SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 164 dni Przeczytanych tematów 95
Hej,
dokładnie 15.01 rozpocząłem redukcję( po długiej przerwie od jakiejkolwiek aktywności fizycznej) przez ten okres nie opuscilem zadnego treningu ( a sa to 3xfbw+po kazdym 30 minut kardio + jedno osobne kardio 35 min, intensywnosc treningu na poczatku byla bardzo mala, ale widze progres z treningu na trening zarowno jesli chodzi o silownie jak i o kardio, ktore na razie i tak jest tylko chodzeniem po biezni predkosc 6, dodaje powoli tylko wznos) dieta trzymana sztywno wszystko jest liczone co laduje na talerzu a jest to 2700 kcal B210 W 285 T 80. Generalnie poki co nie bylem chyba ani razu glodny, a wrecz moge powiedziec ze sa dni gdzie dopycham sie juz na sile( co mnie bardzo dziwi bo moj wczesniejszy tryb zycia przed kilka lat to bylo smieciowe jedzenie codziennie minimum kilka piwek, mysle ze spokojnie robilem 4-5 tys kcal dziennie a przy weekendzie jeszcze wiecej) moja aktywnosc po za silownia jest slaba, sa dni pewnie gdzie nie przekrocze 5000 krokow. Ponizej wklejam wage na starcie i po 2 pomiarach wraz z obwodami ciala. I tutaj moje najwazniejsze pytanie co robic dalej ? Generalnie cos leci ale nie jest to zawrotna liczba przy obecnym rezimie treningowym i silowym stad moje pytanie czy juz cos ucinac z kcal ? Plan mam taki zeby teraz za tydzien sie pomierzyc( teraz robilem co 2 tyg) i jesli nie zejdzie nic to ucinac, co o tym wszystkim myslicie i co byscie mi doradzili ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 164 dni Przeczytanych tematów 95
wyniki pomiarow

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33080 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Jak na miesiac to bdb progres i tu nie ma co przyspiesac, jest progres to zostawiasz jak jest a jak zwolni to utnij 100 kcal lub dodaj aktywnosci albo utnij troche z jedzenia i dodaj aktywnosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jak sam napisałeś w swojej wypowiedzi, to efekty redukcji tkanki tłuszczowej są dobre. Obwody, szczególnie w pasie spadają, więc tam gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej, to spada. W takiej sytuacji, nic tylko obserwować obwody ciała dalej i jeżeli przedostanie spadać, zmniejszyć ilość kalorii w diecie lub/i zwiększyć aktywność fizyczną.

Bez wątpienia dalszym celem treningowym powinna być redukcja tkanki tłuszczowej (jeżeli o to pytasz). Redukować ją warto nisko i dopiero wtedy budować lepszej jakości mięśnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 164 dni Przeczytanych tematów 95
w takim razie ponowie pomiary za tydzien, jesli bedzie dalej szlo cokolwiek zostawie a jak sie zatrzyma to cos powoli utnie, w zasadzie zalezy mi na procesie na tyle naturalnym zeby zostalo jak najmniej skory albo i w ogole. i dodatkowo pytanie jesli sie waga zatrzyma to lepiej dolozyc aktywnosc( w tej chwili tak jak pisalem 3x fbw i 4x kardio 30-35 min) czy najpierw uciac te 100-200 kcal. Drugie pytanie moje makroskladniki na teraz to B210 T80 W285 ale sa dni ze ciezko mi dobic tluszcze a przebija troche bialko, i chcialem ustawic w tej samej kalorycznosci np 220-230 g bialka odpowiednio mniej tluszczy i zostawic 285 W, bedzie ok ? I 3 pytanie czy jest mozliwe z racji tego ze w okresie ostatnich 15 lat mialem kilkuletnie ciagle staze na silowni, teraz przerwa byla praktycznie 5-6 lat ze po takiej przerwie mimo w teorii nizszego spozycia kcal niz wynosi zapotrzebowanie tkanka miesniowa z racji "pamieci miesniowej" tez cos sie buduja/wracaja ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 164 dni Przeczytanych tematów 95
dodam ze micha od poczatku(29 dni) jest sztywno trzymana licze wszystko co spozywam tutaj przykladowy dzien


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33080 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Nie ucina się co tydzień bo nie idzie, obserwuj dłużej , ponadto waga nie jest głównym i dobrym wyznacznikiem progresu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
W zależności od tego jak dużo jest redukcja tkanki tłuszczowej i masy ciała, to niestety skóra zostanie. Oczywiście zawsze lepiej jest to robić powoli, niż ile tylko się da. Chyba, że są ku temu przesłanki zdrowotne, a nie sylwetkowe. Warto również pamiętać o tym, że nie po każdym pomiarze obwody będą spadały. Im niższy jest poziom tkanki tłuszczowej, tym trudniej jest o widoczne zmiany w tym kierunku. Trzeba czasu i cierpliwości. Bez podejmowania pochopnych decyzji i schodzenia na krytycznie małe ilości kalorii.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Przygotowanie posiłków na kilka dni

WHEY premium