SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay Thai. Jaki jest cel szeroko rozstawionych rąk i łokci w gardzie?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 932
Garda tajska polega na tym z tego co widziałem na ich walkach ( Buakaw itd) na tym, ze mają dość szeroko rozstawione ręce i łokcie. Maja otwarte dłonie skierowane lekko ku przeciwnikowi. Jaki jest cel szeroko rozstawianych rąk? Oni gdy robią np. Prawy prosty to lokcia nie doklejają do brzucha co na zdrowy rozum grozi to uderzeniem w wątrobe ze strony przeciwnika. U nas zaś trener karze przyklejać łokieć do kichy. Jestem ciekaw i chce poznać wasze zdanie.
Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 48 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13670
W oryginalnym tajskim uderzenia pięścią nie są punktowane, a kopnięcia i łokcie łatwiej wyprowadzić z takiej gardy ot cała filozofia.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
Odpowiedź na twoje pytanie jest naprawdę bardzo prosta. Jeśli pominiesz tematykę konfrontacji między-stylowych i mieszanych sztuk walki, to zrozumiesz dlaczego dany styl wygląda właśnie tak. Oni nie walczą z bokserami, karatekami, itd. Co za tym idzie nie było potrzeby zmiany gardy, itd. Mam nadzieję, że napisałem dostatecznie jasno...
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
Prawdopodobnie pochodzi to z czasów walki bez ochraniaczy dłoni, kiedy ciosy zadawane rękoma nie mogły być tak mocne. Ręce do przodu i kontrola dystansu a'la Jon Jones plus paluchy w oczy. A ciosy pięściami na wątrobę mają mniej sensu niż w boksie, gdy mogą być kontrowane kolanem na łeb.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
A jak chcesz zadawać ciosy łokciami w każdej płaszczyźnie mając ŁOKIEĆ PRZYKLEJONY DO KICHY? ;)

MT to nie boks, inna taktyka walki.

A to, że w konfrontacjach uderzaczy - nie tylko K-1 - jest wiele obostrzeń co do łokci i kolan to mamy to co mamy i techniki bokserskie tudzież bokserska garda ma więcej sensu.

Sens ów traci kiedy można napieprzać łokciami i kolanami ile Bóg pozwolił.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 932
cynik75
Prawdopodobnie pochodzi to z czasów walki bez ochraniaczy dłoni, kiedy ciosy zadawane rękoma nie mogły być tak mocne. Ręce do przodu i kontrola dystansu a'la Jon Jones plus paluchy w oczy. A ciosy pięściami na wątrobę mają mniej sensu niż w boksie, gdy mogą być kontrowane kolanem na łeb.


Czyli rozumiem że gdy cios leci na wątrobe, idzie zlapać glowe i poprzez ruch opartych na sobie dloni na czyjejs glowie mozna wsadzic kolano w ryj?

Dzieki chlopaki cos tam mi rozjasniliscie sprawe. A pytanie nastepujace brzmi; Na ulicy używać szeroko tajskiej gardy czy juz nie bardzo? Czy przyklejać do kichy bo trener powtarza ze na watrobe nie ma zawodnika. W moim regionie naprawde sporo chlopakow chodzi na zwykly boks wiec cios na kiche maja naprawde opanowany i szkoda by bylo kiedys dostac. Mozecie mi jeszcze powiedziec jak obronic cios na watrobe gdy mam tak daleko lokiec? Jakis blok kolanem czy co. Trenuje od wrzesnia. Lublin pozdrawia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Stary, ale o co TY pytasz?

To Ty ćwiczysz MT czy boks?

Bo jak ćwiczysz boks to czemu pytasz o zastosowanie tajskiej gardy?

To tak jakby gość od karate dziwił się że w boksie na twarz z pięści uderzają.

Stosuj tę gardę co się na sekcji nauczyłeś i tyle.

Nie ma sensu robić tego, czego się nie przećwiczyło na zajęciach.

Na wątrobę nie ma zawodnika - to jeszcze niech trener podpowie jak się bronić przed low kickiem na udo albo łokciem w bok głowy ;)

Albo front kickiem na splot słoneczny;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 932
Ćwicze Muay Thai, tylko martwie sie po prostu o to bym kiedys na ulicy nie wyrwal ciosu w watrobe, przeciez wtedy to ja bym sie tam wyginal z bólu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
Nie szukaj zastosowania sportu (bo każdy ma swoje reguły/zasady), w walce w której nie będzie zasad...

Kubusiendo
A pytanie nastepujace brzmi; Na ulicy używać szeroko tajskiej gardy czy juz nie bardzo? Czy przyklejać do kichy bo trener powtarza ze na watrobe nie ma zawodnika.


W walkach poza ringowych, potencjalny napastnik niezwykle rzadko będzie osobą ćwiczącą cokolwiek... Więc dyskusja o gardzie, itd jest nie na miejscu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2402
Nie martw się ulicą. Na ulicy agresję się tłumi dyplomacja A nie eskaluje, Ale jak już do czegoś dojdzie możesz być prawie pewny że statystycznie będzie to prawy luj ogluszacz bity bezpośrednio najprawdopodobniej przez osobę prawo reczna. A później przepychanka. Dlatego warto mieć jakieś doświadczenie w duszeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 40 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 271
Kubusiendo
Garda tajska polega na tym z tego co widziałem na ich walkach ( Buakaw itd) na tym, ze mają dość szeroko rozstawione ręce i łokcie. Maja otwarte dłonie skierowane lekko ku przeciwnikowi. Jaki jest cel szeroko rozstawianych rąk? Oni gdy robią np. Prawy prosty to lokcia nie doklejają do brzucha co na zdrowy rozum grozi to uderzeniem w wątrobe ze strony przeciwnika. U nas zaś trener karze przyklejać łokieć do kichy. Jestem ciekaw i chce poznać wasze zdanie.
Z góry dzięki.


Dobra kolego, nie widzę żeby się ktoś konkretnie odniósł do Twojego pytania. Szeroka garda jest na klincz, który jest kamieniem milowym MT. To jest po prostu gotowa pozycja pod klincz i mogą się ze mną tu kłócić znawcy, ale tak twierdzi nawet Marcin Różalski, znany z tajskiego bosku i k1. Mam nadzieję, że to Ci rozjaśniło wątek. Sam trenuję 6 lat i wiem, że najlepiej się to sprawdza na klincz, choć ja jestem szczelnogardowy.
1
...
Napisał(a)
Usunięty przez Yoshi87 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 40 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 271
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SABAKI

Wiecej