SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Właściwy dobór treningu i ćwiczeń

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Ad 1: zamien to na podciaganie z doczepionym ciezarem
nom, nie powiedzialem tylko ze zamiast pelnego podciagania zrob podciagania z pozycji rozciagnietej do momentu gdy drazek dotknie czoła -czyli takie polowki, porobisz dłuzszy czas to docenisz


Ad2: na oko czyli w pierwszym tygodniu zrob progresje


-***************

te rozpiski procentowe troche moga Ci sie naprzykrzyc

ja np zaczynam od 60 kilo i dokladam po 10-20 kg co serie , serii nie licze nawet bo to nie ma sensu, koncze kiedy juz mam za soba mnostwo rozgrzewkowych serii i jedna-dwie dosc ciezkie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
AD. 1 - eee... no tak, to nie bedzie już 12-15 powt. madafaka generalnie to od kilku miesięcy doczepiam coś tam do pasa, robiąc pow w granicach 9-4. To.. jak mam to teraz rozwiązać, bo sam nie wiem?

Połówki - rozumiem, bardziej zaangażowany bichol?

Ad. 2 - ok.

Rozpisek procentowych nie chce sie sztywno trzymać, tylko tak z grubsza nakreśliłem zeby sprawdzić, czy dobrze myśle

Zaciekawiło mnie tylko czemu "nie ma sensu liczyć serii"? rozumiem, intuicja przedewszystkim?

Zmieniony przez - .corleone. w dniu 2009-06-24 01:03:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
czy bichol bardziej zaangazowanyto zalezy jak tulow ustawisz.. wiec bez odowiedzi

w kazdym razie ogolny układ dzwigni korzystniejszy wiec mniejsze znaczenie martwych stref ruchu




Ad2: no nie ma sensu liczyc serii bo sa tylko takimi rozgrzewkami

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
ok,ok wszystko jasne.

Tylko jakbyś mógł jeszcze odpowiedzieć co z tym podciąganiem zrobić? Doczepiać cięzaru i zejść do 5 powt? mimo że miało byc 12-15?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
ma byc 12 -15
jesli polowki okaza sie totalnie zbyt łatwe to zamiast wracac do pełnych skurczow doczepiasz ciezaru

ot cała filozofia

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
Aaa. Nie myslałem, że połówki mogą się okazać aż o tyle łatwiejsze.

A jeśli mogę podrążyć temat.. Co takie 'połówki' dają/czym się charakteryzują? I czemu wg Ciebie mają 'przewagę' nad pełnymi? Zawsze wszyscy gadali żeby były jak najbardziej pełne, niemal do klatki... Wiem, że skurcz mięśnia ma swoje ograniczenia, pełny skurcz nie idzie w parze z pełnym ruchem w stawie. Ale czy nie jest korzystniej (w celu rozwoju masy miesniowej), aby przedłużyć ten skurcz, właśnie pełnym ruchem? Skoro jest to ruch naturalny. = czy mięsnień po pełnym ruchu nie bedzie przećwiczony w 'pełniejszym' zakresie'? O ile dobrze kombinuję.

Ok, wygląda na finito Jestem po 1,5 tyg. regeneracji, zrobiłem 2 lekkie treningi, na rozruszanie, powoli dodaje kcal, ruszam za pare dni

Tak więc, OGROMNE dzięki. Symboliczny sog poszedł ofc.

Zmieniony przez - .corleone. w dniu 2009-06-25 01:19:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
pełne ruchy sa dobre dla pewnyc cwiczen gdzie masz w miare stałą krzywa siły

tu wiele zalezy od osobnika

w moim przypadku dobrze ida pełne wyciskania lezac, wypychanie nogami na suwnicy , czacholamacze i unoszenie sztangielek bokiem i bokiem w opadzie

reszta niezbyt

wszystko rozbija sie o mechanike, dzwigne itp

na kadzdy miesien powinien byc przynajmniej jeden pełnozakresowy ruch, lub kombiacja rochow w rozciagnieciu i w spieciu, chocby niepełnym ... ale to onna historia


zeby miesien rosł zakres ruchu moze byc chocby zerowy

na poziomie pojedynczej kom miesniowej hipertrofie defiuje czas napiecia i wartosc napiecia a nie zakres ruchu


wiecej tu:

https://www.sfd.pl/DOBÓR_ĆWICZEŃ_-_to_aż_50%_sukcesu_w_treningu_!!!-t441741.html

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2009-06-25 19:23:17

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
Rozumiem Dość mnie tym zaciekawiłeś, więc ide pogrzebać conieco w temacie.

Tak więc... amen. niedługo ruszam z dziennikiem.

Thx.

Zmieniony przez - .corleone. w dniu 2009-06-25 19:38:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2044 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23953
Ok, jestem po jednym treningu. Krótko mówiąc, o ch*j masakra

Zmieniony przez - .corleone. w dniu 2009-06-27 23:17:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
dawaj szczegóły

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moj plan chce przerobic na rzeźbe...POMOC

Następny temat

HIIT a cykl masowy

WHEY premium