SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kobieta i wysoki poziom testosteronu niski SHBG

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1559

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 303
Witam

Jestem kobietą i mam problem z paroma aspektami związanymi z hormonami. Mam zaburzenia nastroju, problem z gromadzeniem tkanki tłuszczowej i gromadzeniem wody:(
Trenuję siłowo od 3 lat waga 60kg przy wzroście 165 W MC podnoszę 90 kg, siad 87,5 także siły mam sporo.
Robiłam pełny profil hormonalny i wyniki wyglądają dość normalnie jednak martwi mnie parę spraw.

Estradiol bliski 30
Kortyzol z rana 19,5 przy normie do 19,4
Testosteron 36 przy normie od 6 do 60
FSH i LH bliskie 9,5
ACTH w normie koło 30

Czy te wyniki wyglądają nieprawidłowo?
Dodam, że mam niskie SHBG bo ok. 34 przy normie minimalnej od 32

Podejrzewano u mnie chorobę Hashimoto, mam skrajnie niskie FT3 i FT4 lecz TSH w normie
Oraz podejrzewano PCOS, ale tylko na obrazie USG.

Prosze o pomo, nigdy nie brałąm środków dopingujących, a kilka miesięcy lżejszych treningów nie pomogło w podniesieniu poziomu estrogenów


Zmieniony przez - Ellith w dniu 2016-04-05 23:28:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Piszesz że podejrzewano , rozumiem że byłaś u lekarza (jaka specjalizacja , endokrynolog ?) i konsultowałaś wyniki badań ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 303
Tak, pziom przeciwciał antyTPO ok. 170 przy normie chyba do 40 czy 60.
Endokrynolog jak to każdy lekarz poszedł na łatwiznę i zapisał mi euthyrox, który brałam bardzo krótko, bo znosiłam go bardzo żle.
Z początku kilka lat temu przeciwciała miałam ok 2000 ale jakoś sobie poradziłam dietą wykluczającą pewne produkty (zbilansowaną z ograniczoną ilością glutenu i nabiału oraz paru innych i dużą ilością tłuszczu) i TSH spadło z 4,5 do 1,3 obecnie.

Na USG lekkie stany zapalne na tarczycy.
Ginekolog od razu wcisnął mi estrogeny i tak to wszystko miało się skończyć. Wiem, że nikt mi nie odpowie wprost, ale może ktoś miał podobny problem:(


Zmieniony przez - Ellith w dniu 2016-04-05 23:58:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 303
U endokrynologa byłam dwa razy prywatnie, diagnozę założył - niedomoga drugiej fazy cyklu - trzeba podawać progesteron..


Zmieniony przez - Ellith w dniu 2016-04-06 00:00:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdrowiem wyniki "badań"

Następny temat

bol lokcia

WHEY premium