SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Terapia testosteronem a wyniki całkowitego i wolnego testosteronu.

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 320 dni Na forum 319 dni Przeczytanych tematów 36
Cześć,
Ankieta wypełniona poniżej.
Przepisano mi terapię testosteronem w zastrzykach Prolongatum 2 ampułki co 7 dni (przez 5 miesięcy) mimo dobrego wyniku Testo całkowitego i niskiego Testo wolnego.
Mam obawę przed kuracją. Czy jeśli zacznę TRT zastrzykami to po ich odstawieniu może być tak że naturalna produkcja testo nie ruszy sama nawet na niskim poziomie? Czy wróci do stanu sprzed kuracji nawet jeśli to za mało? Boję się być skazanym na zastrzyki do końca życia, i nie wiem czy to mit i straszenie czy tak może być rzeczywiście.

Nie znam się ale testosteron całkowity mam powyżej średniej normy : 8,64 ng/ml (zakres normy 2,6-11) Czyli całkiem ok chyba?
Testosteron wolny : 9,94 pg/ml (zakres 5,70 - 30,70) - niby niski ale to podobno norma dla 65 latków.
Prolaktyna: 6,94 ng/ml (zakres 1,8 - 17)
Estradiol 35,19 pg/ml (zakres 15 - 60)
LH: 1,65 (zakres 0,7 - 7,4)

Kurację dostałem ze względu na przewlekłe problemy z depresją, przewlekłym zmęczeniem, ogólnym lękiem (okresowo), wychudzeniem i brakiem energii i pospinanymi mięśniami. Słaby wynik krwinek czerwonych, podejrzenie niedożywienia (lekkiej anemi) z powodu słabego wchłaniania z jedzenia. Trwa to od iluś lat i przytyć nie mogę. Do tego problemy ogólne z układem pokarmowym (złe trawienie, wchłanianie, wybiórczość pokarmowa).

Podejrzenie że niedobór testosteronu który reguluje dużo rzeczy w organizmie stoi za moimi problemami z energią i jedzeniem. Sens to ma ale jak się ma wynik Wolnego do całkowitego i do tej kuracji? Dzięki za wszelkie rady dla zielonego w tym temacie.

1. WIEK: 41
2. WAGA: 57,5 kg (zawyczaj ok.60 kg)
3. WZROST: 180 cm
4. WYMIARY: szczupły (lekka niedowaga)
-biceps:
-klatka:
-udo:
-talia:
5. STAŻ NA SIŁOWNI: nie ma energii na siłownię ani masy ;)
6. DIETA: nietolerancja pszenicy i laktozy więc wykluczone z diety. Sporo mięsa.
-białko:
-węglowodany:
-tłuszcz:
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE:
8. TRENING:
9. CEL CYKLU:
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA:
11. POZIOM BF%:
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): tendencja do chudnięcia i utraty wagi, mało tłuszczu.
13. STAN ZDROWIA: przewlekłe problemy ze zmęczeniem, brakiem energii, stany depresyjne, okresowo lęk uogólniony, spadek formy zimą i jesienią
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA:
15. PPM (podstawowa przemiana materii):
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata:
-martwy ciąg:
-przysiad:
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Tak, to słuszna obawa. Jeśli TRT przyniesie efekt to jest aplikowane do końca życia lub raczej do czasu wystąpienia skutków ubocznych uniemożliwiających dalszą kurację (np. wysoki hematokryt). Jeśli nie przyniesie efektu - jest odstawiane. Pół roku to zazwyczaj czas na ustalenie dawki i ocenę rezultatów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
Nie wiem czy Tobie jest potrzebna terapia testosteronem . Może najpierw należy ułożyć dietę ?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 113 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4369
Nietolerancja glutenu czyli jestes skazany na zabieranie do pracy pudełek z ryżem, kurczakiem i warzywami. Od takich pakietów na pewno byś przytył. Testosteron syntetyczny może dać Ci więcej pozytywnej energii do życia. Warto spróbować, młodszy nie będziesz. Dawka 200 mg w tygodniu? Lekarz Ci taką dawke przepisał? To już sporo na TRT. Kolega jest na takiej terapii testosteronem, ale on ma połowe tej dawki co podałeś(2x50 week). Wynik testa ma 10,4 w skali od 2,5-8,5.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 320 dni Na forum 319 dni Przeczytanych tematów 36
e-lite
Nie wiem czy Tobie jest potrzebna terapia testosteronem . Może najpierw należy ułożyć dietę ?


Szczerze to żadne diety nic mi nie pomogły na trudności z przybieraniem na wadze plus nawracającą depresję i brak sił. Podobno testosteron reguluje m.in przyswajanie węglowodanów i tłuszczy i pracę układu pokarmowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 320 dni Na forum 319 dni Przeczytanych tematów 36
Retro Klasyk
Nietolerancja glutenu czyli jestes skazany na zabieranie do pracy pudełek z ryżem, kurczakiem i warzywami. Od takich pakietów na pewno byś przytył. Testosteron syntetyczny może dać Ci więcej pozytywnej energii do życia. Warto spróbować, młodszy nie będziesz. Dawka 200 mg w tygodniu? Lekarz Ci taką dawke przepisał? To już sporo na TRT. Kolega jest na takiej terapii testosteronem, ale on ma połowe tej dawki co podałeś(2x50 week). Wynik testa ma 10,4 w skali od 2,5-8,5.


Duże ilości ryżu z kurczakiem i warzywami nie powodują że tyję a jeśli już to tylko do magicznej bariery 59 kg.. Generalnie zawsze byłem szczupły ale po 40tce taka waga przy 180cm to mało jednak a wręcz niedowaga. Tak, tą dawkę 200mg lekarz, no i właśnie teraz widzę że to sporo ale mi doskwiera totalny brak energii a zimą szczególnie.

Czy jest ryzyko że jakbym przerwał kurację to organizm naturalnie sam z sieibie przestanie produkować testosteron? Czy to mit?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 113 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4369
Napisałes, że masz stosować taką dawke przez 5 miesiecy. Widocznie przepisał taką dawke żeby zobaczyc czy to pomoże w Twoim przypadku. Po tych 5 miesiacach albo odblok czyli przywrócenie produkcji własnego testosteronu lub dalsza kuracja (tu już pewnie w mniejszych dawkach). Co do diety to powinieneś do dietetyka się udać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 151 Wiek 33 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1398
Jedni wracają do normy, drudzy po kuracji mają niższy własny testosteron a znam o takich co po odbloku mieli wyższy niż spedzed kuracji. Sprawa indywidualna. Wejdź na 5 miesięcy, sprawdź jak jest i ocenisz :) 5 miesięcy to nie jest długo
1

Dużo zdrówka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 988 Wiek 33 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 12422
Ile zjadasz białka tłuszczy i węglowodanów Wit. D25oh badales i morfologię Lipidiogram ?


Zmieniony przez - Bizon998 w dniu 2023-06-18 08:33:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
Osobiście uważam , ze jeżeli się tak obawiasz kuracji testosteronem ( a wg mnie jeżeli spróbujesz to już zostaniesz ) to lepiej zacznij od podstaw . Sam testosteron nie spowoduje ze nagle będziesz nabierał wagi , bo do tego potrzeba prawidłowego odżywiania . Skonsultuj się z porządnym dietetykiem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 320 dni Na forum 319 dni Przeczytanych tematów 36
Bizon998
Ile zjadasz białka tłuszczy i węglowodanów Wit. D25oh badales i morfologię Lipidiogram ?









Zmieniony przez - Bizon998 w dniu 2023-06-18 08:33:10


Szczerze to nie umiem tego dobrze policzyć ile zjadam czego, ale na oko to: węglowodany 230 gr. białko 80 gr, tłuszcze 67 gr. dziennie. Morfologię tak - na zdjęciu, lipidogram tak. Wit D25oh ostatnio nie badałem.

Dziwi mnie że przy tak wysokim Testosteronie całkowitym - po przeliczeniu na inne jednostki to jest 864 ng/dL (czyli 30.02 ng/mL) czyli duży chyba, nadal dostałem sporą dawkę na tydzień czyli 200..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 320 dni Na forum 319 dni Przeczytanych tematów 36
flex1976
Osobiście uważam , ze jeżeli się tak obawiasz kuracji testosteronem ( a wg mnie jeżeli spróbujesz to już zostaniesz ) to lepiej zacznij od podstaw . Sam testosteron nie spowoduje ze nagle będziesz nabierał wagi , bo do tego potrzeba prawidłowego odżywiania . Skonsultuj się z porządnym dietetykiem .


Dzięki za odpowiedź. A dlaczego uważasz że jak spróbuję to zostanę? Powyżej podałem orientacyjnie dietę obecną, może to coś rozjaśni.
Ja najbardziej nie boję się samej kuracji tylko tego że jak ją przerwę to naturalne zdolności organizmu do produkcji testosteronu zanikną lub będą gorsze niż teraz. Obawiam się najbardziej bycia skazanym na przyjmowanie tego dożywotnio. I nie wiem czy to słuszna obawa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wpływ dużego spożycia płynów na przyrosty podczas cyklu

Następny temat

Może czas na odblok

WHEY premium