SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wielki Test białka SFD WPC Protein Plus

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
Do ciasta wiśniowe LOVE poszły dwa smaki - do spodu Chocolate raspberry a do masy Cherry white chocolate. Czekolada w pierwszym smaku bardziej wyczuwalna niż malina, natomiast wiśnia z białą czekoladą to istna petarda. Szczerze przyznam, że dopiero niedawno poznałam gamę białej czekolady - w izolatach z AN. mając porównanie mogę śmiało stwierdzić, że wpc sfd które opierają sie na białej czekoladzie właśnie, niczym nie ustępują izolatom z an.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
biała czekolada truskawka jako dodatek do sernika na zimno. serek wiejski blenduję na gładko, dodaję 30 g wpc - najlepiej komponuje się z białą czekoladą z truskawką i dokładnie miksuję. 2 płaskie łyżeczki zelatyny rozpuszczam w kilku łyżkach wrzątku i studzę. dodaję do masy i przelewam do pojemnika. wstawiam do lodówki. 7 g galaretki bez cukru od AN rozpuszczam w 200 ml wody - jak ostygnie wylewam na serową masę. Mąż za takie desery kocha mnie jak dziki ;) wysokobiałkowy posiłek potreningowy na szybko. Białko rozpuszcza się dobrze,nie zostawia grudek i smak petarda :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
https://www.sfd.pl/Legalny_Snickers_-t1161982.html  pierwsze próby były z izolatem, kolejne powtórzyłam już z wpc o smaku salted caramel - dla mnie do tego typu słodkości nadaje się idealnie, chociaż jeśli łączę daktylowy karmel z białkiem i tak nieco dosalam. nie przypadło mi gustu w formie płynnej - zdecydowanie wolę ten smak do legal sweets :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 826 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33987
SFD WPC - 40gr smak Toffee Coffee
-shake po treningu z zimnym napojem sojowym
-smak 7/10
-rozpuszczalność 10/10
-ogólne odczucia: MIałem okazje pić to białko już wcześniej także wiedziałem czego się spodziewać smak nie zasłodki coś jak kawa z mlekiem i karmelem ze stacji, napewno bardzo pijalne ze względu na umiarkowaną słodycz

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 957 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26506
druga porcja białka o smaku masła orzechowego - druga tak samo dobra, 10/10 rozpuszczalność, 9/10 smak ! . Niestety dopadła mnie grypa i raczej na pare dni odpuszczam spożycie białka , zero apetytu i lezenie w łóżku :/

Jeszcze będzie czas - by odpoczywać ... YESSSS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16185
Salted Peanut Butter
Druga porcja, dodana do pancakes'ow
Smak: 5/5 bardzo dobrze się w pasował, zdecydowanie lepiej smakował jak za pierwszym razem
Rozpuszczalność 5/5 standardowo :)
Ogólne odczucia : świetny do wypieków różnego rodzaju, po drugiej próbie stwierdzam że kiedyś jeszcze u mnie na pewno zagości :)


2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78323
Chciałem uzupełnić gdyż zrobiłem białko inaczej

CREME BRULEE oraz BANANA COOKIE
Rozpuszczalność : 10/10
Zrobione jako sos (polewa) : miarka 20 gram + odrobina mleka (killa łyżeczek)

Smak CREME BRULEE :coś niebywałego. Jak bardzo miękka krówka, taka lejąca się. Bardzo słodka i wyrazista.
Smak BANANA COOKIE : rewelacja. Słodkie ł, wyraziste, pyszne!


I choć dałem wcześniej ocenę jako szejk z mlekiem 1,5% niższą, teraz jako polewa (sos) daje 10/10!


Jak widać, forma podania ma bardzo duży wpływ na smak.
I choć nie wszystkie smaki mi podeszły w szejku o tyle jako sos nadrobiły z nawiązką!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Musiałem wpierw przetestować wszystkie smaki, bo nie potrafiłem znaleźć żadnego punktu odniesienia gdyż wszystkie mi smakowały (zresztą od lat jeszcze nie trafiłem w SFD na białko, które by mi nie smakowało)
Ciężko było ustalić które lepsze, które gorsze bo każde miało w sobie "coś" Po ciężkim namyśle poniżej przedstawię wg kolejności moich odczuć smakowych.

Opinia oparta o szejki z wodą i z mlekiem, ponieważ w "wyrobach" zawsze jest coś dodanego co zmieni smak, a forma szejku wydaje mi się najbardziej obiektywna. We wszystkich przypadkach porcja 30g WPC na 250ml wody lub mleka. W żadnym przypadku nie było problemu z grudkami czy pianą. Kilka ruchów szejkerem i wszystko rozpuszczone, jeżeli piana się pojawiała to absolutnie nie była czymś co mogło przeszkadzać. Teraz najważniejsze czyli odczucia smakowe:

Numer 1 - SALTED PISTACHIO
Już raz miałem smak pistacjowy, i podszedł mi, bardzo ponieważ uwielbiam pistacje, ale był średnio wyraźny, ale w tym przypadku bardzo dobrze go czuć, dokładnie tak jakbym tego oczekiwał od produktu o smaku pistacji. Zdecydowanie mój faworyt i nie miałem problemu z tym żeby umieścić go na 1 pozycji, zagości u mnie na 100%
Ocena 11/10 - zdecydowanie poza skalą

Numer 2 - TOFFEE COFFEE
Kompletne objawienie. Nie wiedziałem czego się spodziewać, ponieważ smaki "kawowe" nigdy mi nie podeszły, a ten jest przepyszny. Od razu gdzieś w głowie przypomniał mi się smak lodów z dzieciństwa. Delikatnie słodkie, lekko karmelowe i takie trochę cappucino. Zdecydowanie polecam jeżeli ktoś podobnie jak ja z dystansem podchodzi do takich smaków.
Ocena 10/10

Numer 3 - SALTED PEANUT BUTTER
Byłem pewny, że to będzie mój faworyt, ale trochę spadł, aczkolwiek to nie znaczy, że jest gorszy. Dobrze wyczuwalne masło orzechowe, ładny zapach orzechów, jeżeli ktoś przepada za tym smakiem to nie zawiedze się. Dodam też, że dość mało słodki i w sumie dobrze, bo mogłoby to popsuć ten smak
Ocena 10/10

Numer 4 - COOKIES BANANA
Mocno się zastanawiałem czy nie umieścić go na pozycjach 2 lub 3, ale jednak ma mocne 4 miejsce. Nigdy nie byłem przekonany do smaku bananowego, a ostatnio to już drugi produkt, który mi zasmakował. Zdecydowanie ten zestaw mnie przekonuje, słodki, mocno wyczuwalne smaczne ciasteczko z nutą banana, dla mnie bomba i cieszę się, że je spróbowałem, bo sam z siebie bym się pewnie nie odważył kupić, a tak zagości u mnie w kolejnych zakupach.
Ocena 10/10

Numer 5 - SALTED CARAMEL
Zdecydowanie moj smak. Nie przesadnie słodki, mocno wyczuwany smak karmelowy. Zawsze wydawało mi się, że to jedno i to samo ale powiedziałbym, że bardziej podchodził mi pod toffee. Bardzo smaczny przypominający smakiem mleko jak odbierze smak płatkom LION - tak... to dobre porównanie
Ocena 10/10

Numer 6 - CHOCOLATE CARAMEL NOUGAT
Bardzo fajne połączenie, smakuje trochę jak czekolada nadziewana toffee. Czekolada zdecydowanie dominuje, ale z fajnym dodatkiem słodszego smaku. Jeżeli ktoś lubi czekoladowe smaki to zdecydowanie polecam dla odmiany spróbować tego połączenia.
Ocena 10/10

Numer 7 - WHITE CHOCOLATE STRAWBERRY
Tutaj liczyłem na czołówkę, jednak bardziej podeszły mi smaki powyższe, niż połączenia czekoladowo owocowe. Z tych właśnie połączeń ten przypadł mi najbardziej do gustu, słodycz czekolady plus powiedziałbym kwaskowatość truskawek dają bardzo fajne połączenie i ciekawe odczucia smakowe, powiedziałbym, że mniej słodkie a trochę kwaśniejsze i przyznaję, że zasmakowała mi ta nuta kwaśniejsza.
Ocena 10/10

Numer 8 - CHOCOLATE RASPBERRY
Smak bardzo fajny. Znów mogę przytoczyć porównanie do czekolady z nadzieniem malinowym. Mniej czuć czekoladę niż w połączeniu z nugatem, ale za to malinka nadrabia. Mniej kwaskowe niż przy truskawce, bardzo fajne połączenie. Odmiana dla osób szukających czegoś nowego, ale ciężko im wziąć coś innego niż smak czekolady
Ocena 9,5/10

Numer 9 - CHERRY WHITE CHOCOLATE
To połączenie z tych owocowych najmniej mi podeszło, choć byłem pewien, że będzie inaczej. Mocno czuć wiśnię, ale ten smak wiśni bardziej mi pasuje do jakiegoś preworkouta (i z tym go skojarzyłem). Wiśnia zdominowała cały smak i z czekolady raczej czuć tylko słodycz. Nie trafiło to w moje gusta, ale smak dość ciekawy. Dałem do spróbowania siostrze i szwagrowi to z kolei im bardzo zasmakowało, także rzecz gustu
Ocena 8/10

Numer 10 - CREME BRULEE
Kompletnie nie wiedziałem, czego tutaj się spodziewać. Smak sam w sobie przyjemny, ale gdybym nie wiedział jaki to smak to ciężko byłoby mi powiedzieć co piłem. Słodki, może trochę orzeszka czuć, może trochę tofee i nutę czekolady. Mocno słodki i jeżeli ktoś lubi smaki typu toffee to mu zasmakuje bezapelacyjnie, ja preferuję bardziej "zdecydowane" smaki
Ocena 7/10


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2018-03-08 12:17:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Dj DoDo bardzo porównywalne oceny ;) czyli numer jeden dla Ciebie słona pistacja, a najsłabszy cream brulle ;) Miałam podobnie i nie umię stwierdzić jaki smak białka przypadł mi najbardziej do gustu ;) wszystkie białka smakowo na wysokim poziomie i z czystym sumieniem mogę je polecać znajomym. Z resztą w mojej pracy i w boxie gdzie ćwiczę wszyscy mówią że pomyliłam się z powołaniem bo powinnam sprzedawać białko ;) chyba coś w tym jest ale jak mam możliwość i coś przetestowałam na sobie, sprawdziłam że jest dobre czy że działa to zawsze będę polecać. Oby dalej wszystkie produkty były na wysokim poziomie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zgłoszenia do testu białka SFD WPC Protein Plus

Następny temat

Fenix ground zero

WHEY premium