SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pod 97 kilowego klocka%-)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Ledwo tydzień poćwiczyłem i dopadł mnie jakiś kryzys. W sumie już od dłuższego czasu mam jakąś nie chęć do ćwiczeń.
Po zrobieniu klatki i tricepsa postanowiłem zrobić przerwę jeszcze tydzień. Ogólnie to jedna wielka dupa jak na razie z tego wychodzi.


Zacznę wszytko od początku od przyszłego poniedziałku, tak jak powinno być.


Apokalipsa, będę jeszcze miał do Ciebie parę pytań, pomożesz co?


Właśnie układam jakiś sensowny schemat interwałów.



Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2011-04-06 20:29:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
możliwe, ze jednak jesteś troszku przemęczony lub przetrenowany- wtenczas pewnie zaniż ciężary jeszcze bardziej niż planowałeś- w glównych cw. powiedzmy na 80% cr.

...o co to chcesz pytać?

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-04-07 20:51:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096


Chodzi mi o interwały, dziś byłem polatać po lesie by mieć jakieś odniesienie i przy sprincie/truchcie po 3 minutach wysiadłem czyli 1 do 3(15s. sprintu i 45s. truchtu).

Po małym odpoczynku spróbowałem trucht/szybki marsz też 1 do 3, było dużo lepiej. Na razie póki co przy tym zostanę, tylko nie 1 do 3, a 1 do 2, 4 pierwsze tyg. widać wyżej w tabelce.

Interwały robił bym 2xtydz.


Co sądzisz?


Jutro spróbuję, zobaczymy czy dam radę zrobić te 7 interwałów trucht/szybki marsz w sumie 10,5 min.

-------------------------------------------------------------

Czy progresja jest tylko wtedy gdy zmniejszam ilość powt., a zarazem dokładam obciążenia?

Bo jak nazwać sytuacje gdzie w danym ćw. mam zakres powtórzeń 10-8 i też dokładam ciężaru z serii na serie?
Nawet wykonując ten sam zakres powt.

?

Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2011-04-08 20:00:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
progresja obowiązuje w ćwiczeniach podstawowych, a także w półizolowanych[tutaj może i nie we wszytskich, choc tez zapewne w wiekszości] a brak w izolowanych.
nie ma tu raczej znaczenia to że jest przedział powt. np. 8-10; to tylko powinno wzmagac niejako czujnośc aby dobrze to rozłozyc w praktyce.

natomiat jesli chodzi o interwały[HIIT] to ew. w początkowej fazie, gdy jest rzeczywiści cieżko możesz zastosować taki schemat jak podałes, jednakże idelalnie byłoby abyś jak najszybciej mógł wykonywać HIIT w jego klasycznej wrersji; wtenczas jak najkrotsze z mozliwych-efekjtywne- tury;
np. 10s. sprintu i około 20s truchtu.- lepiej moim zdaniem jest bowiem zrobić więcej takich interwałow nizli mniej dłuższych a "rozlanych"... czyli bez wyraznego rozdzielenia faz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Oczywiście. W HIIT ważna jest intensywność, więc nawet gdy polegniesz po 3 interwałach to dobrze bo oznacza ze dałeś z siebie wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Dzisiaj zrobiłem 7 interwałów 60/90 - trucht/marsz, czyli w sumie wyszło 10min, zmęczony byłem, nie ukrywam.

Skoro mówicie, że liczy się intensywność to trucht/marsz odpada.

Pozostaje sprint/trucht, 1 do 3 - 15/45???

Bo tak jak apokalipsa proponujesz 1 do 2 - 10/20, chyba nie dał bym rady.


Więc może zostawić 1 do 3 - 15/45 i robić ile się da?

Z 5 interwałów bym zrobił, ale to już chyba padnę w tym lesie.

Czy będzie dobrze?

-----------------------------------------------------------------

Jeszcze mam pytanie dot. planu, chodzi mi o biceps:

1. Uginanie ramion sztangą prostą/szer.barków/ 3x10-8
2A. Uginanie ramion sztangą łamaną/wąsko/ 3x10-8
3B. Uginanie ramion hantlem w podporze o kolano 3x12

W drugim ćw. zamieniłem młotki na gryf łamany wąsko(dawno nie robiłem)jest ok?


Podział partii w tyg. też uległ zmianie:

Pon
Klatka, biceps

Wt
Nogi

Czw
Barki, triceps

Pt
Plecy, przedramię

???



Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2011-04-10 13:40:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Pozostaje sprint/trucht, 1 do 3 - 15/45???

Bo tak jak apokalipsa proponujesz 1 do 2 - 10/20, chyba nie dał bym rady.


Więc może zostawić 1 do 3 - 15/45 i robić ile się da?

Z 5 interwałów bym zrobił, ale to już chyba padnę w tym lesie.


Proponuje zacząć od 5 interwałów 15/45 dodając co tydzień jeden aż zrobisz 7-8 . Wtedy cofasz się do 5 interwałów ale już 20-40 i znowu do tych 7-8. Następnie 5 interwałów 30/30. Wykonasz 7 rzetelnych 30/30 to możesz zastanawiać się nad zwiększeniem intensywności. Ale to długa droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Właśnie oto mi chodziło.
Dzięki za wyjaśnienie.

Wracając do treningu bicepsów i podziału tyg., jest ok?

Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2011-04-10 22:22:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
k9ombinuj -jak Hubert tez radzi- ja np. przy długich sprintach bym nie wyrobił, nawet gdyby znacznie wydłuzyc faze "odpoczynku"... ale jak wspomniałem jest to istota tego treningu, te próby traktuj jako swego rodzaju "okres przejściowy"[ogólnie jesli 1/3 to moze zastosduj 10s/30s a wtedy możliwe że wykonasz ogolnie więcej interwałow- i pracy w nich- niżli na 15s sprintu.]

rozkład grup może być

trening bicepsa z mala poprawką dla serii- odpowioednie 4-3-2 [nie po rowno]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Będę kombinował jak mówicie, myślę, że będzie dobrze.

Pierwszy raz dziś ćw. klatkę z bicepsem i muszę przyznać, że było nieźle, tylko przy bicepsie już było ciężko, przesadziłem z ciężarami trochę, ale ogólnie w porządku.
Ciężko mi się przyzwyczaić do łamanego gryfu, bo od dłuższego czasu tylko prosta.
Za tydzień zrobię korektę jeżeli chodzi o serie, tak jak napisałeś - 4/3/2, powinno być jeszcze lepiej.


-----------------------------------------------------------------


Powiedzcie mi czy to normalne, że przy robieniu przysiadu bułgarskiego czułem dwu głowe i pośladkowe?




Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2011-04-13 22:09:42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porada dotyczaca Rzezby...

Następny temat

Co zrobić po roku FBW

WHEY premium