SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening brzucha i łydek.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 416
Moje parametry :: Płeć: Mężczyzna
Wiek: 13 lat

Waga: 53 kg

Wzrost: 163 cm

Cel treningowy: Masa mięśniowa

Staż treningowy na słowni: 2 miesiące

Uprawiane inne sporty: Gra w piłke nożną , W-F w szkole

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia w domu (sztanga,hantle,obciążenie,ekspander,ławeczka do brzuszków,skakanka,AbSpace,drążek,ławeczka,stojaki

Dieta: Jem zdrowo (zalecenie dietetyka [Ani] )

Przeciwskaznania medyczne: Nie

Zażywane suplementy: Na razie nic.
Jaki trening brzucha i łydek polecacie dla mojej osoby , na daną chwilę robię plank po 3 serie 30 sekund ( cały czas zwiększam sekundy).Na łydki robię wspięcia po 3 serie 20 powtórzeń w przód i w tył.Obecnie przerabiam FBW więc trenowałbym te partie 3 razy w tygodniu.Pytam bo nie wiem czy mam trening na te 2 partie odpowiednio ułożony , a dysponuje w ławeczkę do brzuszków , AbSpace , Drążek więc jeśli będą one zbędne to je sprzedam a mógłbym urozmaicić trening. Z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
łydka mała grupa, wspięcia starczą mozesz zrobić 2-3 w staniu i 2-3 w siadzie.
https://www.sfd.pl/[Art]Trening_mięśni_brzucha-t949283.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 416
A wystarczą tylko te 3 serie w staniu na łydki ?
Co do treningu brzucha z tamtego planu to nie mam go jak za bardzo wykonać ponieważ nie mam wyciągu , ale dowiedziałem się chociaż że wystarczy go ćwiczyć 2 x w tygodniu.Więc czy np. coś takiego nie byłoby ok.:
Na skosy: Przenoszenie obciążenia 4x15 , skłony boczne 4x15
Na proste: Plank 4x max , Spięcia 4xmax
Nie za bardzo zrozumiałem treść: Czy trening skosów ma być 1 x w tygodniu i prostych 1x w tygodniu czy to trening łączony ? A co z tym ABSPACE i ławeczką do brzuszków czy jest sens zamieniać je z np plankiem czy i to i to da takie same efekty więc w rezultacie bym je sprzedał.
A co z przedramionami , posiadam ściskacze czy mogę je również dodać do planu jak tak to w ilu seriach i powtórzeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
3 serie starcza
jest tyle cwiczen na brzuch że jak nie masz czegoś to nie robisz tego, można co innego dać.

Szkoda pieniędzy na takie ławeczki z mango.

Tamten plan masz w seriach łączonych, przedramiona na ściskaczu mozesz sobie w wolnych chwilach robić
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 416
A czy ten plan co ułożyłem u góry na brzuch jest ok ? I czy mógłbym robić przedramiona w przerwach , bo są one 2 minutowe i prawie by mi się na nich nie nudziło :) Czyli rozumiem że te 4 ćwiczenia na brzuch robiłbym zaraz po sobie (4) 2 minuty przerwy i od nowa czy najpierw 2 po sobie na proste przerwa 2 na skosy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zrób pojedynczo najpier proste potem skosy, za jakiś czas jak już zdobędziesz trochę siły i wprawy to sobie połączyć w serie superserie. w przerwach mozna spokojnie przedramiezrobić
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 416
A ile serii i powtórzeń robić na przedramiona ?
Czy łydki też mogę robić w przerwach ?
Czy ten plan który ułożyłem na brzuch jest OK ?
Czyli rozumiem że pomiędzy wszystkimi ćwiczeniami na brzuch robię przerwę a potem jak będzie mi już ,, łatwo '' to robię superserie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
na przedramiona 3 x max

jak robisz nogi to lepiej je zrobić na samym końcu nie ma co dodatkowo nóg obciążać, chyba ze ostatni np robisz brzuch to mozesz sobie połączyć.

jak się już wprawisz możesz połączyć brzuch w serie
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 416
A ile powtórzeń na przedramiona (ściskaczami będę je robił ) .
Czy ten plan co napisałem na brzuch jest OK ?
Dzięki za odpowiedzi , jeśli mógłbyś pomóc to mam również inny temat co do treningu ,, na szybko ''
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
3 x max chyba ze kiepski ściskacz to ok 50 bo nie ma sensu robić ponad 100. Jak idzie łatwo to albo lepszy ścisk lub np zwijanie i odwijanie ciężaru. Plan na brzuch ok.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 416
OK dzięki za odpowiedzi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa ???????

Następny temat

Do sprawdzenia

WHEY premium