SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie na klatke leżąc, czy poprawnie?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 697
Wita, mam na imie Patryk, ćwicze 10mscy z miesięczną przerwą. Waże 55kg, wyciskam 90. No i tutaj pytanie, czy robie to prawidłowo? Daje link do filmiku który nakręciłem.
Chodzi mi o 1 powtórzenie bo w 2 to żal więc nie ma mowy o tym, że podniosłem 2x.

PS. Drapacz chrustu ze mnie, wiem haha ;D

link:

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 697
Zdjecie to zdjecie i na filmuku sie nie spinalem no ale nie ma co ukrywac, ze na zdjeciach lepiej sie wychodzi. Ale okej koniec spamu bo przesadzamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Robisz mostek więc oszukujesz ;) Plecy powinny całą powierzchnią leżeć na ławce żeby powtórzenie było wykonane poprawnie technicznie. No ale mogę się mylić.

A swoją drogą jak podnosisz ciężar, który dźwigniesz max 1x to zapewnij sobie asekuracje bo raz możesz mieć gorszy dzień i może się to źle skończyć.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 697
Gdybym nie dal rady to przechylilbym na 1 strone pozniej na 2 i spadlo by wszystko. Musze popracowac nad technika... Dzieki za odpowiedz! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Robisz mostek więc oszukujesz ;)




Barki kiedyś mu podziękują za mostek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 697
Jak robie serie to raczej cala powierzchnia ciala lezy na lawce, a wyciskam nie czesto wiec i ten mostek nie zdarza sie czesto, co do barkow to juz miewam czesto bole prawego barku, tak chrupocze w nim. No nic, trzeba oduczyc sie tego, dzieki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1147 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13782
i opuszczaj az bedzie gdzies z 1-2cm od klaty;p Pozdro

"Upór i Systematyczność, Efekty Przyjdą Same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1204 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21585
"Robisz mostek więc oszukujesz ;) Plecy powinny całą powierzchnią leżeć na ławce "żeby powtórzenie było wykonane poprawnie technicznie. No ale mogę się mylić. "

mylisz się.

tyłek powinien całą powierzchnią dotykać powierzchni ławki, wygięcie pleców w łuk jest jak najbardziej zalecane!

po pierwsze gratuluje wyniku! pomimo, ze na zawodach to nie byloby zaliczone, jak na ta wage i wiek jest niezle.

technika ruchu kuleje. powinienes byc caly czas spiety, dociskanie wykonywac powoli - robisz to ok. musisz jednak dotknac sztanga klatki, nie odbijac, zatrzymac na chwile i potem dopiero wycisnac. podczas wyciskania unikaj tzw. wiosla - nie dociskaj raz jedna, raz druga reka. zrobiles tylko jakas 1/2 ruchu.


Zmieniony przez - uojciec w dniu 2009-06-07 18:21:57

"Mam takie sukcesy jak w*******enie 30 dresiarzom na raz , i zmuszanie do gryzienia krawężnika takich pseudosiłaczy jak ty.
Czarny pas w mordobitsu freestylowym. Takze swoje plastikowe medale mozesz co najwyzej uzyc jako ochraniacze na zęby. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1012 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19088
dobra robota i poczytaj temat o robieniu mostka - polecam i wyjdzie Ci to z korzyścią w przyszłości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 697
Aha, no nic trzeba trenować dalej i sprobowac ile podniose prawidlowo, dzieki i rowniez pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1204 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21585




tutaj masz przyklad wyciskania poprawnego technicznie.

gdy dociskasz wciagaj powietrze nosem, gdy wyciskasz wypuszczaj je dynamicznie i staraj sie cisnac z calej sily. poza tym warto, bys nauczyl sie sciagac lopatki. potrenuj ze sama sztanga - zlap ja i sciagnij lopatki tak. jesli wykonasz to poprawnie zauwazysz, ze sztanga znajdzie sie nizej. w takiej pozycji - napiety, sciagniete lopatki etc. zaczynasz wyciskac. pamietaj o oddychaniu, to cholernie wazne!

"Mam takie sukcesy jak w*******enie 30 dresiarzom na raz , i zmuszanie do gryzienia krawężnika takich pseudosiłaczy jak ty.
Czarny pas w mordobitsu freestylowym. Takze swoje plastikowe medale mozesz co najwyzej uzyc jako ochraniacze na zęby. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak już chcesz robić mostek to się go pierw naucz poczytaj trochę na ten temat bo w ten sposób co teraz robisz to sobie krzywdę zrobisz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

infekcja po strzale

Następny temat

Pomoc praca licencjacka- ankieta wypelnijcie prosze :)

WHEY premium