SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny + kilka innych pytan.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 445
Witam serdecznie, chcialem was poprosic o pomoc a dokladnie o ocene mojego planu treningowego, mam rowniez kilka innych pytan.

Moj staz to ok 5 M-cy, do tej pory cwiczylem jedynie w domu, laweczka, sztanga i hantelki to to czym dysponowalem.
Teraz wybieram sie na prawdilowa silownie, rozumiem zatem, ze przydaloby sie zamienic pewne cwiczenia na takie z uzyciem maszyn itd.

Plan ponizej to ten ktory realizowalem w domu, mam bardzo malo wolnego czasu, teraz to sie zmieni, bede mial czas na bardziej systematyczne treningi.

Jakie macie sugestie, jakie cwiczenia wyeliminowac a jakie zamienic?
Moim celem jest masa. Sila jest narazie beznadziejna, na lawce wyciskam maks 60kg, celem jest masa ale rzecz jasna martwi mnie ta sila.
Jestem bardzo drobnej budowy(kosc) i mam tendencje do obtluszczania sie, rozumiem ze nie jestem typem drwala i sie z tym pogodzilem, ale mimo wszystko 60 kg to malo!!!

Co do diety to mam malo czasu wolnego by sie do tego przylozyc i jej trzymac, jem dobrze, trzymajac sie pewnych zasad( owsiane platki, kurczak i ryz jem codziennie, na dodatek pije 1 dziennie bialko, ok 40g, uzywam od kilku treningow no.xplode, ale boje sie o moje cisnienie bo mam nadcisnienie i nie jest to dobre. Pije L-glutamine.

Cykl kreatynowy mam zamiar zaczac po kilku miesiacach na silowni.

Moj dotychczasowy plan to:(to co chcialbym wprowadzic)

Dzien 1: Klatka +Triceps+nogi
Wyciskanie Prosta 4x12
wyciskanie skosna 4x12
przenoszenie sztangielki nad glowa lezac na lawce 4x maks(zamienic na triceps na wyciagu?)
triceps "pompki" na krawedzi laweczki z obciazeniem na nogach 4x maks
Nogi - przysiady 4x12
wspiecia na palcach 4xmaks

Dzien2: Plecy + Biceps
Dzien dobry 4x12
podciaganie sztangi w opadzie 4x12 (zamienic na podciaganie na drazku?)
podciaganie sztangielki w opadzie 4x12
biceps - sztangielki na lawce skosnej 4x maks
sztanga lamana chwyt normalny 4xmaks
sztanga lamana chwyt waski 4xmaks
przedramiona nachwyt i podchwyt oba 4x maks

dzien3: Ramiona+brzuch
Arnoldki 4x maks
wznosy sztangielek bok + przod 4x maks
Wyciskanie sztangi zza glowy 4x 12
Sztrugsy 4x maks
Brzuch ok 4 roznych cwiczen po 4 serie(mam zamiar uzywac maszyn lub robic podciaganie nog wiszac)

pytanko:
zakwasy, 6 dni, czy to norma? na klatce i na nogach miewam zakwasy do 6 dni, i nie zmienia sie to przez te 5 mcy nic a nic, czy to znaczy ze mam zmniejszyc intensywnosc treningow?

Bede traktowal ten temat jako miejsce gdzie bede pytal was o rozne rzeczy...

Pozdrawiam Tomek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 420 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
Nie tyle jakieś przeciwskazania, co jest to bez sensu. Brzuch i tak mocno oberwie jako stabilizator w przysiadach/MC, a przedramię w innych wielostawach. No ale jak bardzo chcesz, to możesz to robić, moim zdaniem po prostu się nie opłaca.

Nic nie smakuje tak dobrze, jak zwycięstwo z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 420 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
Żadnych maszyn to raz! Dwa, wypełnij ankietę wraz z jej najważniejszym punktem - ciężary w MC/siadach/WL. Bez tego pomóc Ci nie można!

Nic nie smakuje tak dobrze, jak zwycięstwo z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 445
Dane sa w profilu, MC nie robie a przysiad to jakies 70 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 420 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
Jeśli nie robisz to powinieneś zacząć, przysiady i MC to dwa najważniejsze ćwiczenia, tworzące fundament dla wszystkich innych. Silny facet musi mieć silne nogi i plecy, a to że MC jest szkodliwy/kontuzjogenny to bzdura, o wiele gorsze jest wyciskanie na klate na płaskiej.

Trening który proponujesz jest źle ułożony, pełno w nim błędów. Na Twój poziom wytrenowania dobre będzie FBW - całościowka, wyłącznei wolny ciężar, żadnych maszyn.

A)
Push Press 5x5
Przysiady 5x5
Wiosło 5x5
Poręcze 3x MAX
(+ew. izolacja na biceps, np młotki 12/10/8)

B)
Przysiad przedni (ok. 80% tylniego) 5x5
MC 4x5
Skos+ 5x5
Drążek 3x MAX
(+ew. izolacja na triceps, np wyciskanie francuskie 12/10/8)

5x5 RAMPA, tj. 60,70,80,90.100% ciężaru docelowego. Wszystkie wielostawy sztangą.

Nic nie smakuje tak dobrze, jak zwycięstwo z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 420 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
I nie potrzebne są Ci póki co suple, które wymieniłeś. Wystarczy tak naprawdę dobrze dopięta dieta z dodatnim bilansem kcal i rozkładem micro i macro elementów.

Nic nie smakuje tak dobrze, jak zwycięstwo z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 445
Xyron, dzieki za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 445
nie wszystko rozumiem jednak - Poręcze 3x MAX (triceps?), Skos+ 5x5 ??( wyciskanie lezac?), Drążek 3x MAX (podciaganie?),
5x5 RAMPA?? przepraszam ze glowe zawracam ale nie wiem co myslales piszac to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 445
Poczytalem FBW i faktycznie zaczne to robic, jak dlugo sie robi FBW zanim sie zaczyna robic izolowane partie miesni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 424 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6517
Aż do wyczerpania progresu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 420 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3008
Poręcze = pompki na poręczach, dla przykładu bierzesz 2 krzesła bo obu stronach rąk, chwytasz się i robisz 'pompke', w pionie, to jest trudniejsza ale o WIELE lepsza wersja. 3 serie max powtórzeń, ile dasz rade. Jak zaczniesz robić 3x >15, możesz zacząc dokładać obciązenie (np. hantel miedzy nogi, łańcuch), tak, działa na triceps m.in

Skos+ - tutaj chodzi o wyciskanie sztangi na ławce głową w górę

Drązek - tak, podciąganie, co do "3x MAX" zasada ta sama jak na poręczach

Nic nie smakuje tak dobrze, jak zwycięstwo z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 445
Super, dzieki, a czemu sugerujesz 5 powtorzen a nie np 12 w poszczegolnych cwiczeniach?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening ?

Następny temat

Trening do oceny.

WHEY premium