SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuka walki dla dziewczyny ;)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14161

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Są ku temu za i przeciw - za jest to że moge udowodnić, że można, przeciw to że na pewno będzie więlu napaleńców co stwierdzą, że po co lata ćwiczyć jak można od razu i mogą się uszkodzić

Jeśli ktoś nieprzygotowany spróbuje zrobić choć kilka pompek na palcach to padnie na dziób. Nie bój się o użytkowników. Moderator czuwa i na pewno wykasuje wszystko, co mogłoby komukolwiek zaszkodzić

Celem moim nigdy nie było chwalenie się co to niby ja potrafię,

Ostatnio nie udzielam się tu za czesto i mogę się mylić, ale, bez urazy- patrząc po reakacjach użytkowników na Twoje wypowiedzi, mam wrażenie, że niechcący (lub chcący) wywołałeś takie właśnie wrażenie, jakbyś się chwalił...

Można na youtube zobaczyć tych baletmistrzów podających sie za adeptow kung fu - to co oni zrobili dla udupienia kung fu nie zrobił nikt.

Nie znam się za bardzo na KF, ale przyznaję, że niektóre filmiki na youtube rzeczywiście wyglądają jak jakiś żart. I odnosi się to nie tylko do KF ale i do większości styli. Tak z ciekawości-czy nie wiesz może, czy w Krakowie jest jakiś dobry klub KF gdzie możnaby się wybrać i zobaczyć trening?

Co do ograniczania moich postów w tych tematach - nie mam zamiaru na siłę przekonywać ludzi niby trenujących tradycyjnie, że się mylą, oraz przekonywać, że jeśli w ich odmianie w ich szkole dane ćwiczenie nie występuje, nie znaczy, ze nigdy nie występowało

Hmm... a do kogo to było?

PS Bardzo przepraszam - większość z moich wypowiedzi w tym temacie nie było na temat i w żadnym razie nie pomoglo w podjęciu decyzji autorce postu - przepraszam.

Tak czasem bywa. Przynajmniej zrobiła się z tego w miarę normalna dyskusja, więc zawsze jest jakiś plus.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41
jeśli chodzi o Szczecin to polecam:
http://www.tornado.szczecin.pl/

"klient w krawacie jest mniej awanturujący się"
*******>> www.tkd.info.pl <<*******

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
małe sprostowanie co do pojęcia tradycyjności. To o czym ozmawiacie to NIE JEST DEFINICJA. Czynnikiem podlegającym definicji jest tzw differentia specifica a to co Wy poruszyliście to kwestie akcydentalne. Mówiąc oględnie, po chłopsku, to co charakteryzuje "tradycyjność" to po prostu bagaz doświadczeń. Oznacza to, że styl zwany tradycyjnym ma przekazane "w jednej linii" korzenie i że się rozwija w specyficzny dla tej linii sposób. Część styli tradycyjnych tak się zafiksowała na aspekcie historycznym, że zanegowała jakikolwiek rozwój, w ten sposób de facto uśmiercając tradycję (podobnie jak "polityka historyczna" uśmierca polską tradycję). Inne style nazbyt postawiły na nowoczesność odcinając się w znacznym stopniu od korzeni - jak np muay thai - przez co też zagroziły swojej tradycji. Tradycja jest więc też swoistą równowagą pomiędzy doświadczeniem a rozwojem. Paski, dupaski, paprachaty i wygrywane melodyjki to tylko folklor związany z tradycją a nie tradycja sama w sobie. Skuteczność zaś może być atrybutem zarówno tradycyjnych jak i nietradycyjnych. Jest to wypadkowa technik a nie założeń

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 762 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4190
Marii napisz do mnie:P jak coś pogadamy na ten temat:) też mam 15 lat i moze znajdziemy wspolny język;PP hehehe:) jak cos to wal na gg:) 1533464

Wielu z nas pada pod ciosami losu na ringu życia, ale tylko arcymistrzowie potrafią się podnieść
i wziąć srogi odwet za porażki.


,, W miastach gdzie koszaruje wojsko , dziewczęta szybciej dojrzewają"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
te, Chinal... Rozkoszny jesteś ale to nie ilove Merdać wspólnym językiem mu się zachciewa...

Zmieniony przez - kopt w dniu 2007-09-03 13:14:23

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
To coś w stylu tej reklamy w tv: "Cześć aniu też mam 10 lat, spotkajmy sie".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
tam jeszcz było "jestem Wojtuś"

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
... jedna dziewczyna trenująca KM chyba ze 3 miesiące, rozwaliła 3 koksów w dresach uzbrojonych w pałki i łańcuchy, którzy próbowali jej zabrać torebkę. - Wertyd co Ty p... Aby zabrać dziewczynie torebkę podeszło do niej trzech dresów z pałkami i łańcuchami

Jeśli ktoś nieprzygotowany spróbuje zrobić choć kilka pompek na palcach to padnie na dziób... - a dzioby, jak wiadomo, mają ptaki, choćby pingwiny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
.. jedna dziewczyna trenująca KM chyba ze 3 miesiące, rozwaliła 3 koksów w dresach uzbrojonych w pałki i łańcuchy, którzy próbowali jej zabrać torebkę. - Wertyd co Ty p... Aby zabrać dziewczynie torebkę podeszło do niej trzech dresów z pałkami i łańcuchami
- A może to niebyła dziewczyna tylko jakiś nakoksowany trans

A poza tym co wy tam wiecie o samoobronie dla kobiet. Ja raz na placu targowym byłem świadkiem mrożącej krew w żyłach scenki jak z amerykańskich filmów klasy B. Do pewnej statecznej staruszki (typowy moher) podbiega chłopak. Na ok wiek gościa ok 16lat. Próbuje wyrwać jej torebkę z renki. Na co owa staruszka kurczowo chwyta za torbe i zaczyna ciągnąć w swoją strone. Chłopak stracił równowagę i z impetem poleciał na chodnik. Po czym akcja potoczyła się błyskawiczne . Babcia nie czekając na kontrę napastnika posytanowiła zaatakować wymierzając mu ciosy torbą. Krótko mówiąc zaczęła do natier.. po ryju torebką . Gdyby nie błyskawiczna reakcja przechodniów napastnik zapewne zginął by od ciosów torbą . Na szczęście dla niego skończyło sie to tylko złamaniem nosa i podbitym okiem oraz pobytem na komendzie.

PS: Po tej scence sam zacząłem sie zastanawiać czy zamiast chodzić na Bjj nie lepiej było by sie zapisać do koła słuchaczy Radia Maryja .

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
MMA:

Czyżbyś był pingwinofobem?

Co do wypowiedzi Wertyda-nie mów, że nie dostrzegłeś ironii
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ktory styl walki wybrac????

Następny temat

BJJ i JUDO we Wrocławiu. Linke Gold Team

WHEY premium