SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tomasz Adamek vs Chad Dawson

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36112

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


Scoop o Adamku: „To znaczy mieć jaja!”


Już za 4 dni Tomasz Adamek (31-0, 21 KO), polski czempion wagi półciężkiej federacji WBC przystąpi do trzeciej obrony swojego pasa mistrzowskiego. Tym razem za rywala miał będzie „Złego” Chada Dawsona (23-0, 15 KO), amerykańską nadzieję kategorii do 175 funtów.

Adamek walczył w USA już dwukrotnie, jednak oba jego pojedynki o pas WBC z Paulem Briggsem były jedynie przystawkami do dań głównych, które serwowali kolejno: Andrzej Gołota (a może raczej Lamon Brewster) i Nikołaj Wałujew.

3 lutego w Kissimmee na Florydzie będzie inaczej, bo konfrontacja „Górala” z Dawsonem będzie walką wieczoru na gali Showtime. To niewątpliwie efekt ciężkiej pracy, jaką na treningach i przez 24 rundy w ringu z Briggsem wykonał Adamek. Widać, że praca ta została zauważona i doceniona za oceanem, bo zbliżającemu pojedynkowi Polaka ze „Złym” Chadem amerykańskie serwisy zajmujące się boksem poświęcają sporo miejsca; poświęcają też dużo miejsca samemu Adamkowi, chwaląc go przede wszystkim za wielkie serce do walki i rzadką tak w dzisiejszych czasach odwagę w doborze rywali.

Kilka dni temu znany amerykański dziennikarz Scoop Malinowski zamieścił na łamach prestiżowego serwisu eastsideboxing.com artykuł, w którym przytoczył cytaty z konferencji prasowej z udziałem Adamka i Dawsona. Scoop niczym Jerry Springer podsumował „dialog” pięściarzy akapitem pod tytułem: „Myśl końcowa”. Akapit ten zamieszczamy w całości u nas, bo przecież dobrze czytać, jak dobrze piszą…

Scoop Malinowski: To będzie elektryzująca walka, gwarantuję. Pod koniec zeszłego roku kilku polskich kibiców boksu pisało do mnie, martwiąc się faktem, że Adamek ma podpisać kontrakt na pojedynek z Dawsonem, którego uznawali za niebezpiecznego i póki co niewartego ryzyka. Pisali, bym powiedział menadżerowi Tomasza, który wówczas jeszcze nie podpisał kontraktu, że walka z Dawsonem byłaby mądrym posunięciem dopiero wtedy gdy ten uzyskałby status oficjalnego pretendenta WBC, i że póki co lepiej wziąć kogoś takiego jak Julio Gonzalez w „dobrowolnej” obronie. Przekazałem te informacje do Adamek Team, ale ani Adamek ani jego menadżer nie mieli żadnych obaw. Ostatecznie podpisali kontrakt i bardzo chcą sprostać trudnemu wyzwaniu w osobie Dawsona, mimo, że King może zyskać część praw promotorskich do Dawsona od jego menadżera, Garry Shaw’a. Ludzie, to znaczy mieć jaja! Tylko nieliczni, najlepsi z dzisiejszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe zdecydowaliby się na takie zbędne ryzyko, gdyby nie musieli tego robić. Ale Tomasz Adamek to inna krew. Jego nie interesują układy biznesowe. On jest przekonany, że może zlać każdego gościa na świecie, Dawajcie ich! Nie da się nie kochać takiego wojownika.

WWW.BOKSER.ORG 

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 94
Tak to prawda o Adamku, że ma chłopak jaja do walki - jest tylko jedno ale na tym poziomie - Sztuką się jest potem utrzymać.

W stanach każdy numer jest ok jeśli wytnie go Amerykanin. Wiadomo najlepiej kiedy Meksykanin lub inny kolorowy walczy bo wtedy kasa pełna a kanały wykupione.

Ja się boję, że podesłać mu mogą zawodnika który go po prostu sfauluje w taki sposób by miał dłużą przerwę w walkach.

Sam pamiętam jak ćwiczyliśmy co prawda w inne dyscyplinie tzw. przypadkowe faule. Chodziło o to by zawodnik sam się nadział niby na powracające kopnięcie itd.... kto to ćwiczył to wie o czym piszę i o co chodzi ;).

Reasumując ja się obawiam, że ta długa przerwa to sprytna zagrywka taktyczna by menager i reszta z otoczeni zawodnika namówiła go na walkę obojętnie jaką (kasa nie jest wieczna) a jak się takie numery kończą to widzieliśmy w walce Krwawego Andrzeja z Żelaznym MIKEM.

Osobiście życzę Tomkowi zwycięstwa i dalszych sukcesów na zawodowych ringach i trzymam kciuki za GÓRALA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 889
Oj będzie się działo w sobotę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem bedzie to ciezki sprawdzian dla Adamka ale musi go zaliczyc

Trzymajmy " pięści " za Tomka :)

pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69
niech bije murzyna adamek wygra na punkty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 94
Moim zdaniem powinien go znokautować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2731
Adamek przegra na PK jesli wczesniej nie zrobi KO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


"Adamek powinien być powieszony na na haku, jak kawał mięsa"




Najpierw była zamiana trenerów.
Żegnając się z Danem Birminghamem, dwukrotnie uznawanym w Stanach za trenera roku i - zasłużenie - za jednego z najlepszych pięściarskich szkoleniowców świata, witając w swoim narożniku Floyda Mayweathera seniora, Chad Dawson zmienił się nie tylko jako bokser - także jako człowiek. Niewiele zostało z dobrze wychowanego, skromnego ojca dwóch synów z New Heaven (Connecticut). - Dan był zbyt zajęty pracą z Jeffem Lacy oraz Winkym Wrightem, by poświęcać mi tyle uwagi, na ile zasługuję. Ponieważ chcę być najlepszy na świecie i chcę, żeby ludzie przestali wreszcie mówić o Bernardzie Hopkinsie, muszę mieć na sobie pełną uwagę trenera. No i wygrywać, zdobywać tytuły. Po zwycięstwie nad Adamkiem, Ameryka będzie wiedziała, że nadchodzi nowe pokolenie w wadze półciężkiej. Nadszedł mój czas - mówi Dawson.

Na środowej konferencji prasowej w One Courthouse Square w Kissimmeee jego trener mówił nawet coś o zarezerwowaniu miejsca w szpitalu dla polskiego mistrza świata, ale zarówno Buddy McGirt, jak i Tomek Adamek nie dali się wciągnąć w słowne pyskówki. - Zobaczymy się na ringu - skomentował lakonicznie sprawę Adamek. - Jestem gotowy do walki, mam tylko dwa funty do zrzucenia przed piątkowym ważeniem. Jestem gotowy do obrony tytułu - dodał.

Dawson - Harding: wnioski dla Adamka

Jedynym znaczącym zwycięstwem, jakim może się pochwalić Dawson, było pokonanie w swojej ostatniej walce jednogłośnie na punkty renomowanego Erica Hardinga. Trudno przypuszczać, byśmy za kilkadziesiąt godzin na ringu w Kissimmee zobaczyli kompletnie innego boksera, warto więc przyjrzeć się temu jak "Bad Chad" wygrał walkę i na co powinien uważać polski mistrz świata.

Najważniejsze fragmenty walki Dawson - Harding:

Dawson po 33 sekundach walki był na deskach, po prawym prostym Hardinga. Chad szybko wstaje zaskoczony ciosem, ale biorąc pod uwagę, że Harding nigdy nie był znany z silnego uderzenia (tylko siedem nokautów w karierze), po takim samym ciosie Tomka walka mogła być rozstrzygnięta.

Dawson wytrąca Hardinga z rytmu trafiając go doskakiwanymi lewymi sierpowymi. Od trzeciej rundy zaczyna dochodzić także celu jego prawy podbródkowy, ale pomimo przewagi młodszego o 10 lat rywala, Harding ciągle nie ma problemów z trafianiem kontrami. Najbardziej efektywne - prawe proste i sierpowe (mocna strona Polaka), które powinny zdawać egzamin także w przypadku Adamka.

Od siódmej rundy prawe proste Dawsona bez problemu trafiają w rozbitą twarz Hardinga. Z nosa boksera, który walczył przez 10 rund o tytuł mistrza świata z Royem Jonesem jr płynie krew, a Dawson wykorzystuje każdy moment, kiedy Harding pozostaje statycznie na środku ringu trafiając go trzema, a nawet czterema kolejnymi ciosami. Wyraźnie widać, że Chad najlepiej czuje się, kiedy zostawia mu się możliwość poruszania się po ringu, czemu z pewnością będzie chciał zapobiec trenujący Adamka Buddy McGirt.

Harding z trudem podnosi się stołka na początku 10. rundy, sędzia ringowy rozpoczyna nawet liczenie. Rozluźniony pewnym prowadzeniem Dawson przestaje walczyć technicznie. Nadal dominuje, ale daje się bardzo mocno trafić lewym sierpowym (ponownie jeden z najskuteczniejszych ciosów Tomka) zmęczonego Hardinga. Podobnie jak w przypadku pierwszej rundy - taki sam cios Adamka mógłby zakończyć walkę na korzyść Polaka.

Mayweather senior: Adamek na rzeźniczym haku?

- Widziałem taśmy z jego walk. Adamek powinien być powieszony na haku jak kawałek mięsa i używany jak worek treningowy. Mój chłopak ustawi go sobie na ringu, trafi go, Adamek będzie boksował powietrze, Chad znowu go trafi. To będzie łatwa walka z kimś, kto jest niczym więcej jak tylko brutalnym zabijaką - tak scharakteryzował przed środową konferencją prasową szanse polskiego mistrza świata Floyd Mayweather senior, który spędził z Chadem Dawsonem ostatnie cztery tygodnie w hali treningowej Top Rank w Las Vegas.

Tak naprawdę, to słowa Mayweathera seniora nie powinni nikogo dziwić, bowiem od lat znane są jego poglądy na temat pięściarzy, którzy decydują się przyjąć cios tylko po to, by oddać czymś mocniejszym i jak widać za takiego - według Mayweathera seniora - uchodzi Tomek Adamek. Dawson jest pewny siebie i w 100 procentach wierzy swojemu trenerowi. - Polak to bokser, który walczy zawsze w ten sam sposób. Co z tego, że jest twardy i silny, skoro jedyny sposób boksowania jaki go nauczono, to walczyć na wprost. Wykorzystam to w 100 procentach, będę go obracał na ringu tak długo, aż Polak nie będzie wiedział, gdzie jest.

Chad brzmi groźnie, ale jak mówi stara bokserska prawda - zanim nie dostanie się pierwszego ciosu od rywala, każdy jest mistrzem świata. A tytuł trzeciego lutego na ringu w Kissimmmee będzie miał tylko Tomasz Adamek.

Przemek Garczarczyk

źródło: interia.pl

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


Trener Adamka- co za bzdura!

Tomasz będzie szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Szybszy, niż Dawson może sobie wyobrazić - zapewnia w rozmowie z „Dziennikiem” Buddy McGirt.
Trener naszego boksera jest przekonany, że w sobotę Tomasz Adamek bez problemów pokona swojego rywala.
- Tomasz jest gotowy. We wtorek przenieśliśmy się do Orlando i czekamy na walkę. Teraz nic nie uda się już ani naprawić, ani zepsuć. Dwa kilogramy nadwagi? Taka nadwaga to drobnostka. Nawet nie zauważy, kiedy ją zrzuci – dodał. - Dawson chyba trochę nie docenia Tomasza. Jest przekonany, że Tomasz będzie stał przed nim i czekał na jego ciosy. Co za bzdura. Dawson bardzo się zdziwi – zakończył Buddy McGirt.


Więcej w "Dzienniku"


Autor / źródło: onet.pl

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2177
witam wie ktoś może o której zaczyna się walka adamka bo to że gala o 3 to wiem. Z góry dzięki za info POzdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Żywienie podczas treningu i zawodów

Następny temat

Cwiczenia wychylen

WHEY premium