SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening uzupełniający do sportów walki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1
Cześć!

Od około pół roku trenuję kickboxing (K1) oraz od około miesiąca karate kyokushin. Treningi mam od pn do pt, około 1.5h. W soboty/niedziele obijam worek. Chciałbym dołożyć do tego jakieś dodatkowe aktywności oraz poprawić odżywianie. Czy mogę prosić o poradę? Rozważam coś w kierunku treningów siłowych, bo mam trochę sprzętu gdzieś tam w piwnicy, drążek, poręcze, sztanga, ławka. Nie wiem natomiast jak to zrobić, w jaki sposób trenować. Może jakieś FBW 5-10-15? A może CF? Może ACT? Może mieszanka, np. FBW + CF? Zastanawiam się także nad treningami biegowym, w sumie codziennie biegam na rozgrzewkę + biję się więc ta wytrzymałość chyba jest, warto wrzucić ze 2 treningi biegowe? Czy raczej odpuścić?

Chciałbym wyliczyć także zapotrzebowanie, ale do tego chyba najpierw przydałoby się rozplanować tydzień treningowy. :D Jakie przyjmujecie mniej więcej makro przy takiej liczbie treningów? W sensie ile białka / tłuszczów / węgli? Chciałbym obniżyć poziom tkanki tłuszczowej, ale bez pośpiechu, chcę zachować energię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831

Wszystko tak na prawdę zależy od Twoich możliwości bo jak by nie patrzeć to treningów masz sporo w skali tygodnia, a chciałbyś jeszcze dołożyć siłowy.
Dołożenie treningu siłowego może być dobrym pomysłem jako wsparcie dla sztuk walki i tutaj fajnie by się nadał crossfit bo to taka globalna dyscyplina wspomagająca różne dyscypliny sportowe.

Przy czym crossfit dobrze jest trenować, przynajmniej na początku, na jakichś zorganizowanych zajęciach gdzie nauczą Cię techniki wykonywania ćwiczeń. To bardzo istotne. W domu też możesz wykonać trening siłowy jeśli masz sprzęt w domu. Trening całego ciała fbw jak najbardziej się nada.

Przy takiej ilości aktywności musisz się dobrze odżywiać. Początkowo będziesz dawał radę z regeneracją ale jak dołożysz kolejną aktywność może być z tym różnie. Dlatego najpierw policz swoje zapotrzebowanie kaloryczne.

Polecamy również: Kalkulator kalorii BMR


Daj sobie w wyliczenia duży współczynnik aktywności. Do tego musisz ułożyć menu i oczywiście przestrzegać.
Im lepiej się odżywiasz tym lepsze wyniki sportowe możesz osiągać.
Musisz jednak obserwować co i jak czy ten trening siłowy to już nie będzie za dużo. Dieta i sen to podstawa.


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-11-21 15:04:09

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fbw redukcja 3dni week

Następny temat

PushPull do oceny

WHEY premium