SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szpagat !!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5186

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 669
http://www.itf.prv.pl/ 

znana strona, zobacz jest ok

....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OK wielkie DZIEKI spoko stronka :):):):)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Wiesz, co do mutantów do masz rację. Na tym cały problem polega. Wiesz gadka w stylu : "a mój koleg to po tygodniu...." itd.

Nie mniej, z mojego doświadczenia wiem, że do szpagatu można dojść, ale powoli. Bo jak głupia kontuzja wyklucza na pół roku z ćwiczeń to się idzie pociąć.


Gdzie człowiek się spieszy - tam diabeł się cieszy.


pozdro600 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2020
w tym sie tez zgadzam-nie ma co liczyc na farta typu -a noz sie uda
Ja sam tez rozciagam sie od kilku lat i nadal tureckiego nie zrobie i byc moze nigdy mi sie nie uda..
Informacje wyzej byly w ramach ciekawostki i tyle pozdro

pewnym swojej wiedzy jest się wtedy,kiedy się wie mało-wraz z wiedzą rosną wątpliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja sie na ten temat niewypowiadam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1794
Hm ja szpagatu tureckiego tez nie robie ale nie wiele mi brakuje jakies 10-20 cm ;]] ale przez pewien okres brakowało mi mniej w tureckim do pełnego niż na poprzecznym na która kolwiek noge nie wiemzcemu to tak ale tak było teraz na lewa noge brakuje mi mniej a prawa ciagle w tyle . Nie wiem czemu to tak ale lewą nogą wyzej kopie ejst bardziej rozciagnieta i wogóle mam andzieje ze z biegiem czasu to sie wsyztsko wyrówna :D

Ziemia jest piekłem innej planety ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2272 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20288
jak zaczynałem sie rozciągać bo brakowało mi z pół metra do szpagatu..mineło dwa miesiące i robie go bez problemu...więc niewiem od czego to zależy

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do tych mutantów i ludzi gum. To właśnie mój kumpel( a tak w ogóle to najlepszy przyjaciel) jest właśnie taką gumą. Potrafi trzymając się za ręce(tak jakby się modlił - chyba każdy wie jak) potrafi je przełożyć nad głową do tyłu i z powrotem do przodu. A co do szpagatu to jak twierdzi poprostu go umiał:)

Adam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2020
..to ja teraz chcem zwrot honoru od Kuro

pewnym swojej wiedzy jest się wtedy,kiedy się wie mało-wraz z wiedzą rosną wątpliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
"jak zaczynałem sie rozciągać bo brakowało mi z pół metra do szpagatu..mineło dwa miesiące i robie go bez problemu...więc niewiem od czego to zależy"

cóż będziemy robić? będziemy im zazdrościć. :)

" co do do tych mutantów i ludzi gum. To właśnie mój kumpel( a tak w ogóle to najlepszy przyjaciel) jest właśnie taką gumą. Potrafi trzymając się za ręce(tak jakby się modlił - chyba każdy wie jak) potrafi je przełożyć nad głową do tyłu i z powrotem do przodu. A co do szpagatu to jak twierdzi poprostu go umiał:) "

nie mówiłem, że mutantów nie ma

poza tym mutant spacza niedoświadczonych sportowo. Bo zielonym wydaje się po przeczytaniu takiego postu, że też mogą "szpagat w miesiąc". i kontuzja gotowa.

Zresztą ważne jest, aby móc uprawiać sport tak długo jak się chce, a nie tak długo jak można. Jest tak, że jak masz 15-16 lat można bezkarnie szarżować : zero rozgrzewki, jazda na maksa i wydaje się, że jest wszystko OK. A nagle - Bach! - kolana wysiadają i lekarz mówi: sorry, bracie, dla ciebie przygoda ze sportem się skończyła.

Dlatego zalecam cierpliwość. Szczególnie w rozciąganiu. Jak mawiają: gdzie człowiek się śpieszy tam diabeł się cieszy.

a tak już na marginesie. Szpagat fajna sprawa. Bajer na max. Ale z moich skromnych doświadczeń stweirdzam, że szagat przydał mi się przede wszystkim, żeby przyszpanować ewentualnie, aby zaimponować dziweczynie :) . nigdy natomiast nie przydał się w sparringu, bójce itp.

i to tyle. pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obowiązki a sztuka walki

Następny temat

co jest potrzebne na 1 trening bjj?

WHEY premium