SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 254: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje w walce o tytuł wagi lekkiej

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 163 Napisanych postów 797 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 10111
Nie no nie na pewno. Wiadomo że dawałbym mu spore szanse ale faworyzowałbym delikatnie Charlesa i Tony'ego (Charlesowi dałbym większe szanse niż Tony'emu bo on jest w sumie lepszy wszędzie może poza takimi czystymi zapasami, zwłaszcza defensywnymi). Z resztą w lekkiej Khabiba faworyzuję wyraźnie.
I tak, Kebab po raz kolejny pokazuje swoją prawdziwą twarz, tu jest jeszcze gorzej niż przy akcji z bezdomnym i to gdzie otoczył Lobova w towarzystwie 20 rusków. No co tu dużo gadać nie ma dużo zawodników, których naprawdę nie lubię, ale Khabib się do nich zalicza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3071 Napisanych postów 18681 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 316848

Chris Unger/DWCS LLC

Dana White twierdzi, że nie będzie wakatu w dywizji lekkiej

Prezydent UFC, Dana White twierdzi, że tytuł wagi lekkiej nie zostanie zwakowany.

Po gali UFC Vegas 12, szef UFC rozmawiał z Brettem Okamoto z ESPN, któremu ujawnił następujące informacje dotyczące dywizji lekkiej.

Dana White
„Khabib był bardzo rozemocjonowany po tej walce (z Justinem Gaethje) i wiesz, że zachorował na odrę czy świnkę, cokolwiek to było. Potem złamał palec przed tą walką. Podjął walkę, a wraz z odejściem ojca po prostu myślę, że był bardzo rozemocjonowany i był to ten moment tej nocy. Nie mówię, że wróci na 100% osiągnąć rekord 30-0, ale mam wrażenie, że wróci”.


Khabib Nurmagomedov (29-0 MMA) ogłosił przejście na emeryturę natychmiast po jego zwycięstwie nad Justinem Gaethje na UFC 254.

Dana White został następnie zapytany o to, czy Nurmagomedov nadal jest mistrzem UFC w wadze 155 funtów.

Dana White
„Tak, jest teraz mistrzem wagi lekkiej. Nie ma wakowania pasa. Nie ma żadnego tymczasowego tytułu. Nie ma żadnego wolnego tytułu. Nic z tego.”Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-11-02 14:03:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3071 Napisanych postów 18681 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 316848

Daniel Cormier Instagram

Daniel Cormier twierdzi, że Dana White podjął właściwą decyzję o nieodbieraniu tytułu mistrza Khabibowi Nurmagomedovowi

Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier uważa, że UFC dokonało właściwego ruchu, pozwalając Khabibowi Nurmagomedovowi zachować swój tytuł mistrza wagi lekkiej.

Khabib Nurmagomedov, mistrz wagi lekkiej UFC ogłosił zakończenie kariery po tym, jak poddał Justina Gaethje na gali UFC 254. Pomimo tej zapowiedzi, prezydent UFC Dana White z optymizmem twierdzi, że niepokonany mistrz wagi lekkiej będzie nadal rywalizował.

Daniel Cormier, który spędził lata na wspólnych treningach z Nurmagomedovem w American Kickboxing Academy w Kalifornii, wątpi, że znów zobaczymy Rosjanina w klatce. W związku z tym rozumie, że White chciałby, aby Nurmagomedov – wielka gwiazda UFC – powrócił do Oktagonu.

Daniel Cormier
"Niewiele o tym rozmawialiśmy", powiedział Cormier w programie DC & Helwani Show w ESPN, opowiadając swoją ostatnią rozmowę z Nurmagomedovem. "Trochę się z tego śmialiśmy, ale wiesz co, myślę, że jeśli byłbyś na miejscu Dana White’a, to mówiłbyś to, czego potrzebujesz, mając nadzieję, że jest to właśnie to, co chce zrobić Khabib.

Myślę, że jeśli byłbyś na miejscu Dana White’a i UFC, miałbyś nadzieję, że to właśnie chce zrobić Khabib, ale jak powiedziałem w zeszłym tygodniu, jeśli Khabib Nurmagomedov da słowo, to generalnie jest to pewne. Czy byłbym zdziwiony skutkami ekonomicznymi walki, którą mógłby stoczyć, a która mogłaby go skłonić do rywalizacji? Nie, i nie osądzałbym go za to, gdyby wrócił. Na Boga, on ma 32 lata i wciąż może pokonać każdego na świecie. Ale jeśli powie coś i da słowo, to ja jestem pewny, że go dotrzyma."


Pomimo ogłoszenia przejścia na emeryturę, Khabib Nurmagomedov nie został pozbawiony tytułu UFC. Cormier uważa, że jest to właściwe posunięcie i podkreślił, że organizacja nie musi się spieszyć, jeśli chodzi o koronowanie nowego mistrza wagi lekkiej.

Daniel Cormier
"Teraz to mądre posunięcie", powiedział Cormier o tym, żeby nie pozbawiać Nurmagomedova tytułu. "Myślę, że to mądre i przemawia za wartością Khabiba... Henry Cejudo powiedział, że zakończył karierę i tej samej nocy ogłosili, że Petr Yan będzie walczył z kimś o ten tytuł. Nie robisz tego Khabibowi Nurmagomedovowi. Siedzisz i masz nadzieję. Siedzisz i czekasz i masz nadzieję. Jak powiedział Dana, (Khabib) był bardzo rozemocjonowany. Widziałeś to, to wszystko wyszło z niego. Więc siedzisz i czekasz i masz nadzieję, że postawa się zmieni i dostaniesz tę trzydziestą walkę.

Nie musisz nawet podejmować decyzji w styczniu, kiedy zawalczą Conor McGregor i Dustin Poirier. Myślę, że możesz poczekać do przyszłego lata... Rzeczywistość jest jednak taka, że w związku z tym, jak potoczyły się sprawy z pandemią i w ogóle, Khabib miał zamiar walczyć w kwietniu, ale nie walczył do października i nikt nie krzyczał: "Zabierz mu pas". Masz czas, jeśli chodzi o Khabiba Nurmagomedova, a jeśli będzie potrzebował więcej czasu, stwórz kolejny tymczasowy tytuł i on po prostu pokona tymczasowego mistrza. Dokładnie to samo zdarzyło się ostatnio kilka razy."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3071 Napisanych postów 18681 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 316848

dailytelegraph.com.au

Robert Whittaker odrzuca propozycję walki od Paulo Costy – „Jedyną naprawdę logiczną walką dla mnie jest teraz walka z Izzym”

W związku z tym, że mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya ma zamiar zawalczyć o tytuł wagi półciężkiej, Robert Whittaker jest gotów poczekać na rewanż z Adesanyą mimo, że dostał propozycję walki od Paulo Costy.

Robert Whittaker (22-5 MMA, 13-3 UFC), który po pokonaniu Darrena Tilla i Jareda Cannoniera został pretendentem do tytułu, ale teraz chce wziąć trochę wolnego, aby spędzić święta zrodziną i zamierza wrócić do Oktagonu w marcu lub kwietniu przyszłego roku.

Jednak po tym, jak Dana White zapowiedziała, że Israel Adesanya (20-0 MMA, 9-0 UFC) przejdzie do cięższej kategorii, by zmierzyć się z mistrzem wagi półciężkiej Janem Blachowiczem (27-8 MMA, 10-5 UFC), Whittaker może na długo pozostać bez kolejnej walki.

Z pomocą przybywa Paulo Costa (13-1 MMA, 5-1 UFC), który doznał porażki przez TKO w drugiej rundzie w walce z Adesanyą na gali UFC 253. Brazylijczyk zaproponował Australijczykowi walkę.

Paulo Costa
„Hej Robercie Whittaker, ciesz się końcówką roku, zasłużyłeś na to. Kiedy wrócisz, możemy stoczyć niesamowitą walkę.”


Jednak Whittaker uważa, że ten pojedynek nie ma dla niego sensu.

Robert Whittaker
„Jedyną naprawdę logiczną walką dla mnie jest teraz walka z Izzym. W ciągu ostatnich czterech, pięciu miesięcy trzymałem to miejsce jako numer jeden dwukrotnie, a on (Costa) przegrał walkę o tytuł. To naprawdę jedyna walka, która mnie w tej chwili interesuje. Bardzo trudno jest mi zainteresować się czymkolwiek innym.”


Szef UFC Dana White powiedział, że powodem, dla którego UFC zdecydowało się zestawić super walkę między Adesanyą a Błachowiczem miało być to, że Whittaker nie był zainteresowany rewanżem. Jednak Whittaker jest zdziwiony twierdzeniem White’a i uważa, że jego słowa zostały źle zrozumiane. Tak czy inaczej, były mistrz wagi średniej jest zainteresowany tym, jak rozegra się kolejna walka Adesanyi i wtedy zdecyduje o swoim kolejnym posunięciu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3071 Napisanych postów 18681 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 316848

Stephen McCarthy/Sportsfile via Getty Images

„Ludzie tego nie rozumieją” – Khabib Nurmagomedov o swojej decyzji o zakończeniu kariery i reakcjach ludzi

Niekwestionowany i niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov omówił swoją zaskakującą decyzję o zakończeniu kariery w MMA.

Khabib Nurmagomedov walczył ostatnio pod koniec października na gali UFC 254, kiedy to pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Justina Gaethje, powszechnie uważanego za najtrudniejszego do tej pory przeciwnika. Po wygranej, która powiększyła jego rekord do 29-0, ogłosił przejście na emeryturę w MMA.

Podczas gdy część społeczności MMA wierzy, że Khabib będzie trzymał się swojej decyzji, inni są sceptyczni, w tym prezydent UFC Dana White, któru wciąż nie pozbawił Rosjanina jego tytułu.

Rozmawiając z Sergiejem Melikovem, pełniącym obowiązki tymczasowego prezydenta Dagestanu, Khabib omówił swoją decyzję o przejściu na emeryturę i przyznał, że wszyscy ci, którzy wątpią w tę decyzję nie rozumieją jego rozumowania.

Khabib Nurmagomedov
„Ta walka była jak żadna inna. Emocje w tej walce były zupełnie inne. Wszystko było zupełnie inne bez mojego ojca. Zaproponowano mi walkę zaraz po tym, jak wszystko to się stało. Miałem podjąć decyzję, żeby ją przyjąć albo odrzucić, nikt o tym nie wiedział, albo przejść na emeryturę, albo mogłem wrócić, walczyć i potem przejść na emeryturę. Teraz mówię bliskim mi ludziom, którzy nie są zadowoleni że zakończyłem karierę, że nawet gdybym walczył jeszcze 10 razy, musiałbym się zmierzyć z tą decyzją. Ta decyzja może pojawić się, gdy będę miał 32, 34, 35 lat. To trudna decyzja, bo walczyłem całe życie. Byłem na macie tak długo, jak długo pamiętam. Trudno jest odejść i zrobić coś innego. Ludzie tego nie rozumieją, ale co ty możesz zrobić?”


Khabib podziękował mieszkańcom Dagestanu za wsparcie i dodał, że jest dumny z tego, że reprezentuje ten region na arenie międzynarodowej.

Khabib Nurmagomedov
„Mam wielu zwolenników nie tylko w Dagestanie, ale w całej Rosji i na całym świecie. Mam wobec nich zobowiązanie, to zobowiązanie mnie martwi. Miałem poważne kontuzje. Byłem hospitalizowany przez pięć dni w połowie września. Potem wróciłem i złamałem palec. Te słowa o przezwyciężaniu siebie są prawdziwe. Jeśli człowiek nie złamie się psychicznie, trudno będzie złamać go fizycznie, bo umysł można złamać szybciej niż kości.

Wszystko, co stało się ze mną psychicznie przed tą walką, dało mi siłę, której nie potrafię opisać, wewnątrz i na zewnątrz Oktagonu, podczas redukcji wagi i przygotowań. Dużym czynnikiem w tej sile było ogromne wsparcie moich fanów. Mój ojciec i ja zawsze spotykaliśmy się z fanami, kiedy przyjeżdżaliśmy na lotnisko. Tym razem myśleliśmy, że najlepiej będzie nie gromadzić zbyt wielu ludzi. Biorąc pod uwagę tę szansę, chciałbym im podziękować za emocjonalne wsparcie. Dagestan nie zawsze pokazuje najlepszy wizerunek w telewizji i internecie, więc mam dużo motywacji, kiedy moje zwycięstwa przynoszą pozytywne nastawienie naszym ludziom.”


Ze słów Khabiba Nurmagomedova można wywnioskować, że jego decyzja o zakończeniu kariery jest ostateczna, a on sam wydaje się być z tym pogodzony.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje jeszcze tego lata?

Nutlove-choco