SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wing Tsun Sifu Dariusz Gradowski

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48907

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 386
Szkoda gadac..sila wygrywa..dobra ide na silke ..RWT nic do was nie mam..naprawde..fajnie by bylo cwiczyc tansze WT..bez sekciarstwa itd..ale nie wierze ze ludzie ktorzy poznali czesc WT moga nauczyc calego systemu..znam ludzi cwiczacych RWT i sa: wolni, kiepscy, bez techniki, sypia pompki, przysiady..maja zly krok WT, wszystko robia z miesni, robia smieszne poon-sau, w chi-sau sa wolni, maja pozmieniane, dziwne sekcje, skupiaja sie na parterze zamiast na doskonaleniu technik WT..poprostu sa niedouczeni..

Zmieniony przez - wtsmok w dniu 2009-12-12 22:58:27

kiajć..ouch..ouch..ouch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 759
WTSMOK a skad ty wiesz ze twoje WT którego sie uczysz nie ewjst wybrakowane bo twj nauczyciel nie maił odpowiedniej kasy zeby kupic sobie stopien wiec musiał egzamin zastapic filmami z Youtube????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 563
sławecki, pewnie jesteś ekspertem i oswiecisz nas co jest prawdziwym WT/WC i kto go najlepiej uczy. Powiem jedno wszystko jest ważne i łokieć i szybkoś, Wracajac do Pudziana on załatwił przeciwnika determinacją, szybkoscia ( na jaka było go stac) i ciągłościa uderzeń, a łokcia to chyba poprawnie nie układał :)
Kończąc Sławceki, pilnuj swojego łokcia, czy aby sie nie prostuje przy uderzeniu, i czy jest napewno na lini centralnej w pun sau, pamietaj jednak że nie wszystkie uderzenia w WC wychodza z lokcia, tak jak i tz. obrony. i pouderzaj w cięzki worek a zabaczysz które uderzenia daje lepsze efekty, czyli wychylenie worka do tyłu, im jest wieksze tym reka wejdzie dalej w przeciwnika....a wiadomo co sie wtedy dzieje...
zarzucasz wt smokowi że jest zaslepiony, ale ty tez jesteś ( ale chyba nienawiścią)czyli witamy w gronie fanatyków ( w negatywnym tego słowa znaczeniu)...


Zmieniony przez - Rymcerz w dniu 2009-12-13 20:26:59

Wei wu wei moja dewizą
www.wtkungfu.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Wyświadczcie mi przysluge: napiszcie kto z Was jest w jakiej organizacji, bo w tych Waszych ciągłych wojenkach troche sie gubie

RWT i Mii z "Real WT".

WTsmok chyba od Madaya.

Co dalej?

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2009-12-13 20:58:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 759
piszesz to co chcesz napisac.. wałkujesz mi załozenie udeżen lini centralnej ale wkladanie łokcia nie oznacza ze mam tak uderzac... jest kilka uderzen w VT ale Ty to wiesz i aj wiem.. nie ebde teraz robil wykladu bo to juz bylo..kazdy ma taka wiedze jaka mu pzrekazano , nie czepiam sie , wrecz mnie to bawi , ja sie ciesze z tej wiedzy jaka sam posiadam , inni mnie nie obchodzą , reaguje wtedy jak ktos pisze nie parwde...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 759
piszesz to co chcesz napisac.. wałkujesz mi załozenie uderzen lini centralnej ale wkladanie łokcia nie oznacza ze mam tak uderzac... jest kilka uderzen w VT ale Ty to wiesz i aj wiem.. nie bede teraz robil wykladu bo to juz bylo..kazdy ma taka wiedze jaka mu przekazano , nie czepiam sie , wrecz mnie to bawi , ja sie ciesze z tej wiedzy jaka sam posiadam , inni mnie nie obchodzą , reaguje wtedy jak ktos pisze nie parwde...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Rymcez!
Nazwa "Wing Tsun" i "WT" jest własność EWTO czyli Niemcy. Zobaczymy jak będzie dalej. To co pisze jest to o czym wiem, nie jestem niczyją rozgłośnią. Piszecie bzdury " prawdziwy WT to zna tylko Madaj, Sifu Truntić u którego się uczył Madaj jak odszedł od LT miał VII st. Odrobinę skromności.
Sparing cię prawdę powie, zobaczysz. kaski, ochraniacie, to jest to, co cie wyzwoli z iluzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
Panowie, panie (jeżeli są tu takie) załamka.
Czytając ten wątek, a także inne dotyczące stylu Ving/Wing Tsun i jego pochodnych, można sie autentycznie załamać. Przykro stwierdzić, ale sądzę, że osoby postronne, które czytają ten wątek muszą być mocon zdegustowane.
Czy to ma sens? Jeden drugiego obrzucacie błotem, obrażacie swoich nauczycieli, udawadniacie, że tylko wasz przekaz jest kompletny, wytykacie błędy i luki innych.
Żygać się chce.
Więcej szacunku, szczególnie gdy piszecie o nauczycielach innych. Śledząc ten wątek nie spotkałem wypowiedzi przedstawiciela jakieś szkoły, któryby wykazał szacunek dla innych prekazów i dla innych nauczycieli. Szkoda.
Ja przynajmniej wyznaje taką zasadę, że nie obrażam ludzi, których nawet nie przyszło mi spotkać, że o wspólnym ćwiczeniu nie wspomnę. Miałem okazję być na treningach z Sifu Szymankiewiczem, z Sifu Norbertem Madayem, z sifu Istvanem Kunem, czy z sijo Leung Tingiem (żaluje, że nie udało mi sie być na seminarium z Sifu Wong Shun Leungiem) i nie mam zamiaru obrażać tych osób. Jestem pod wrażeniem ich wiedzy i umiejętności, a także zamiłowania do sztuk walki.
Dlaczego nie możecie ćwiczyć w różnych sekcjach i mieć wzajemny szacunek jeden do drugiego?
Na zakończenie powiem tak, gdybym był przypadkowym czytelnikiem tego forum, który zastanawiam sie jaki styl walki zacząć trenować, to po lekturze waszych wypowiedzi, wiedziałbym już jedno - należy jak najdalej trzymać się do tych ludzie z wingtsun (jakby nie zapisac tego słowa).
Cholernie to przykre...

Zmieniony przez - Delon w dniu 2009-12-16 10:16:32

"Prawda jest sercem sztuki walki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Delon! Ukłon w twoją stronę.
Najwyższy czas. Nie jestem z Madajem od marca 2004r, co jakiś czas znajdzie się ktoś co wie więcej o Istwanie ,Dragosa RWT itd. Więcej niż np, ja, a z Istwanem jestem prawie 10 lat, skąd wie ktoś co ćwiczy rok, 2 lata. Czyli instruktor (guru) zamiast uczyć technik, to nawraca. Każdy co przychodzi do nas na trening jest informowani kim jesteśmy, co i jak, i gdzie jeszcze są szkoły WT/WC, i wybór należy do niego, gdzie chce trenować.
Nasz następni zjazd w Wa-wy to 23-24 stycznia możemy zorganizować pokaz lub info, pytania związane z RWT.
W Niemczech jest ok,30 odłamów, wt/wc vt i td. Nikt nie mówi że ktoś jest gorszy niedouczony. Odchodzą zazwyczaj najlepszy, i zakładają własne org.
Bo na pewnym etapie nie jesteś wstanie nic więcej przekazać, z tym się trzeba pogodzić, (a nie opowiadać że nic nie umie, bo go uczyłem specjalnie źle) zakazany owoc najbardziej kuszy.
Lub jak się wypowiadają poniektórzy instruktorzy, tam są gorsze techniki. Skąd wie skoro nie widział, i nie sprawdził?
Może zrobimy wspólny trening lub zjazd, jak był proponowani przez moderatorów, każdy powie co myśli, ja jestem za, inni niech mówią za siebie. pozdrawiam.

Zmieniony przez - RWT w dniu 2009-12-16 12:37:50

Zmieniony przez - RWT w dniu 2009-12-16 12:48:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 563
RWT czy ty masz rozdwojenie jaźni??? najpier poczytaj swoje posty a dopiero poźniej przyklaskuj postowi Delona o pokoju miedzy braćmi ..., chyba że sie nawróciłeś,albo ktoś Ci zwrócił uwagę... PAmietaj jedno, jak wyciągasz sprawy innych na swiatło dzienne , twoje też zostana wyciągniete, agresja rodzi agresje..., najlepiej jak sie odezwiesz w przyszłości o elektryku z Wegier zarabiającym miljony euro podczas wizyt w Polsce to sie wielokrotnie zastanów. Nie wiesz w jakich warunkach Sikung odszedł od swojego nauczyciel ani dlaczego jest uczniem Sijo, a podajesz to jako argument. Zajmij sie sobą i propagowaniem RWT, dobrze to bedzie dla was i dla innych. Delon respect!!!!!!!!!

Zmieniony przez - Rymcerz w dniu 2009-12-16 16:22:24

Zmieniony przez - Rymcerz w dniu 2009-12-16 16:23:27

Wei wu wei moja dewizą
www.wtkungfu.pl 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ a trójbój siłowy

Następny temat

4rScorpion, doigrałeś się...

WHEY premium