SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW do oceny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2461

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
osobiscie razi mnie w tej chwili robienie barków przed klatą

no i nie wiem po co rozbijać plecy w planie B(podciąganie i wiosło rozdzielac klatą i barkami), no chyba ze to miało być na zasadzie robienia przeciwstawnych partii ale wtedy cały plan należało by pod to podporządkować a nie tylko wybrane partie.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 237
Plan A:
przysiady na jednej nodze 3s
wykroki 2s
podciąganie na drążku(nachwyt) 3s.
pompki na poręczach 2s.
pompki z nogami na podwyzszeniu 3s
wyciskanie(siedząc) 2s
uginanie ramion 2s
wspięcia na palce 2s.
spięcia brzucha 3s

Plan B:
przysiady 3s
żuraw 2s
podciąganie na drążku(podchwyt) 3s
wiosłowanie 2s
pompki na poręczach 3s
pompki z nogami na podwyzszeniu 2s
unoszenie hantli na boki w opadzie 2s
pompki odwrotne 2s
wspięcia na palce 2s.
podciąganie ugiętych nóg do klatki 3s

Zastosowałem się do waszych rad, mam nadzieje, że to już ostateczna wersja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Ok, wybrałeś układ treningu najkorzystniejszy, czyli od największych partii do najmniejszych. Moim zdaniem już można tyrać.

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2011-12-04 20:07:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
w planie A zjadłeś chyba wiosłowanie,czy specjalnie opusciłeś?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Celowo odpuścił, z tego co czytałem wcześniej. Nie widzę w tym nic złego, a Ty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
policz iloma ćwiczeniami atakujesz przedni akton barków a iloma tylni. Powstaje nierównowaga przy kształto waniu aktonów barkowych.
Że nie wspomne o tym że na większe plecy robi tylko jedno ćwiczenie a na mniejszą klatkę już dwa.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Ej no bez przesady, tylne są prawie u każdego najbardziej zaniedbanym aktonem. To niech da chwyt neutralny, który już mocniej tylne aktony zaangażuje. W planach FBW unika się łączenia podciągania i wiosła, ale to już jest w B, więc czemu ma nie być tego w A, prawda? POmpki z nogami na podwyższeniu traktowałbym bardziej na barki niż na klatkę, bo tu naramienne pracują ostro, główne przez nie umiejętność odpowiedniego ułożenia rąk u większości. Tsatsouline kiedyś o tym pisał.

Przyznam że na to nie spojrzałem. Dobrze że jesteś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 237
Czyli mam dorzucić wiosłowanie w A, czy w ogóle go nie robić ? Najlepiej jakbyście wprowadzili korekty bezpośrednio na planie bo w tych postach zaczynam się gubić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Dorzuć wiosło do A, i obetnij pompki z nogami na podwyższeniu, niech zostaną tylko w B, żeby równomiernie aktony przednie i tylne rozwijać, i plecy pracowały więcej niż klata. Chyba że QUEBLO myśli inaczej.

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2011-12-04 22:01:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 237
Jestem po trzech trenignach tym planem i mam pewne wątpliwości. Na ostatnim moje dokonania wyglądają tak:

przysiady na jednej nodze: 10,10,10
wykroki (18kg): 2x10, 2x10
podciąganie na drążku(nachwyt): (9), (9), (9)- podciągam się z nogami opartymi o krzesło
wiosłowanie(12kg): 8, 8
pompki na poręczach: 7, 7
pompki z nogami na podwyzszeniu 7, 7, 7
wyciskanie(siedząc)(14kg) 10,10
uginanie ramion (16kg) 10,10
wspięcia na palce 15,15

Klatka i plecy przy takiej małej ilości powtórzeń będą dobrze zaangażowane ? Zależy mi na masie, a bez odpowiedniej ilości powtórzeń chyba wiele nie uda mi się zdziałać
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w domu. Proszę o radę, pomoc.

Następny temat

''oponka'' na brzuchu

WHEY premium