SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Arnolda Schwarzeneggera

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136812
^ Up. Czemu musiałby zamieszkać na siłowni? 2 godziny dziennie na trening wygospodarować może każdy, pytanie co z regeneracją. Tu na forum miał dziennik chłopak co robił 50 serii w 2 godz, pan w średnim wieku który miał małe dziecko i 2 treningi-rano i wieczorem, typek ćwiczący siłowo który miał jakieś 40 serii wielostawów i wyrabiał się w 2 godz. No i czemu chcesz akurat kopiować wysokoobjętościowy trening Arnolda, człowieka, który wiele rzeczy dopiero testował na sobie i dochodził latami do takiej objętości? Ty naprawdę uważasz że wystarczy skopiować dany trening i zrobi z Ciebie takiego dzika jak jak jego twórcę? Zresztą, tematów o Arnoldzie i jego treningach masz milion i wszystko już zostało powiedziane, nie ma co się produkować więcej;) Miał gena, ostro ćwiczył, wykorzystywał potencjał towaru. Samo wbijanie nic nikomu nie da.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 144
Gats 2
^ Up. Czemu musiałby zamieszkać na siłowni? 2 godziny dziennie na trening wygospodarować może każdy, pytanie co z regeneracją. Tu na forum miał dziennik chłopak co robił 50 serii w 2 godz, pan w średnim wieku który miał małe dziecko i 2 treningi-rano i wieczorem, typek ćwiczący siłowo który miał jakieś 40 serii wielostawów i wyrabiał się w 2 godz. No i czemu chcesz akurat kopiować wysokoobjętościowy trening Arnolda, człowieka, który wiele rzeczy dopiero testował na sobie i dochodził latami do takiej objętości? Ty naprawdę uważasz że wystarczy skopiować dany trening i zrobi z Ciebie takiego dzika jak jak jego twórcę? Zresztą, tematów o Arnoldzie i jego treningach masz milion i wszystko już zostało powiedziane, nie ma co się produkować więcej;) Miał gena, ostro ćwiczył, wykorzystywał potencjał towaru. Samo wbijanie nic nikomu nie da.


Z tego Artykułu wnikało że trening trwał dziennie kilka godzin, były tam obliczenia i wyglądały sensownie, ale szczerze to nawet dokładnie tego nie analizowałem, po prostu dla pewności, jak już pisałem, chciałem info u źródła.


Co do treningu Arnolda to domyślał się że miał rożne, w końcu trochę lat trenował, nawet bym nie chciał wyglądać dokładnie tak jak on, bo według mnie był za masywny, moja waga to max według BMI i taką właśnie staram się utrzymać. Po prostu chciałem spróbować treningu Arniego, bo mam podobne podejście do niego "No Pain - No Gain!" :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136812
No to spróbuj. Zacznij od połowy jego objętości i dodawaj po serii co tydzień, dwa. Poćwicz kwartał i sam zobacz, czy dajesz radę. Ja bym wziął ten trening z partią 2xweek, 3x week ostro za ciężki

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 159 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18551
Nie jesteś Arnoldem więc nie trenuj tak jak on;) coś się tak uparł na ten jego trening?Jak najbardziej możesz ćwiczyć systemem 3dt i 1dnt ale objętość radze Ci zmniejszyć co najmniej o połowe. Musisz wyczuć. Kiedyś z ciekawości ćwiczyłem treningiem z jego książki i zrobienie całego planu w 100% było nie lada wyzwaniem. Co do efektów trening jak trening, ale przy takiej ilości jednostek treningowych szybko się wypalisz i przetrenujesz, bardziej mi chodzi o psychikę... no chyba że jesteś tak zakręcony na tym punkcie jak Arni;)

,,life' a bitch and then you die; that's why we get high''
Blog - http://www.sfd.pl/[BLOG]_Władca_pierścieni-t1126934.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 144
Gats 2
No to spróbuj. Zacznij od połowy jego objętości i dodawaj po serii co tydzień, dwa. Poćwicz kwartał i sam zobacz, czy dajesz radę. Ja bym wziął ten trening z partią 2xweek, 3x week ostro za ciężki


Mam zamiar :) Dzięki za rade.

kecup1987
Nie jesteś Arnoldem więc nie trenuj tak jak on;) coś się tak uparł na ten jego trening?Jak najbardziej możesz ćwiczyć systemem 3dt i 1dnt ale objętość radze Ci zmniejszyć co najmniej o połowe. Musisz wyczuć. Kiedyś z ciekawości ćwiczyłem treningiem z jego książki i zrobienie całego planu w 100% było nie lada wyzwaniem. Co do efektów trening jak trening, ale przy takiej ilości jednostek treningowych szybko się wypalisz i przetrenujesz, bardziej mi chodzi o psychikę... no chyba że jesteś tak zakręcony na tym punkcie jak Arni;)



Nie da się ukryć że Arnoldem nie jestem :), ale z ciekawości musze spróbować jego treningu. Czy jestem tak zakręcony jak Arni? Nie, ale trochę może tak, lubię mocny trening, teraz wygląda on mniej więcej tak: przerwy 30 sekund pomiędzy seriami , max 90 sekund pomiędzy ćwiczeniami. Na każdą grupę mięśni co najmniej 4 ćwiczenia. Seri 5/4 a powtórzenia w pierwszej Seri około 20 w ostatniej byle nie schodzić poniżej 10 i tak dopasowuje ciężar. Każdą partie mięśni staram się ćwiczyć dwa razy w tygodniu, jak czas pozwala. A na koniec bieganie min. 30 minut. Jak mam czas to ćwiczę więcej i ogólnie staram się tak ćwiczyć żeby po treningu mięsnie krzyczą z bólu, ręce się trzęsą a dłoni nie umie czasami otworzyć jak robię przedramię. Ćwiczę tak od paru miesięcy z przerwami i taki trening mi odpowiada. Teraz przyszedł czas na wypróbowanie czyjegoś treningu i padło na Arniego :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Spróbować możesz, ale jeśli chcesz ćwiczyć jak on to się tak samo wspomagaj.
Tyle że nie mozesz być pewny czy to faktycznie jego program czy tylko wymyślony plan pod publikę.Nie każdy chce ujawniać swoje sekrety

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 144
ronie220
Spróbować możesz, ale jeśli chcesz ćwiczyć jak on to się tak samo wspomagaj.



Jeśli chodzi o odżywianie i suplementy to musze jeszcze pomyśleć bo mam swoją dość dobrą dietę, ale spróbować nie zaszkodzi tak do odmiany. Co do sterydów i tym podobnych to musze odpuścić .

ronie220
Tyle że nie mozesz być pewny czy to faktycznie jego program czy tylko wymyślony plan pod publikę.Nie każdy chce ujawniać swoje sekrety


No i właśnie tego się obawiam, ale spróbować mogę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strict muscle up postępy

Następny temat

Okropny ból łydek!

WHEY premium