SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na początek.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie, jestem Mateusz, mam (prawie) 16 lat, chciałbym dostać parę porad odnośnie treningu gdyż sam niestety nie znalazłem przypadków podobnych do mojego.
Mam brak apetytu jednak badania wykazują praktycznie nic niepokojącego, mając około 10 lat miałem lekką nadwagę i zacząłem (zbyt mocno) pracować nad sobą co doprowadziło do tego że obecnie ważę 35-40kg - co jak na wzrost w okolicach 1.80m oznacza dużą niedowagę i jestem dość słaby.
Jednak psychicznie jestem nastawiony aby to zmienić - a wakacje oznaczają dużą ilość czasu

Nie chodzi mi o to aby mieć sylwetkę kulturysty a o nabranie masy i siły - więc prawdopodobnie trening wytrzymałościowo-siłowy.
Jednocześnie chcę ćwiczyć kondycję - 30 minut truchtu rano po przebudzeniu i 30 minut wieczorem przed snem i bieganie po schodach.
Mam zamiar kupić hantle 2x 20kg + sztangę i regulować ich wagę, oraz białko - sądzicie że to dobry pomysł?

Zastanawiam się nad planem treningowym...
Bieganie - 1h - 30 minut rano i wieczorem (codziennie)
Bieg po schodach - 20min - po 10 minut rano i wieczorem (codziennie)
Przysiady - 5 serii po 30, stopniowo zwiększając ilość
Pompki - 5 serii po 10, stopniowo zwiększając ilość
Brzuszki - 5 serii po 10, stopniowo zwiększając ilość
Wiem że na takie ilości mogę sobie pozwolić, oczywiście te ćwiczenia zamierzam wykonywać 5-6 dni w tygodniu gdyż nie są zbyt obciążające.

Nie mam jednak pomysłu na trening z hantlami, sztangą i całą resztę, lecz w parku jest kilka przyrządów treningowych które w okolicach 6:00 i 20:00 powinny być wolne.

O dietę też prawdopodobnie zapytam - mam raczej małe pojęcie na ten temat.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
pokaż zdjęcie bo trudno mi sobie wyobrazic 40kg przy 1.80cm wzrostu.
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html
na bieganie wystarczy 10 minut. zamiast wydłużśac czas, przyśpieszaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Tak jak pisze Mojeimie, aeroby odpadają w Twoim wypadku. Dorzuć sprinty, zacznij jeść i ćwiczyć, a wszystko będzie w porządku.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Mam brak apetytu jednak badania wykazują praktycznie nic niepokojącego, mając około 10 lat miałem lekką nadwagę i zacząłem (zbyt mocno) pracować nad sobą co doprowadziło do tego że obecnie ważę 35-40kg

co oznacza framgment: "zacząłe(zbyt mocno) pracować nad sobą?
czyli co konkretnie? głodówki jakieś?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Queblo, jadłem głównie zielenine + sporo czasu spędzałem w górach.
Potem nie mogłem się przyzwyczaić do normalnego jedzenia i z tego to wyszło.

MojeImie
pokaż zdjęcie bo trudno mi sobie wyobrazic 40kg przy 1.80cm wzrostu.
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html
na bieganie wystarczy 10 minut. zamiast wydłużśac czas, przyśpieszaj.


Koło wtorku wstawię zdjęcie - czekam aż aparat w telefonie mi naprawią.
Co do biegania - wolę jednak te 30 minutowe - po 15 minut truchtu i marszu i stopniowo zwiększać czas truchtu - według mnie jest to najlepsze rozwiązanie - biegając rano i wieczorem sprawię że efekty będą co kilka dni.


Zmieniony przez - Meaz w dniu 2014-06-28 20:52:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Rzecz w tym, że jak będziesz tyle biegał to będziesz musiał jeść jeszcze więcej, żeby pokryć zapotrzebowanie kaloryczne. Skoro masz problem z jedzeniem, w ogóle odpuściłbym bieganie i skupił się na treningu siłowym.

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2014-06-29 01:19:14

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
czyli wychodzi na to że musisz zaczac znów "jeść normalnie". Przejrzyj dział "odżywianie", tam jest mnóstwo diet z dodatnim bilansem kalorycznym. Ja również bym to bieganie ograniczył,bo im wiecej się ruszasz tym wiecej kalorii musisz dostarczyć jeśli chcesz przytyć.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening oraz dieta na masę.

Następny temat

Jak cwiczyc pod sztuki walki ?

WHEY premium