SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witam, potrzeba parę odpowiedzi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1140

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

85 kg

Wzrost

180 cm

Cel treningowy

Rozwinięcie rąk i barów

Staż treningowy na siłowni

4 lata z przerwami

Uprawiane inne sporty

Obecnie nic, kiedyś się chodziło na siłownię, albo jeździło się bardzo dużo na rowerze, od czasu do czasu pływanie.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia i basen uczelniany. Basen w miarę ok, siłownia średnio wyposażona, do tego otwarta na krótko i często zapchana studentami.

Dieta

Obecnie żadna. Jak ćwiczyłem to ogólnie ograniczałem złe żarcie i staralem się jeść to dobre. Kiedyś pracowałem z dietetykiem, miałem specjalne diety, ale w ich wypadku po ok miesiącu zawsze dostawałem drgawek całego ciała i nie dawałem rady wytrwać przy

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Nie mam nic stwierdzonego de facto, bo lekarze wiedzą, że coś jest nie tak z moją lewą nogą, ale nie wiedzą, czy to wina stawu biodrowego, koślawości nóg, czy źle rozwiniętej stopy.

Zażywane suplementy

Obecnie nic,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14
Witam, jestem Kamil, na forum trafiłem dzięki kuzynowi, które mi je polecił.
Sprawa wygląda tak - mam ponad 20 lat, a nie mam wyrobionych nic z barów i rąk. Ręce mam chudsze od niejednej dziewczyny. Niestety.
Wyrabiać próbowałem przez 4 lata. Trenowałem na siłowni, działałem z dietami, przez pewien czas nawet z dietetykiem. Niestety, bez efektów.

Kuzyn powiedział mi, że ponoć nie tylko siłownia daje nieco do barów i rąk. Że ponoć pływanie kraulem też daje taki efekt. Domyślam się, że o ile to prawda (tutaj moje pierwsze pytanie, bo nie wiem, czy to prawda), to na pewno nie daje tak wielkich rezultatów jak siłka u niektórych. Ale ja tam po prostu chcę sobie wyrównać sylwetkę i nie mieć chudziutkich rąk, a nie być jakimś Pudzianem, czy gościem postury bramkarza z klubu.
Tak więc postanowiłem skorzystać z uczelnianego basenu i pływać sam oraz chodzić dodatkowo na sekcję pływacką, by i tam trenować pod okiem instruktora. Pływać umiem, pływałem w miarę dobrze za czasów podstawówki, a ogólnie bardziej wolę pływanie od basenu.

Kolejna rzecz to dieta. Nie mam bladego pojęcia jak ustawić sobie dietę, czy grafik. Niby 5 posiłków dziennie, ale przez uczelnię, a wkrótce i przez Wolontariat Miast Gospodarzy Euro 2012 nie będę mógł jadać 5 posiłków dziennie. Owszem, na uczelni jest bar, a wolontariat zapewnia ciepły posiłek, ale nie oszukujmy się, raczej to jedzenie nie jest tym, co by miało mi pomóc. Tak więc codziennie to najczęściej jem obiad i kolację, często jednak nie zdążę nawet śniadania zjeść, czy przygotować je sobie na uczelnię.

Heheh.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Staż treningowy na siłowni: 4 lata z przerwami

1. ostatnio przerabiany plan treningowy - pokaż ?
2. Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad- ?
martwy - ?
wyciskanie - ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14
Tomasz1405: Ze mną to nie najlepiej pod tymi względami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14
Kurde dodało mi posta, a zedytować nie mogę... Przysiady 15, martwy 0 (nigdy nie próbowałem z obciążeniem, samego gryfu nie liczę), wyciskanie aż nie pamiętam. Ostatnio trenowałem jakoś rok temu, więc i planu treningowego nie pamiętam za bardzo. Ale można spokojnie uznać, że jestem na poziomie mega początkującym.

Zmieniony przez - PLKamil92 w dniu 2012-06-01 00:17:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
W takim razie zero filozofii , bierzesz najprostszy program i idziesz trenować , wracasz za 6-8 tygodni pracy z dokładną relacją i na jej podstawie można dopiero myśleć co dalej .

plan

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

skupiasz się na 4 czynnikach warunkujących twój postęp

1. systematyka treningowa
2. sukcesywne zwiększanie ciężaru
3. jedzenie ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników odżywczych )
4. spanie ( odpowiedni czas wypoczynku względem wysiłku )

tyle .
2.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14
Czytam i widzę, że plan zakłada samą siłownię. Czyli mam rozumieć, że trenowanie pływania za bardzo nie wchodzi w grę? Bo aż myślałem już o zapisywaniu się do sekcji pływackiej na uczelni, stąd pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Na razie zaadoptuj organizm do nowego wysiłku , i jeśli będziesz kontrolował takie czynniki jak ODŻYWIANIE i REGENERACJA i po kilku tygodniach będziesz widział że spokojnie się regenerujesz , nie widzę problemu byś z 2 x poszedł popływał . ale spokojnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie brzucha+ prośba o sprawdzenie planu treningowego.

Następny temat

proszę o porade.

WHEY premium