SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 254: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje w walce o tytuł wagi lekkiej

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16266

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

sport.news.am

Khabib Nurmagomedov nie myśli jeszcze o zakończeniu kariery: „Kocham rywalizację. Naprawdę chcę rywalizować z facetami na wysokim poziomie”

Po ciężkim roku dla Khabiba Nurmagomedova, pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, że może on przygotowywać się do przejścia na emeryturę. Ale z ostatnich wypowiedzi mistrza wagi lekkiej wynika, że nie zamierza jeszcze kończyć kariery.

Czy Khabib przejdzie na emeryturę jeśli osiągnie rekord 30-0 w swojej karierze MMA? Jest to pytanie, które nawet Nurmagomedov zadawał sam sobie, biorąc pod uwagę, że był to cel jego zmarłego ojca. Jednak według 32-letniego Nurmagomedova, rozmowy o jego przejściu na emeryturę są bardzo przesadzone.

Khabib Nurmagomedov
„To jest to, co kocham robić”, powiedział w wywiadzie dla BT Sport. „To jest to, co daje mi dobrą energię. A ja kocham rywalizację. Naprawdę chcę rywalizować z facetami na wysokim poziomie w tym sporcie. I dlatego tu jestem.

Nie wiem, dlaczego ludzie mówią o mojej emeryturze. Może zmęczyliście się już mną? Wiele mediów pyta mnie o moją emeryturę. Ale ja chcę rywalizować. Lubię rywalizację. Naprawdę chcę rywalizować z facetami na wysokim poziomie. Dlatego tu jestem. Robię to całe moje życie. A teraz, mam idealnego przeciwnika. Jest bardzo twardy, wielu ludzi mówi, że będzie dla mnie najtrudniejszym przeciwnikiem, ale zobaczymy.”


Oczywiście, naturalnym następstwem jest pytanie, co dalej. I podczas gdy Khabib nadal twierdzi, że jego umysł jest skupiony na walce z Justinem Gaethje, 24 października na UFC 254, powiedział, czego na pewno by nie zrobił: nie zmieniłby kategorii wagowej.

Khabib Nurmagomedov
„Czuję, że zawsze będę walczył w wadze 155 funtów. Jestem lekkim i zamierzam tu zostać. Nie mam zamiaru przechodzić w dół ani w górę. Jestem po prostu skupiony na sobie, na dywizji lekkiej. Chcę być mistrzem w wadze lekkiej.”


Co oznacza, że szeroko dyskutowana super walka z Georgesem St-Pierre musiałaby odbyć się w limicie wagi 155 funtów, a nie w kategorii Georges’a w 170 funtach. Również nie kategorii catchweight 160 funtów. Tylko w kategorii lekkiej.

Khabib Nurmagomedov
„Moje zdanie: jeśli chcesz walczyć, przyjdź i zrób 155 funtów”, powiedział Khabib, gdy zapytano go o GSP. „Jestem na niego gotowy. Po tej walce, to będzie świetna walka przeciwko GSP. Fani będą oglądać tę walkę. UFC uwielbia tę walkę. Naprawdę chcę z nim walczyć i to będzie największa walka w historii UFC… On nie przegrał przez 12 lat. Nie przegrał od 13 lat. I sądzę, że to byłaby wspaniała historia między nim a mną.”


Upór Khabiba Nurmagomedova w kwestii pozostania w swojej kategorii wagowej sprawia, że potencjalny pojedynek z Georgesem St-Pierre może nie dojść do skutku, ponieważ GSP może nie być w stanie zejść do wagi lekkiej.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 93093
Wiele mediów mówi o twojej emeryturze, bo sam żeś gadał z ojcem, że jeszcze kilka walk i na tym koniec. Choć teraz się pewnie trochę zmieniło. Ojca już nie ma to Khabib ma więcej swobody, więc pewnie dłużej zawalczy.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Krążą ploty że Khabib nie do końca zrobił wagę i uszło mu to płazem. Ale mi to tam wisi, chce zobaczyć ich walkę

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Mike Dolce o tym mówi, że podczas ważenia Khabiba, podziałka na wadze szła do góry, ale olano to. W sumie i tak będą walczyć w większej wadze niż 155 funtów



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
I w sumie lepiej tak dla Justina nawet jeśli to prawda. Bo wtedy walka nie byłaby o pas, a zakładam że bardziej mu zależy na pasie niż na części wypłaty od Khabiba

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Alvarez szybko ogarnął Yakovleva. Spodziewałem się więcej po Rosjaninie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Typy - Alvarez, Maverick, Jung, Oliveira, Wood, Tuivasa, Murphy, Ankalaev, Hawes, Harris, Cannonier, Gaethje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Dobry debiut Kazacha Rakhmanova. Ładne poddanie w walce z Oliveirą. Byłem ciekawy jego debiutu


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-10-24 18:50:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 378 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29513
Jeżeli Khabib nie zrobił, to powinno być tak, że Gaethje może zdobyć pas, a Khabib jeżeli wygra to musi zwakować. Dana przed walką Hendricksa z Lawlerem o tym mówił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 378 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29513
grubemu nie dali napić się browca z buta xd
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje jeszcze tego lata?

Następny temat

Weili Zhang o kolejnych planach obejmujących walkę z Valentiną Shevchenko

WHEY premium