SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ułozenie pięści na ulicy.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2746

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 932
Chłopaki sorry ale odkopie temat, bo kolega teraz się pyta czy na ulicy nie lepiej układać przy ciosach prostych pięść pionowo i uderzać dolnymi kostkami??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Dolna część dłoni jest ruchoma, co za tym idzie łatwiej ją uszkodzić przy ciosie prostym. Widziałem co prawda kiedyś ruskie filmiki wychwalające takie właśnie sposoby uderzeń. Na tych filmikach argumentowano to lepszą sztywnością nadgarstka przy takim uderzeniu. Można by przyjąć ten argument za słuszny. Ale kiedyś mój były sparingpartner wdał się w agresywną negocjację. No i kostka od najmniejszego palca się po prostu rozprysła podczas walki.
A teraz o samym ułożeniu pionowym dłoni: między innymi w Wing Tsun tak właśnie uderzają. Ale ten sposób wyprowadzania ciosów powoduje utrudnienia w uderzaniu całym ciałem. Co doprowadziło do tego, że w tym stylu bije się samą ręką... Tu masz filmik:



1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 932
marcinpruszcz
Dolna część dłoni jest ruchoma, co za tym idzie łatwiej ją uszkodzić przy ciosie prostym. Widziałem co prawda kiedyś ruskie filmiki wychwalające takie właśnie sposoby uderzeń. Na tych filmikach argumentowano to lepszą sztywnością nadgarstka przy takim uderzeniu. Można by przyjąć ten argument za słuszny. Ale kiedyś mój były sparingpartner wdał się w agresywną negocjację. No i kostka od najmniejszego palca się po prostu rozprysła podczas walki.
A teraz o samym ułożeniu pionowym dłoni: między innymi w Wing Tsun tak właśnie uderzają. Ale ten sposób wyprowadzania ciosów powoduje utrudnienia w uderzaniu całym ciałem. Co doprowadziło do tego, że w tym stylu bije się samą ręką... Tu masz filmik:






Fajny filmik, Powiedz mi proszę jak położenie pięśći ma przeszkodzisz w wyprowadzeniu pionowego ciosu prostego całym cialem, biodrem i nogą ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Ciężko mi to na piśmie określić. Stań przed lustrem i spróbuj zrobić uderzenie hybrydowe z obu filmików. Później atak serią i zastanów się nad tym...








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Ustawienie pionowe dłoni nie ma związku z rotacją bioder i barków, można się do obu przyzwyczaić. W WC mają taką, nie inną technikę, gdyż WC jest stworzony (o czym adepci WC zazwyczaj zapominają reklamując WC jako super do wszystkiego) do walk w ciasnych pomieszczeniach (kabiny i korytarze na łodziach), w których nie ma miejsca pracę nóg w rodzaju skok, odskok, chodzenie na boki, nie ma miejsca na zamach, rotację, balans tułowiem, wjazd w nogi, sprawla, suplesy tylko nap*****lasz się z typem w jak w budce telefonicznej. W innych środowiskach WC jest ch**a warte, a ponieważ zazwyczaj mają metodykę treningową z czasów, gdy WC stało się modne wśród bogatych chińskich kupców, którzy nie mogli sobie pozwolić na porozp*****lane ryje i klepali sobie chisao, a ich "mistrzowie" kosili hajs za godziny, to i wp****** dostają zazwyczaj, bez znaczenia czy w rękawicach, czy bez.



Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2020-06-08 13:55:30
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 932
Cynik75. Wielkie dzięki, Wiesz może czy taki cios jest lepszy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
cynik75
Ustawienie pionowe dłoni nie ma związku z rotacją bioder i barków, można się do obu przyzwyczaić.

To ja nie wiem dlaczego przez tyle lat nie spotkałem ani jednego co by był przyzwyczajony do trzymania pionowo dłoni... Ale to jest jeszcze pikuś, bo jak ustawiam pionowo dłoń to nie daje rady uderzać w taki sam sposób....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 106 Wiek 44 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 848
w wielu stylach wushu uderza się trzema ostatnimi kostkami, Bruce lee również uważał , że powinno się bić ciosy proste pięścią ustawioną pionowo trzema ostatnimi kostkami, te kostki utwardzał na różnych przyrządach itd. jest o tym w książce Metoda Walki cz. 2, w boksie na gołe pięści również uczono uderzać trzema ostatnimi kostkami, z tego co pamiętam jest o tym w książce Jacka Dempseya dwie pierwsze kostki i pieści ustawione poziomo to karate itd.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 106 Wiek 44 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 848
marcinpruszcz
Dolna część dłoni jest ruchoma, co za tym idzie łatwiej ją uszkodzić przy ciosie prostym. Widziałem co prawda kiedyś ruskie filmiki wychwalające takie właśnie sposoby uderzeń. Na tych filmikach argumentowano to lepszą sztywnością nadgarstka przy takim uderzeniu. Można by przyjąć ten argument za słuszny. Ale kiedyś mój były sparingpartner wdał się w agresywną negocjację. No i kostka od najmniejszego palca się po prostu rozprysła podczas walki.
A teraz o samym ułożeniu pionowym dłoni: między innymi w Wing Tsun tak właśnie uderzają. Ale ten sposób wyprowadzania ciosów powoduje utrudnienia w uderzaniu całym ciałem. Co doprowadziło do tego, że w tym stylu bije się samą ręką... Tu masz filmik:






proszę wrzuć tutaj te rosyjskie filmiki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
songo2010
proszę wrzuć tutaj te rosyjskie filmiki


Wpisz sobie Systema w YT i oglądaj. Tu masz dwa na zachętę







1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Muay Thai. Jaki jest cel szeroko rozstawionych rąk i łokci w gardzie?

Następny temat

Boks czy zapasy rekreacyjnie po 35 roku życia?

WHEY premium