SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysoki poziom testosteronu - powody

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 261
Witam. Zrobiłem sobie badania testosteronu, jestem po prawie roku czasu odchudzania z przerwami. Stostuje diete 80/20 , 4x siłka w tygodniu + interwały 2x tyg. Ogólnie czuje się dobrze ale wynik jaki mnie zdziwił to, 1417ng/dl i nie wiem czy mam się tego bać? Nie mam zadnych skutków zbyt wysokiego testosteronu. Mała masa mięśniowa, małe owłosienie itp. Cwicze naturalnie. Iść do lekarza czy może to po prostu zlać? I skąd takie wyniki? Idąc na badanie bardziej przypuszczałem, że po redukcji moge mieć zbyt niski a tu okazało się na odwrót.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699734
Ile masz lat ? Jak wygladaja pozostałe wyniki badań ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 261
28. Robiłem wraz z morfologią i wszystko w normie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Pozostaje życia powtórkę badań zachowując przy tym oczywiście wszystkie punkty zasad higieny badań i wtedy będziesz wiedzieć czy w pierwszym coś było nie tak czy to "normalne" w twoim przypadku. Jeżeli się powtórzy wynik to udałbym się do lekarza specjalisty, ponieważ tak wysoki testosteron tym bardziej w przypadku gdy jesteś już na długiej redukcji może sugerować jakieś ogólnie nazwijmy to problemy wewnątrz, nie chce gdybać i straszyć bo nie jestem lekarzem, ale na podstawie przypadków w rodzinie czy znajomych bywały sytuacje z jakimiś "guzkami" które stymulowały do wyższej produkcji jakiegoś hormonu, na pewno bym tego nie olał, choć wynik na pewno cieszy że masz wyższy poziom naturalnie niż ludzie na bombie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Sama morfologia i poziom testosteronu to zbyt mało, aby móc stwierdzić, czy coś tutaj jest nie tak. Należałoby pod tym kątem wykonać cały profil badań hormonalnych, takich jak: estradiol, prolaktyna, testosteron wolny i związany, LH, FSH. W ten sposób można zaobserwować zależność jednego, względem drugiego. Bez wątpienia jest to wysoki poziom, ale spotykany wśród osób zdrowych. Rzadko, bo rzadko, ale jednak jest taka możliwość i wcale nie musi oznaczać jakikolwiek problemów zdrowotnych. Raczej bym się cieszył z tego powodu.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15639
Zbadaj koniecznie poziom SHBG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3714 Napisanych postów 3144 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16623
DJ_DoDo
Pozostaje życia powtórkę badań zachowując przy tym oczywiście wszystkie punkty zasad higieny badań i wtedy będziesz wiedzieć czy w pierwszym coś było nie tak czy to "normalne" w twoim przypadku. Jeżeli się powtórzy wynik to udałbym się do lekarza specjalisty, ponieważ tak wysoki testosteron tym bardziej w przypadku gdy jesteś już na długiej redukcji może sugerować jakieś ogólnie nazwijmy to problemy wewnątrz, nie chce gdybać i straszyć bo nie jestem lekarzem, ale na podstawie przypadków w rodzinie czy znajomych bywały sytuacje z jakimiś "guzkami" które stymulowały do wyższej produkcji jakiegoś hormonu, na pewno bym tego nie olał, choć wynik na pewno cieszy że masz wyższy poziom naturalnie niż ludzie na bombie


Dokładnie jak piszesz często też jest że jak coś uciska np przysadkę to jest zwiekszone wydzielanie np hormonu wzrostu tak dla przykładu

Michass90

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
Mam praktycznie identyczny poziom testosteronu i już około od 2 lat jest stale podwyższony niestety poziom shbg jest też lekko ponad normę w moim przypadku i chyba wszystko się równoważy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naderwany biceps - porady

Następny temat

Winki badań z kału

WHEY premium