SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Właściwe odżywianie, ćwiczenia miesiączkowanie

temat działu:

Ladies SFD

Ilość wyświetleń tematu: 5427

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1705
Witam,
Zastanawiam się czy któraś z pań miała może zaburzenia miesiączkowania przez ćwiczenia siłowe? czy to możliwe że zbyt intensywne treningi mogłyby to spowodować? niektóre z was ćwiczą nawet codziennie i zastanawia mnie czy to mogłoby miec taki skutek? i drugie moje pytanie jak u kobiet jest z dostarczaniem tłuszczu? bo do wystapienia miesiączki potrzebny jest tłuszcz zwierzęcy, czyli z czego ten tłuszcz dostarczac na redukcji... z jajek???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1705
Justa dzieki za rade jednak w moim przypadku rzeczywiscie same brzuszki nie pomoga, problem lezy w glowie i w zepsutej przemianie materii
na razie zawiesilam wszelkiego rodzaju diety poniewaz nic dobrego tym sobie nie robilam, od 4 miesiecy jem wsyztsko, takze niezdrowe rzeczy,
staram sie tym narazie nie prezjmowac zeby sie doprowadzic psychicznie do ładu, a jesli chodzi o te napady slodyczy to poprostu moj wyglodzony organizm sie domagal czegoklwiek kalorycznego, teraz tez jem slodycze ale juz nie tak obsesyjnie i staram sie tylko nie przejadac, mam nadzieje ze za jakis czas bede mogla przejsc na zdrowa diete i ze mi sie uda chociaz troche schudnac ale to pewnie szybko nie nastapi,
pozdrawiam was cieplo i zycze sukcesow w treningach i odchudzaniu,
Agak gratuluje sylwetki:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326
Hej!
Powodów może być wiele
Dobra dieta i dobrze wykonywany trening nie powinien w żaden zły sposób odbijać się na Twoim zdrowiu

Dziewczyny Ci pewnie chętnie pomogą, tylko wstaw rozpiskę diety, tego jak ćw, i najlepiej ankietę którą wypełnia się pisząc tutaj

Ja bym zrobiła na Twoim miejscu badania z krwi

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
jakby co, tu masz regulamin działu i obowiązkową ankiete: https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html 

Zastanawiam się czy któraś z pań miała może zaburzenia miesiączkowania przez ćwiczenia siłowe?
chociażby Martucca, żeby daleko nie szukać
mnie też kiedyś na ostrej redukcji jeden cykl wypadł.


z czego ten tłuszcz dostarczac na redukcji... z jajek???
chociażby, ale normalne mięso też jest ok.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
z czego ten tłuszcz dostarczac na redukcji... z jajek???
jajka
tłuste ryby
mięso
oleje i oliwa z oliwek
orzechy, migdały

Zmieniony przez - shrimp2 w dniu 2011-03-14 09:49:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Martucca miala bo na koniec redukcji zeszla bardzo nisko z kaloriami, nie przez ćwiczenia silowe bezpośrednio

Statystycznie rzecz biorąc problem z okresem dotyczy ok 30% zawodowych sportowcow i w wiekszosci jest on związany z niskim poziomem BF lub i niskokaloryczna dieta
Najczęściej dotyka tancerki, sprinterki i kulturystki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1705
Bardzo dziekuje za szybkie odpowiedzi,
Jeśli chodzi o diete to narazie nie ma co wstawiać bo załamałam się ostatnio i zaprzepascilam wszystko co udalo mi sie osiągnąc, a jak sie okazuje udało mi sie to osiagnac w bardzo glupi sposób,
ze zdrowych rzeczy to kalorii bylo z 1000 ale w rzeczywistości jadłam troche wiecej bo jednak nie moglam opanowac podjadania, szczególnie slodyczy.
Ostatnio juz calkiem mi siadła psychika, szczególnie że byłam własnie przed okresem i postanowiłam jeśc "normalnie",
czyli objadłam się wszystkim czego sobie odmawiałam, masakryczne ilości slodyczy...stan trwa od tygodnia, wszystko sie pieknie odlozylo szczególnie na brzuchu, poniewaz nie ćwiczyłam w tym czasie bo myslalam że może to zaburza cykl.
Czuje się opuchnięta opasła i boje się zważyc.
Plus jest taki ze przynjamniej psychika odpoczęla, i odkryłam jak złe odżywianie wpływa na nastrój i nastawienie do życia, i dotarło do mnie chyba w końcu że muszę zacząć od 1800 kcal.
Generalnie moje ćwiczenia nie są intensywne, mam w domu cięzarki 1,5kg, i ciężarki 0,5kg na kostki i robiłam 2 serie czasem 3 po piętnaście powtórzeń różnych ćwiczeń, i oprócz tego dużo pływam, i właśnie chciałam zapytać czy te cwiczenia z ciężarkami w domu to dobry pomysł czy musze koniecznie sie zapisać na silownie?
i czy pływanie nadaje sie na aeroby na redukcji? czytałam gdzieś że na basenie nie da się spalic tłuszczu bo częśc pracy wykonuje woda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1705
Witam ponownie,
zaglada tu ktoś jeszcze? moge tu wkleic ta ankiete czy musze nowy temat zakładać??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wstawiaj my tu jestesmy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1705
No to jedziemy:

Wiek : 29
Waga : 54
Wzrost : 165
Obwód w biuście : 86
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu : 70
Obwód na wysokości pępka : 81
Obwód bioder : 87
Obwód uda : 54 i 55
Obwód łydki: 31 i 31,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, brzuch, brzuch!!!! a potem uda i twarz
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3 lub 4 razy w tygodniu basen, 2 lub 3 razy domowe machanie hantelkami
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane z mlekiem, jajka.
Co lubisz jeść na obiad : mięso lub rybę z kaszą, ryżem ale też naleśniki, racuchy
Co jako przekąskę : jogurt, kefir, maślanka, twaróg z orzechami, serek wiejski, chleb z masłem
Co jako deser : mam słabość do słodyczy: ciastka, czekolada, sernik, gofry
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : słabe kolana, naczynka na nogach
Preferowane formy aktywności fizycznej: basen, hantelki, rower, rolki, ścianka wspinaczkowa
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : magnez, chrom
Stosowane wcześniej diety : głodówkowa !!!


Trening:

Basen: 3 lub 4 razy w tygodniu, 45 min pływania przeważnie żabką, wychodzi jakieś 1200m w tym czasie.
Hantle: w domu mam 1,5 kg na ręce i 0.5 kg na kostki, robie 2 lub 3 razy w tygodniu ćwiczenia:
Obwodowo 3 serie po 15 powtórzeń:
1.Wyciskanie sztangielek w pozycji stojącej
2.Unoszenie sztangielek bokiem w pozycji stojącej
3.Wyciskanie sztangielek leżąc płasko
4.Rozpiętki w pozycji leżącej
5.Unoszenie jednej hantelki oburącz w pozycji stojącej i opuszczanie do klatki i za głowę
6.Zginanie ramion w pozycji stojącej
7.Wypady w przód z hantlami
8.Wypady w bok z hantlami
9.Unoszenie nogi w pozycji klęcznej podpartej, z obciążeniem na kostki
10.Wymachy nogi do tyłu w pozycji klęcznej podpartej, z obciążeniem na kostki
11.Unoszenie nogi z pozycji leżącej na boku, z obciążeniem na kostki
12.Prostowanie łydek w pozycji siedzącej, z obciążeniem na kostki
13.Uginanie łydek w pozycji leżącej, z obciążeniem na kostki
14.Ściskacze miękkie
15.Spięcia brzucha
16.Spinanie z uniesionymi nogami
17.Skrętoskłony brzucha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1705
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1705
Jesli chodzi o diete to zaczełam jeść i przytyłam kilka kilo niestety, teraz staram sie jesć 1800kcal jak w przykładzie powyżej, wyszło tam 98gB/70gT/187gW, 1809 kcal
Ogólnie chyba coś jest nie tak z weglami w moim przypadku, staram sie utrzymać te 1800 kcal i udaje mi sie kilka dni a potem przychodzi dzień ze nie moge opanowac apetytu na słodycze, i chleb,czuje się wtedy rozdrażniona, osłabiona i rozkojarzona,czuje jakieś takie jakby rozpychanie w mięsniach,szczególnie mam tak na drugi dzień po tym moim domowym machaniu hantelkami, no i jak wtedy pojem tego chleba i slodyczy mija rozdrazenienie i rozpychanie w mieśniach i wraca dobry nastrój. A i jeszcze mam taki objaw- po ostatnim posiłku w przykładzie 100 g twarogu w ciagu godziny strasznie się czuje osłabiona i chce mi sie spać, już kilka razy to zaobserwowałam, nie wiem czy to bezpośrednio od twarogu czy od ilości białka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mariolka08/dziennik treningowy

Następny temat

Jak brać

WHEY premium