SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka z dużo silniejszym partnerem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 156 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5121
Witam!

Jaką macie taktykę walki z partnerem który góruje nad wami warunkami fizycznymi? Mam takie przypadki, że walczę z ludźmi cięższymi o 10 kg, dobrze zbudowanymi o sile 2 razy większej (jesli mierzyć siłę ciężarem podniesionej sztangi na ławce płaskiej), podobnej wytrzymałości i technice). Walka trwa 6 minut. Z moich obserwacji wynika, że najlepsze są duszenia, z mata leo i gilotyną na czele, wiec staram się tak walczyć aby zajść za plecy. Macie jakieś propozycje co do innej taktyki walki?

Mariusz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1300 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16151
Przedewszystki nie mozesz się szarpać z silniejszym-siłować się dawać mu się poprzepychać siłowo i kierować jego siłę na swoje potrzeby do techniki kontrującej. Powinieneś być szybszy przy takiej rużnicy wagi. Częste zmiany kierunku ataku np. masz gostka w trzymaniu bocznym za szyję i nie dasz rady wykonać techniki idziesz do balachy na nogę. Staraj sie trzymać w bocznej obchodzić ten co leży na dole się męczy teoretycznie jeżeli próbuje mostkowania przetoczenia itp.

W gruncie rzeczy jestem fajny ale w morde też potrafie dać
Fight Division Grudziądz Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 156 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5121
Co jeśli bronię się gardą? W którym kierunku lepiej iść: wytrzymałości siłowej czy siły do walki z takimi klockami?

Mariusz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
a to zależy, czy w gi czy bez gi. bo jesli we wdzianku, to z moich doswiadczeń wynika, choć rzadko walczyłem z cięższym od siebie , że miałem przewagę ruchliwości.
gdy udawało mi się wpięcie za plecy -> przeciwnik wchodził do zółwia i miałem problem jeśli umiał się bronić.
co do gardy - jakoś nie widziałem różnic w duszeniach i dźwigniach.
zasada: nie dopuścić przeciwnika do pozycji kontrolującej, bo wtedy takiego klocka ciężko zrzucić, a gdy się dobrze kryje, to i dusić czy łamać.
z tego samego powodu nie polecam prób kończenia przez ne-waza, zdobytą kontrolę warto wykorzystać do którejś z typowych technik kończących, nie czekając, aż przeciwnik ją siłowo przełamie

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2005-09-15 13:22:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 156 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5121
Walka bez gi (luta livre). Zaczynamy walkę z kolan więc rzuty nie wchodzą w grę. Wydaje mi się, że jestem ciut szybszy, ale nie mam dużego pojęcia o timingu. W jaki sposób mogę się poprawić?

Mariusz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
mi tez chodziło o zaczynanie z kolan, pisałem tylko o takiej walce. bez gi? no to możesz miec problem. jak poprawić? ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze x razy ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 156 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5121
... ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć ...

Ten przepis znam, ale jest on bardzo ogólny, w stylu: weź kilogram mąki i 2 jaja i szklankę mleka Chodzi mi o trochę bardziej szczegółowe wskazówki. Czy mam dalej walczyć z klockami czy raczej poszukać partnerów z mojej katergorii wagowej i z nimi ćwiczyć przede wszystkim technikę i timing? Chodzi mi o to który wariant jest lepszy do walki z klockiem? Wydaje mi się, że wytrzymałośc siłową lepiej zbuduję w walce z klockami a technikę i timing w walce z partnerami z mojej kategorii wagowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
10 kg to nie jest wielka różnica. Jednak 2 razy mniejsza siła może być przeszkodą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Cwiczyc cwiczyc cwiczyc----nie ma lepszego przepisu i nie mozna sie go czepiać.

Taka taktyka to ogólne założenie w BJJ, wiec nie mozna wskazac konkretnych metod, bo to zalezy od twoich indywidualnych umiejetnosci i preferencji.
Np. jeden woli walczyc trzymajac przeciwnika w gardzie, drugi preferuje ataki z pozycji bocznej.

a przeciwnikow powinienes miec w różnej wadze. Tak przeciez wygladają sparingi w wiekszosci klubów, zmieniasz przeciwników.

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2005-09-15 16:48:46

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1300 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16151
Prosta zasada. Jeżeli chcesz coś osiągnąć to walcz z lepszymi i silniejszymi rozwiniesz się i fizycznie i technicznie. Wiele technik jak wyjdą ci na "klocu" to w swojej wadze tym bardziej. Walcząc ze słabszymi fizycznie i technicznie nie rozwijasz się szlifujesz tylko umiejętności.

W gruncie rzeczy jestem fajny ale w morde też potrafie dać
Fight Division Grudziądz Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
dokładnie, a nawet możesz gubić technikę, tłamsząc słabszego siłowo. koniec końców najlepiej ćwiczyć ze swoim kalibrem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tylko ''Rekin'' nie boi się ''Diablo''

Następny temat

KEM VO COMBAT - NAHKAMPF

WHEY premium