SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uderz w Dukana!! Dieta Dukana = SHITT

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 373
Witam Was wszystkich bardzo serdecznie. Nazywam się Michał i dopiero co dołączyłem do społeczności SFD.PL :) Chciałbym się ustosunkować do Waszych wypowiedzi na temat diety Dukana.
Dietę dr. Dukana rozpocząłem 18 lipca 2011r. z wagą początkową = 135 kg, przy wzroście 190 cm i 108 cm w pasie. I fazę trzymałem przez 10 dni(maksymalny czas, jaki dopuszcza dr. Dukan). Zleciało 12 kg(tak wiem wiem, pewnie teraz mi powiecie, że to wszystko woda, ale nie do końca...) Po 10 dniach moje spodnie, które były ciasne w pasie zrobiły się wręcz idealne. Tak więc zrobiłem pełne badania krwi i moczu. Wszystkie rewelacja, oprócz ciał ketonowych w moczu(zakwaszony mocz, ketoza), co jest normalne przy stosowaniu diety wysokobiałkowej. Kreatynina we krwi - wynik 0,8 (przy dopuszczalnym 1,3). II fazę ciągnę do tej pory. Wynik aktualny na dzień dzisiejszy to: 93 kg (czyli -42 kg w przeciągu prawie pół roku). Oczywiście, to nie jest koniec odchudzania, gdyż zostało tłuszczyku ;p. Nie ciągnie mnie do słodyczy, efekt jojo nie jest mi straszny, bo doszedłem do tego ciężką pracą i wiem, że łatwo byłoby sobie pozwolić na odstępstwa. Nie tędy droga! Badania krwi i moczu mam w tej chwili rewelacyjne(o wiele lepsze niż przed rozpoczęciem diety).
Ale prawda jest taka, że ćwiczę codziennie... Sama dieta może coś da, ale nie schudłbym tyle, gdybym nie ćwiczył. Co 2 dni ćwiczę siłowo, resztę dni w tygodniu zostawiam na ćwiczenia aerobowe. Mówicie, że mięśnie się palą przy tej diecie. Możliwe, ale nie u każdego. Ja wyrobiłem sobie jak na tak niskowęglowodanową dietę nawet ciekawą łapę :) Ale zawdzięczam to temu, że ćwiczę, ćwiczę i jeszcze raz ćwiczę. W porównaniu z tym co było przed rozpoczęciem diety jest rewelacja. Widoczne są już żyły, pracujące mięśnie. Motywuje mnie to do jeszcze większego wysiłku! Organizm mój świetnie przystosował się do tej diety. Moje samopoczucie jest rewelacyjne, mam kupę energii. Ludzie, którzy nigdy nie próbowali tej diety, a wypowiadają się w tym temacie powinni zaczerpnąć wiedzy z forów o tej diecie, znajomych lub po prostu samemu spróbować itp. Moje zdanie jest takie, że ta dieta odbiera pracę i pieniądze dietetykom. Stąd też taka nagonka. Oczywiście dieta nie dla każdego. Trzeba mieć zdrowy organizm(przede wszystkim nerki i wątrobę). Pokażę Wam rezultaty Możecie komentować, nawet to bardzo mile widziane!
Przed odchudzaniem:



Aktualnie wyglądam tak:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Estrogen mierzyłeś? Bo ładne wcięcie w talii Ci się robi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 373
nie ćwiczyłem mięśni skośnych brzucha i efekt jest jak u kobiety ;f nadrobię zaległości :) no a hormonów nie badałem niestety, aczkolwiek dobrze, że mi powiedziałeś, sprawdzę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51601 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ale co ćwiczenie mięśni skośnych brzucha do faktu, że masz zaburzone proporcje sylwetki?
Prawdopodobnie zawdzięczasz to kurzym cyckom i twarożkom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 19 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
To nie jest kwestia treningu skośnych brzucha.
A wrzuć tu normalną fotkę przód/bok/tył i bez wciągniętego brzucha/

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 373
nie zwalajmy wszystkiego na białko proszę Was ;) genetyka też ma znaczenie, a tego nie jestem niestety w stanie określić, bo od dziecka byłem gruby i mój tata też jest dosyć "potężny"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51601 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chłopcze, nie chodzi tutaj o białko, bo znający się na rzeczy panowie jedzą nawet i 3.5g/kgmc i sylwetki mają męskie Tutaj jest mowa o fitoestrogenach (z paszy opartej na śrucie sojowej) zawartych w mięsie kur hodowanych przemysłowo oraz estrogenach zawartych w nabiale z mleka pozyskiwanego od krów dojonych w zaawansowanej ciąży.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-01-03 00:16:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 373
Nie wiedziałem, że w ogóle jest coś takiego o_O. Dobrze, że na tym forum są ludzie, którzy uświadamiają cichociemnych ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10356
A mi na Dukanie zdrowie sie spieprzyło. Skóra sucha, włosy wypadały i wypadają do tej pory, rozdwajające paznokcie (i to nie przy brzegu, tylko aż do połowy paznokcia - obcinałam a dalej to samo, już nie było co obcinać). Do tego okropne zatwardzenia, nie raz to i 4 dni bez toalety. Bóle wątroby nie raz bardzo silne (jedynie ostropest plamisty pomagał). No i najważniejsze - miesiączka - mimo stosowania tabletek hormonalnych, krwawienia miałam co tydzień czyli od 3 do 4 razy w miesiącu - które musiałam regulować silniejszymi pigułkami.
To tak po krótce... waga - wróciła ta sama co przed dietą.
Wmawiałam sobie, że jest ok, że nic się nie dzieje, i troche za późno się ocknęłam, ale nigy wiecej nie popełnię tego samego błędu co wtedy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 19 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Nie zdziw się - i piszę to bez złośliwości - jeżeli niedługo urośnie Ci klata


Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-01-03 00:21:12

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak powinny trenować kobiety?

Następny temat

jak RÓWNOMIERNIE;) przytyć

WHEY premium