SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wing Tsun Sifu Dariusz Gradowski

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48905

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
U nas np. są stopnie, ale one mają sens przy dużych organizacjach... tak czy inaczej nasz mistrz jedyny "papier" czy "certyfikat" "wydaje" dopiero ludziom którzy jego zdaniem osiągnęli poziom "sifu".
Jednak tak jak napisał Yang, jest to "stopień" honorowany tylko w naszej federacji, a inni mogą uznawać go przez "grzeczność".
Nasze stopnie to raczej zapis materiału jaki powinien "ogarnąć" ćwiczący by poznać kolejną "partię" materiału.
Prawdą jest jednak to, że stopień to stopień, a umiejętność walki to zupełnie inna bajka... niestety bardzo często jedno z drugim nie ma wiele wspólnego... duża część ćwiczących po prostu tylko mówi o tym że zależy im na umiejętności walki, kiedy w rzeczywistości są tylko łowcami kolejnych "stopni", a walki (czyt. sparingów) unika jak ognia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
wusau

Problem w tym, ze nie dostałeś porządnie po nosie podczas lekcji prywatnej od Sifu Darka, dlatego nie doceniłeś czasu poświęconego dla tak niewiernego ucznia. Teraz wiem dobrze kim jesteś, bo konsultuje swoje decyzje z Mistrzami. Dowiedziałem się, że nie chciało Ci się przyjeżdżać na treningi w grupie bo miałeś za daleko do centrum (10km)... śmiechu warte! Dlatego brałeś lekcje prywatne. Teraz już wiesz dlaczego Sifu Darek był ostrożny w przekazywaniu wiedzy, właśnie Tobie. Zazdrośniku malutki
Frustratów takich jak ty jest kilku, którzy wylewają swoje rozgoryczenie na forach internetowych, ze wszystkich szkół WT.
P.S. Uderzałem w worek, znam dziewięcio poziomowe chi dan sau a nie ośmio poziomowe itd...
Walka w parterze również była. I wypisywanie takich głupot na necie internetowych wojowników mnie śmieszy bynajmniej.
Trenuję ciężko i idę do przodu, i nie myśl sobie że jestem z jakiejś elity czy czegokolwiek, która ma kasę na wydawanie, na treningi. Jeżeli ktoś chce trenować Wing Tsun to będzie trenował, ponieważ WT uczy szukania rozwiązań nie tylko w sztuce walki ale i w życiu.
Jak najbardziej, patrząc z zewnątrz można sądzić, że zdzierają kasę, ale jeżeli trenujesz WT sumiennie i rzetelnie, skupiasz się na treningach, a przede wszystkim DZIAŁASZ! Nie knujesz, nie szukasz drogi aby oszukiwać swojego Sifu, to na pewno dojdziesz do wysokiego stopnia. W Wing Tsun jest tylko jedna droga. Kilka dróg nigdy nikomu na dobre nigdy nie wyszło. Tak jak w życiu.

Cavior
WSZYSTKIE sztuki walki dzialaja ZGODNIE z prawami fizyki oraz są OPARTE O BIOMECHANIKE LUDZKIEGO CIAŁA.

Tak oczywiście, zgadzam się. Zderzenie malucha z tirem to również prawo fizyki. Trochę logiki.

Tylko ludzie z WT, z nieznanych mi przyczyn, próbują zmonopolizować tę kwestię. Słowem, skupcie sie na faktach.

Cały czas to robimy. Dlatego powstało WT

Aha, biutze-miales okazje posparrowac z kims z innego stylu? Bo po Twoim sposobie wypowiadania sie wydaje mi sie, ze chyba nie.

Tak, box i karate. paradoks kano jest mi obcy.
A mi się wydaje po twoim sposobie wypowiadania, że jesteś pingwinem.

GB
...styl w którym sparingi wprowadza się po LATACH ćwiczenia po prostu nie ma prawa być dobrym stylem do samoobrony. Ale oczywiście jak ktoś chce to ćwiczyć - jego sprawa.

Przepraszam, a czym chcesz walczyć przeciwko WT przez pierwszy rok lub dwa, jakimi technikami?? jesteś na etapie "ładowania magazynku" dopiero z kompletnym arsenałem stajesz do walki.
Tak jak żołnierz, mając broń nie wychodzi na ulicę żeby sprawdzić czy kogoś zabije. Jest wojna, strzela.
W rękawicach WT nie działa do końca (miałem okazję się przekonać), samym uderzeniem łańcuchowym nie załatwisz przeciwnika, niestety. Są cięcia, łamania, wyszrpnięcia, dźgnięcia itd.. używając tylko prostych uderzeń stwierdzasz, że twój styl jest bezużyteczny. Jest wiele technik WT, które musisz wykorzystać bo inaczej przegrasz a przyjacielski sparring, hmmm.. tak jak wcześniej napisałem, box, karate... potem mówili, że to nie było fair... jakie fair?? pytam się.
Oczywiście sparringów nie neguję, bo jest to świetne doświadczenie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Rosnie kolejne pokolenie Mistrzow...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
Taaaaaa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
ziutalek, jeszcze nie mistrz ale mam nadzieję, że za rok może dwa... :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
Ponieważ WT uczy szukania rozwiązań nie tylko w sztuce walki ale i w życiu.

to fakt, aż ich listami gończymi szukają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
nie rozumiem tsalifao o co ci teraz chodzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1207
Fakt, pamiętam... został wyrzucony z WT po tym wszystkim. To co robią ludzie poza organizacją, organizacja nie ma na to żadnego wpływu. To tak jakby w twojej sekcji mówili ci gdzie masz pracować i jakie życie prowadzić. On powinien wstydzić się tylko za samego siebie. Takich ludzi WT eliminuje.
Również można przytoczyć wiele innych afer z innych sw... chociażby afery instruktorów karate, którzy zostali skazani za pedofilstwo. Było o tym głośno kilka lat temu w TV. Czy przez takich ludzi mam krytykować wszystkich trenujących karate? Nie.
Tak więc ta cała nagonka na WT nazywa się jednym słowem ZAZDROŚĆ :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
[http://www.krs-online.com.pl/polskie-stowarzyszenie-wing-tsun-krs-204401.html] - czytałeś ? Z KRS wynika że wciąż jest wice prezesem :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ a trójbój siłowy

Następny temat

4rScorpion, doigrałeś się...

WHEY premium