SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening sprawnościowy - do oceny i poprawek

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7951

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


płotki ma za daleko dlatego ląduje i nie skacze od razu przez następny płotek, przybliż płotki i skacz tak jak ten pan :) ale bez naskoku czyli lądujesz a zarazem sie odbijasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
Dzięki za pomoc :) Będę walczył, nigdy wcześniej aż tak nie biegałem zawzięcie, biegałem zwykle po 3 razy w tyg i 3-4 razy w tyg siłownia. a Ty AIE jesteś zawodnikiem ? Czytałem inne Twoje posty, podobno na 2013 planujesz starty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jestem byłym zawodnikiem, głównie skok w dal ale też 60,100m. Choć mam swoje lata (no może nie aż tak dużo) 4 razy w tygodniu zasuwam, treningi wznowiłem w 2011 w czerwcu :) Starty planuje być może w tym (pod warunkiem jak uda mi się zrobić jakiś przyzwoity wynik na 100-tkę) ale na pewno w 2014 r. Forma wraca choć jeszcze trochę czasu potrzebuje, rok czy dwa to tak naprawdę mało czasu żeby coś porządnego nabiegać. Karierę zakończyłem w 2002 r

Zmieniony przez - AIE w dniu 2012-12-20 07:14:26

Zmieniony przez - AIE w dniu 2012-12-20 08:40:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
życzę powodzenia i mam nadzieję że pomozesz mi jeszcze trochę rozwinąć moje treningi :) W kwestii LA jestem kompletnie zielony a moje wyniki są kiepskie jeśli mam się porównywać do cwiczacych... na 50m mnie gimnazjalista wyprzedził więc wiesz. Jestem dobry jeśli chodzi o siłę np w sztukach walki czy w pływaniu czy rwaniu. Ale właśnie od roku zaczalem ćwiczyć sprawnosciowo i widzę poprawę na lepsze chce to kontynuować, chociaż zawodnikiem nie będę już.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeszcze klepniesz temu gimnazjaliście, potrenuj trochę i zobaczysz. A siła to jeden z najważniejszych elementów sprintu wiec podstawy do szybkiego biegania masz, jeszcze tylko technika biegu: ręce pracują wzdłuż tułowia a nie na boki, nogi także w linii prostej, cialo lekko pochylone do przodu, nie wolno sie spinać, usztywniać w czasie biegu i już łamiesz 11 sek .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
trener z LA i ja sam czuje "zbyt słabe" wyjście z bloków w sensie jakby za mało bym "wylatywal", zbyt krótkie odbicie, to bym musiał w technice poprawić i to znacznie bo na 100 i 200 już nie mam takich złych wyników. P.S. problem kiedyś miałem będąc pływakiem, zbyt słabo i za mało dynamicznie się odbijalem ze słupka w przód i trochę mi to zajęło zanim nauczyłem się skakać mocno w przód żeby zejść z czasem na 50m dowolnym i motylkowym.

Zmieniony przez - ice-man w dniu 2012-12-20 20:59:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
leży siła i dynamika nóg, popraw ten element to i start będzie lepszy (przysiady i półprzysiady z dużym ciężarem, wieloskoki, siła dynamiczna)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
AIE mógłbym Ciebie prosić o jeszcze jedno wyjaśnienie ? Niedawno rozmawiałem z tym trenerem z LA, czytałem też ciekawą książkę o biegach krótkich. Dwie rzeczy zwróciły mi sprawę, aby non stop "modyfikować swój trening" tzn teraz jeszcze okres ogólnorozwojowy, później okres "robienia formy" a przed egzaminami "utrzymania jej" tak aby trening miał charakter falowego. Chodzi o różnicę w ćwiczeniach, ilości ćwiczeń etc. Mógłbyś jeszcze napisać wskazówki jak później mam układać sobie trening :) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co musisz zaliczyć na egzaminie strażackim, jeśli 1000m oraz 50m to plan nie będzie zbyt mocno zmodyfikowany gdyż musisz być i szybki i wytrzymały. Trochę można zejść z siły, oraz objętości treningu (ale odcinka mają być biegane szybciej, za to na dłuższej przerwie). Jak ci idą treningi? jakiś progres wyników ? Czy robisz coś dodatkowego prócz planu który wykonujesz ? Plan który masz nie zmieniaj do końca marca, potem dopiero wprowadź zmiany.

Zmieniony przez - AIE w dniu 2013-01-06 18:46:47

Zmieniony przez - AIE w dniu 2013-01-06 18:48:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
Zrobiłem pełen trening na siłowni, wg rozpiski, to padłem pod koniec (dość mocny jest)... Ale do zrobienia. Zakwasy następnego dnia. Tak to jeszcze miałem czas (między świętami a sylwkiem) pobiegać przy trenerze rozpiskę z dnia drugiego (czyli krótkie odcinki) oraz po dniu przerwy zrobiłem sobie te 3x3x100m ale w 2 i 3 serii już biegałem te setki strasznym tempem, po około 19-20 sekund (sam mierzyłem)... Także mnóstwo roboty przede mną. Teraz 3 dni zrobiłem "wprowadzenie" po sylwku - 1 dnia zrobiłem ok 8 km, później skipy ABC po 30 m i rozciaganie, 2 dnia lekko na siłowni (przysiad, wykroki, podciąganie, poręcze) + basen 3 dzień przebiegłem 5x100m + 2km trucht i dzisiaj odpoczynek. A tak to zerknąłem do książek, poczytałem o technice na co zwracać uwagę samemu i o żywieniu co do biegania ;] Dzięki za pomoc :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty do piłki ręcznej !

Następny temat

Trening ogólnorozwojowy jako uzupełnienie siłowni.

WHEY premium