Śmierć George’a Floyda jest szokująca, ale niestety stała się też  pretekstem do grabieży, wywoływania zamieszek i ulicznej wojny w USA. „Protestujący” zniszczyli również pomnik Arnolda Schwarzeneggera i napisali, iż „ma on krew na rękach”.

https://www.evolutionofbodybuilding.net/wp-content/uploads/2020/06/arnold-schwarzenegger-statute-vandelized-1.jpg

Fotografia: pomalowany farbą pomnik Arnolda.

Można nie lubić Schwarzeneggera, jednak należy on do grona legendarnych kulturystów, a ta dyscyplina raczej jednoczy, niż dzieli ludzi.

Pomnik Arnolda nie był jedyny. W Richmond, w stanie Wirginia, demonstranci obalili pomnik Jeffersona Davisa, prezydenta Skonfederowanych Stanów Ameryki, czyli państwa, które istniało w latach 1861-1865 w wyniku secesji części południowych stanów USA. W Portsmouth, w stanie New Tampshire, ścięto głowy czterem pomnikom konfederatów, po czym przewrócono je na ziemię. Protestujący przy cokołach rozpalili także ogień i palili amerykańskie flagi.

Kryminalne dokonania Floyda

Jeśli dobrze się przyjrzymy, to był on uzależniony od narkotyków (metamfetaminy), sięgał po fentanyl, popełniał wielokrotnie naprawdę poważne przestępstwa. Od 2009 r. do 2013 r. w Houston w Teksasie odsiadywał wyrok za napad z bronią w ręku. Wyszedł warunkowo z więzienia w 2013 r. Przeprowadził się do Minneapolis w 2014 r. w dniu 25 maja 2020 r. Floyd został aresztowany za użycie fałszywych pieniędzy w sklepie spożywczym w Minneapolis. W chwili aresztowania był pod wpływem fentanylu i metamfetaminy. Resztę historii już znamy, niefortunna interwencja policji zakończyła się zgonem Floyda.

W chwili aresztowania Floyd miał ponad dziesięcioletnią historię kryminalną i co najmniej 5 razy trafił do więzienia. Kiedyś wtargnął z bronią do domu kobiety i szukał pieniędzy oraz narkotyków. W grudniu 2005 r. Floyd został skazany na 10 miesięcy więzienia za posiadanie kokainy. Wcześniej został skazany na kilka miesięcy za to samo przestępstwo. Floyd został aresztowany w 2002 r. za bezprawne wtargnięcie do czyjejś własności i przebywał w więzieniu przez 30 dni. W sierpniu 1998 r. odsiadywał próbę kradzieży, tak można pisać i pisać... 

W Polsce za podrabianie pieniędzy można dostać 25 lat więzienia. Za samo przechowywanie podrobionych pieniędzy można dostać nawet 10 lat więzienia. Nawet posługiwanie się fałszywką, którą ktoś otrzymał, jako prawdziwy banknot, jest karalne i podlega karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywny. Za rozbój można dostać nawet 12 lat więzienia. O narkotykach już nawet nie piszę, gdyż mamy jeden z bardziej rygorystycznych systemów, nawet jeśli chodzi o mało poważne środki (przykład: legalizacja marihuany w wielu stanach w USA).

No tak, ale wg relacji w mediach Floyd był przecież święty, bez skazy, został męczennikiem za sprawę?!

A jak Floyd jest przedstawiany w mediach?

„Floyd został zapamiętany, jako kochający, wspierający i będący przykładem dla swojego rodzeństwa”. „Był jak starszy brat” powiedziała National Public Radio Terai Lawson w wywiadzie nadanym we wtorek rano. Dziennikarze pisali, że był muzykiem, a nawet i sportowcem, gdyż grał w futbol amerykański i koszykówkę. „Siostra pana Floyda, Bridgett, powiedziała, że dałby ci własną koszulę z pleców”. „Szczerze uwielbiał patrzeć, jak wszyscy dobrze się bawią” - powiedziała. Floyd rzekomo witał się ze wszystkimi bywalcami klubu „Conga”.

Jak nie dać się zwariować?

Zawsze są dwie strony medalu. W mediach często nie przedstawia się całej prawdy lub ewidentnie fałszuje się zajście. Niestety we współczesnym świecie większość portali jest wspieranych finansowo przez określone lobby. To samo dotyczy polityków. Istnieją konszachty, siatki powiązań i grupy wpływu. I bardzo często zdarza się, że przedstawia się dane osoby czy wydarzenia w określonym świetle. Powinno obowiązywać domniemanie niewinności, a opinia publiczna natychmiast wydaje wyrok w ogóle nie biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia. Jeśli oglądasz materiały pochodzące z alternatywnych, niezależnych źródeł, to dostępne są liczne filmy dotyczące użycia broni palnej ze skutkiem śmiertelnym w USA. I bardzo często widać tam, jak osoba dzierżąca nóż czy pistolet nie reaguje na wielokrotne wezwania do odrzucenia broni palnej lub innego niebezpiecznego narzędzia. Czasem strzał oddany w kierunku napastnika kończy się zgonem. I w mediach wybucha awantura, bo „przecież ten człowiek był wzorem, kochającym ojcem, przykładem dla swoich bliskich i założycielem kółka różańcowego”. Absolutnie nie twierdzę, że interwencja w sprawie George’a Floyda była przeprowadzona właściwie, ale wcale nie jest to jedyny taki przypadek. W podobnych okolicznościach zginął kiedyś w Polsce człowiek na dyskotece, ochrona spowodowała unieruchomienie klatki piersiowej. Ogólnie, jeśli się poszuka, to takich wypadków są opisane dziesiątki. Tylko wcale nie wiemy, jak było naprawdę. Często osoby po użyciu narkotyków i/lub alkoholu szukają „przygód” i bardzo często je znajdują. Czy Floyd nie mógł wpaść w szał po metamfetaminie? A może zmarł z powodu choroby serca, nadciśnienia i ucisku na szyję? A może jego śmierć jest wynikiem sięgania po fentanyl (zwykle nie spotyka się jego użycia poza salą operacyjną, jest 50-100 razy silniejszy od morfiny)? Tego nie wiemy.

Śmierć Floyd’a bez wątpienia jest zbrodnią dokonaną przez policjanta i nie można jej w żaden sposób usprawiedliwiać, ale to nie powód, by niszczyć pomniki, rabować sklepy i pod pozorem „wzburzenia” prowadzić masową kradzież. O wiele gorszy jest fakt, iż wiele współczesnych mediów z jednej strony stosuje silną cenzurę (dobiera się tylko specyficzne tematy, a pomija inne) i kreuje przestępców na „niewinnych obywateli”. Niestety, jest to plaga XXI wieku. Czytając „wstrząsające historie” zawsze warto pamiętać, iż w mediach da się każdą sprawę przedstawić w podobny sposób. Ogólnie nie polecam, jako źródła informacji, telewizji i głównych portali, gdyż często prawda jest odmienna od narracji dziennikarzy.

Referencje:

https://greatgameindia.com/george-floyd-criminal/

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1482748,pomnik-jeffersona-davisa-protesty.html

https://news.sky.com/story/who-was-george-floyd-the-gentle-giant-who-loved-his-hugs-11997206

Komentarze (18)
lordknaga

jeszcze gral w filmach porno - swojej produkcji... do tego nie tylko wtargnal z bronia do domu kobiety, ta kobieta byla ciezarna i ten caly flojd przystawil lufe pistoletu do jej brzucha, to jest dopiero swiety czlowiek a ludzie go pod niebiosa wznosza :-( patrzy teraz tam z dolu z piekla i ze smiechu chyba peka, jak cwiercmozgi z niego swiatow ikone zrobily hahaha w tym roku, swiat staje do gory nogami.

16
Possible

Pamiętam pewna sytuację w Chicago, jak na przystanku autobusowym młody czarny ukradł torebkę pewnej Polce, kobiecie która przyleciała odwiedzić rodzinę. Widzieliśmy to z kilkoma znajomymi. Murzyn po prostu szarpnął torebkę , bardzo mocno, urawl pasek i uciekł. Kobieta była w szoku, ręką jej krwawiła Ja z kumplem chcieliśmy pobiec za nim, ale znajomy który tam był już wiele lat krzyknął że nie, nie możemy bo pójdziemy siedzieć. Później wytłumaczył że nawet jakbyśmy go złapali i tylko odebrali torebkę to on by uderzy o coś głowa, ścianę lub krawężnik, i powiedziałem że go pobilsmy. Z marszu to my jesteśmy winni i mamy akt rasizmu na koncie. Gdyby sytuację odwrócić i w murzyńskiej dzielnicy jakiś biały, ( dajmy na to Polak by się tam zakręcił) zrobił by coś podobnego i cze
arni by go złapali to by go zabili albo ciężko pobili. Pozniej winnych nikt by nie szukał, lub gdyby nawet, i
ich złapana i oskarżono, w żadnym wypadku nie byłoby mowy o rasizmie. Pewnie Wielu mówiłoby o głupocie białego że tam poszedł. Ogólnie sytuacja w USA pod tym wzglem jest tragiczna Gdy coś się dzieje czarnoskórym to biali z automatu są posądzani o rasizm, w odwrotnej kolejności czegoś takiego nie ma, chciaz aktów przemocy ( takich zwykłych- nie morderstw, tylko kradzieży, pobic ogólnie napesci na białych jest masa. Inna sprawą jest brutalność policji, która jest w dużym procencie faktem.

8
AdamZx

Przyznam się szczerze Panowie otworzyliście mi oczy nie interesowałem się tematem i faktycznie myślałem że gnoje człowieka zabiły bo brutalność policji itp. jak to pokazują ,kolejny raz widać manipulacje

3
pawel39

Tu chodzi o segregację rasową w usa. Do lat 60 sklepy, ulice, chodniki, taksówki, autobusy, produkty spożywcze były oddzielne dla białych lepszych i czarnych gorszych. To, że oficjalnie została uregulowana, trwa społecznie i ekonomicznie. Pomijając postać Floyda i te burdy nie ma chyba złotego środka manifestacji która wywarła by wpływ na walkę z rasizmem, segregacją rasową i przemocą. Kiedyś symbolicznie w Anglii rysowali na chodnikach kredami kwiaty, nie przyniosły żadnych efektów. Rasizm cudownie się rozwija, niech jeszcze do władzy dojdą nacjonaliści to kulturowy nacjonalizm zmieni się w bezpośredni rasizm w Polsce. I nie porównujcie "czornucha" do "białasa" bo jedno ma charakter pejoratywny drugie nie, to tak jak dla reszty świata nie robi różnicy "polskie obozy zakłady" a dla nas już tak. A teraz czas na nienawiść do komentarza, więc czego się dziwicie.

1
M4lgosia

https://m.youtube.com/watch?v=JtPfoEvNJ74&feature=youtu.be 

1
Anonim

Tak, taka czarna zaakceptowałbym nawet jako sąsiadkę ;)

0
paul123

Już Floyd został okrzyknięty męczennikiem a Chauvin rasistą i mordercą, ciekawe czy i jak będą to próbowali odkręcić.

1
AdamZx

Drogi Pawełku ta czarna zgraja tylko w niewielkim procencie się ucywilizowała a gdyby nie rasizm i niewolnictwo dalej mieszkali by w domkach z gliny sad but true

5
pawel39

Ty słonko Adamku

0
lodzianin1

A kto popełnia 80% przestępstw w stanach? Afroamerykanie, dlatego może się wydawać że policja tak ich traktuje. Jak na 5 zatrzymanych 4 jest czarnoskorych to o czym to świadczy? Że nie nadają się do życia w społeczeństwie, co widać na tą chwilę napadając i okradając co się da w koło.

8
AdamZx

Warto dodać że większość tzw.uchodźców też jest czarna

5
AdamZx

Już tak do tematu dodam że Arnold jak najbardziej ma krew na rękach, widziałem na wielu filmach jak zabijał ;)

4
Muad"Dib

Potem skandują ,,Black lives matter,, cZy samo to hasło, nie skreśla innych ? Tylko ,,czarni,, się liczą? Gdyby białego zabito, w tych samych okolicznościach, nikt nie ruszyłby rabować, i pod pretekstem rujnować wszystko w okół. To nie rasizm, powiedzieć że niestety, pokazują czym jest ,,czarna hołota,,. Liczę że Trump pozamiata ulicę, z tej zarazy. A na całym świecie, skoro tak im źle, to spierddlac budować domki z krowiego łajna, z powrotem skąd ich przywieziono lata temu.

9
lordknaga

trump niczego nie zrobi a to dlatego, ze elekcje za rogiem :-) oni skanduja blm a nie oznacza to, ze inne zycie tez nie sa wazne, tylko ze czarne jest tak samo wazne jak inne(i nie ze trzymam ich strone, tylko napisalem jak jest) statystyki w usa mowia, ze wiecej 'zastrzelonych' przez policje w usa jest bodajze bialych, pozniej meksykancow a gdzies tam jeszcze dalej murzynyow,do nich policja w ameryce, zawsze podchodzi z dystansem i w ostatecznosci, bo wlasnie obiawiaja sie o swoje posady kariery itd. bo wyjda na rasistow - ktorymi moze byc kazda rasa, nie tylko biali... niestety to jest przykra prawda, pokazali kolejny raz, ze mozna roz**ebac pol usa pod pretekstem rasizmu, bic i zabijac ludzi, za niby 1 zycie jakiegos dna spolecznego... ah ten amerykanski sen. oni dalej walcza o to co bylo 60 i wiecej lat temu, sam pracowalem i dalej pracuje z murzynami i moge powiedziec ze wlasnego doswiadczenia, ze najwiekszymi rasistami, sa wlasnie oni, wszystko co im nie podpasuje, zaraz podpinaja pod rasizm, tak samo jak ci od LPG, wszystko o homofobie, juz mamy takie spie**olony swiat, ze ludzie sie sadza o byle glupote i wygrywaja w sadach za to grube kokosy a JEDEN tweet w internecie, moze rozpetac pieklo w prawdziwym swiecie, a lepiej byc na bank nie bedzie i juz sam wiem w jakich dziwnych czasach przyszlo mi/nam zycie i juz chyba niewiele mnie zaskoczy :-P

1
Muad"Dib

Lordknaga, słuchaj, a ja stawiam, że jeszcze nas wszystkich zaskoczy, coś tak wielkiego, że zmieni się życie całkiem już. Tak mówią, że wzorować się ciągiem Fibonacciego, to zdarzenia na świecie i życie, nabiera tak wielkiego rozpędu i rozmachu, a natura robi się coraz dziwniejsza, to wszystko wpływa na niesamowitą złożoność rzeczywistości. To co było kiedyś sci-fi, dziś jest już nawet przeszłością. Również pracowałem z mieszanką etniczną światową, i co niektórych to ponosi ostro. w Niderlandach (kiedyś Holandia, a podobno zmieniono oficjalnie że tylko Niderlandy) to jak maja swojego SinterKlaasa 5tgo grudnia, tradycja z średniowiecza, albo i starsza. Tak Sinterklaasa co przypływa z Hiszpanii, otaczają ,,Zwarte piety,, tacy pomocnicy, i pewne kręgi społeczeństwa, pochodzenia ciemnoskórego, krytykują Zwarte Pieta za kultywowanie tradycji rasistowskiej oraz uważają za symbol uciemiężenia krajów Trzeciego Świata przez zachodni imperializm, hahahaahh. Przybywają do Europy na przykład, i oczekują zmiany tradycji i wierzeń, a dwa wymagają by traktować ich jak święte krowy, bo im się należy, bo są tacy...jacyś.... A czarni, to na samej górze tego gówna siedzą, bo do mnie zawoła ,,white boy,, ale jak ,,nigger,, powiedzieć nie mogę. A teraz, bo biednego naćpanego chłopa, zabili, no stało się niestety, oczekują że świat padnie na kolana, i wzniesie ich do góry jako rasę panów.

6
AdamZx

By ktoś tam kiedyś pomyślał że będą mieli tyle praw i że będą na równi z innymi to by ich pewnie do Ameryki/Europy nie przywoził ,powinni się cieszyć że jest jak jest bo mieli gorzej ale im ciągle mało tak jak piszesz oczekują większych praw niż biały człowiek ale co oni wymyślili tak historycznie i szczerze boomerang ?

1
avo 21

Przecież ta dzicz nie wie dobrze o co chodzi nawet. Niszczą pomniki wielu bohaterów narodowych, co walczyli również o wolność dla niewolników. A już całkowicie mnie roz... temat jak biali klęczeli przed czarnymi prosząc o wybaczenie.

0
Anonim

Popłynąłeś. Floyd nie wpadł w szał po metaamfetaminie, bo jest nagranie zatrzymania i mordu na nim - nie ma tam żadnego szału. To że brał narkotyki, niczego nie zmienia, że został zamordowany przez policję. jak ktoś bierze narkotyki, może być mordowany wg Ciebie ? To zapraszam Knife na Filipiny, tam się dorwał do władzy szaleniec, który rozpętaniem konfliktu i wypuszczeniem komand śmierci na domniemanych handlarzy i narkomanów reguluje sytuacje polityczną kraju. Powołujesz się w swoich tekstach na dane, wyniki i statystyki. Dziwnym więc jest dla mnie, że wyciągasz przykład fentanylu, kiedy w Stanach jest epidemia uzależnień opioidowych z powodu przepisywania na siłę potwornie mocnych środków ludziom z byle powodu. Podajesz też dane na temat obecności Afroamerykanów w więzieniach, całkowicie ignorując powody ich tam pobytu - np. taki, że z prywatnej punitywności urósł biznes, który doskonale się ma w realiach amerykańskiej biedoty. Biedoty, która stanowi około połowy tego kraju, gdzie większość pracowników to ludzie nie mający żadnych przychodów z pracy, gdzie 40% żyje poniżej progu ubóstwa, a całe połacie kraju nie mają dostępu do opieki medycznej. To jest widzenie wybiórcze, i nie mam wątpliwości, że ten art jest zwyczajnie rasistowski. Może odpuść sobie pisanie o polityce.

0