SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w domu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1107

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć! Mam 15 lat i chciałbym poprawić wygląd i siłę mięśni rąk, grzbietu i klaty. Dysponuje hantlami po 3 kg. Trenuje jiu jitsu i robimy tam ćwiczenia na te mięśnie, ale teraz są wakacje i mamy przerwę. Dotychczas w domu robiłem pompki i jakieś inne ćwiczenia.

Proszę o plany ćwiczeń!! Chce szybko zacząć trening!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Hantlami 3 kg to sobie żonglować możesz

Jako domowy trening bez sprzętu proponuję metodę Lafaya opisaną tu:
https://www.sfd.pl/Trening_metoda_Oliviera_Lafaya__Protéo_system-t743198.html

Pamiętaj, że trzeba ćwiczyć całe ciało a nie wybrane partie, a żeby poprawić wygląd, czyli urosnąć, trzeba odpowiednio się odżywiać

Tu masz też świeży zbiór przydatnych linków:
https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html 

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba kupię sobie drążek, ale na razie będę robił bez niego.
Co do diety to raczej będę się odżywiał tak jak teraz czyli według własnego upodobania.
Opłaca się kupić książkę o metodzie Lafay'a? Kosztuje ok 30 zł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Chyba kupię sobie drążek, ale na razie będę robił bez niego.

Podciąganie na drążku to jedna z najlepszych ćwiczeń na plecy, nie do zastąpienia w domowych warunkach


Co do diety to raczej będę się odżywiał tak jak teraz czyli według własnego upodobania.

To najprawdopodobniej możesz zrobić papa przyrostowi masy (ok, na początku coś tam pewnie ruszy, ale nie licz na sukcesy)


Opłaca się kupić książkę o metodzie Lafay'a? Kosztuje ok 30 zł.

Jak dla mnie to jedno z lepiej zainwestowanych 3 dych w moim życiu

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mało zależy ode mnie co jest na obiad bo to mama gotuje. Nie mam wagi kuchennej. Nie chce też wszystkiego tak dokładnie ważyć. Dziwnie to wyglądać będzie. Widziałem w książce coś o żywieniu więc zaraz zabiorę się do czytania.
W domu raczej jemy chudo. Na śniadanie jem musli z jogurtem lub mlekiem. Na obiad to różnie. Prawie nigdy nie ma dwóch posiłków. Kotlet z piersi kurczaka z ziemniakami i jakimś warzywem. Rosół, jarzynowa, pieczarkowa, pomidorowa, ryba, ryż, makaron, gulasz to takie co jem najczęściej. Na kolacje to kanapki czy jogurt. Ale jem nieregularnie i dużo podjadam. Od słodyczy to się odzwyczaiłem, ale czasem z kumplami wyskoczę do KFC. Jem też bardzo dużo owoców. Zawsze na stole leżą surowe lub suszone. Więc jak mnie złapie głód no to jem właśnie je.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Jasne
Jak przeczytasz rozdział to po prostu dowiesz się co jest be a co cacy z jedzenia, jest tam też przykładowa rozpiska posiłków, możesz w miarę możliwości spróbować pogadać z mamą i wdrożyć jakieś zmiany.
Z czasem będziesz potrzebował dokładniejszej, wyliczonej diety, wtedy jakby dalej były niedobory w diecie możesz spróbować uzupełnić odżywkami typu białko czy jakiś gainer. One wcale nie są super drogie a jeśli nie ma się możliwości nadrobienia dietą to okażą się przydatne

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy mogę jeździć na rowerze lub uprawiać inne sporty przy tym treningu? Zazwyczaj jeździłem po 1 godz dziennie na rowerze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Jeśli celujesz w rozwój masy mięśniowej to powinieneś ograniczyć treningi typu bieganie lub rower na góra dwóch razy w tygodniu

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jak wliczysz ów rower do bilansu kalorycznego to mozesz.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domówka do poprawki

Następny temat

Ocena treningu i.

WHEY premium