygotowanie się do badań czyli na 3,4 dni przed pobraniem krwi zastosować dietę lekkostrawną która nie będzie obciążał A wątroby. Oraz oczywiście nie trenować przez 3,4 dni aby organizm spełni się zregenerował.aspat jest markerem który pokazuje również uszkodzenia wynikające z treningu siłowego.

Druga kwestia to czy podwyższone próby wątrobowe powiązane są z jej prawidłową czynnością, czyli czy coś dzieje się w organizmie że musi ona obecnie ciężej pracować, czy też wynikają one z jej problemów zdrowotnych i funkcjonalnych

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 17
Dodam jeszcze że mam wrażenie że podczas treningu w klubie, nawet po krótkim treningu czuje bardzo mocno spompowane i twarde łydki. Mimo że nie robię nóg na siłowni bo dość ciężkie treningi mam w klubie, czy może to byc przez trenowanie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy może to być tzw. przetrenowanie. Pojęcie to raczej odnosi się do błędów żywieniowych, np. zbyt długo ujemnego bilansu energetycznego, braków składników odżywczych, witamin, czy minerałów, a przy tym wysokiej aktywności fizycznej. Oczywiście, połączenie tego wszystkiego jak najbardziej może wpływać negatywnie na nasz organizm. Szczególnie w dłuższej perspektywie. Czy akurat ma to związek z wynikami badań wątroby lub spompowanych łydek tego nikt nie wie. Na przyszłość sugeruję wykonać badania minimum 12 godzin po posiłku i 24 godziny po wysiłku.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12099 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
Jeżeli chodzi o ból łydek, ich pompowanie się, uczucie ciężkości to tutaj praktycznie może być to zaburzenie związane z poziomem elektrolitów, wody lub po prostu pospinane mięśnie, które trzeba opracować, po rozbijać odpowiednio porozciągać kropkę wątroba raczej nie ma tutaj nic wspólnego z tym że lydki są bardziej pospinane, również nie będzie to kwestia przetrenowania, chyba że łapią cię mimowolne i bolesne skurcze mięśniowe, które faktycznie mogą być oznaką że Mięśnie potrzebują nieco więcej czasu na regenerację.,

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 68 Wiek 25 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8423
Co do łydek to teamto rolowania i rozciagania jest ci znany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12099 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
Mi? %)
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 68 Wiek 25 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8423
Co do ciebie to nie mam wątpliwości, ze temat jest ci duzo bardziej znany niz mi :), pytalem zakladajacego temat :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 17
Właśnie roller mam ale za leniwy jestem na to, ale chyba nie uniknione to będzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Johimbina, a śniadanie

Następny temat

Kreatyna dla początkujących

WHEY premium