SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rozciąganie ,szpagat -rozkminy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2443

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 64
Witam , chciałbym nauczyć się szpagatu - bardziej zależy mi na męskim ze względu iż jest trudniejszy i chciałbym byc bardziej rozciągnięty pod SW . Kiedyś były tutaj na forum jakies poradniki ale dzis szukajac dłuższy czas nic nie znalazłem na temat ćwiczeń aby wykonać szpagat męski lub damski. (nazewnictwo z wikipedii) Tylko jest temat rozciąganie pod SW .
Mam pytania takie różne ; *mogę wziąść się od razu za treningi aby wykonywac szpagat męski czy lepiej byloby aby wykonac szpagat damski a potem zabrać się za szpagat męski?
* Czytałem ,że zrobienie szpagatu damskiego jest wykonywalne po nawet TYLKO 10-7 dniach (oczywiscie są osoby ,które robią to po np. 40)
ale nie wiem czy jeżeli ćwiczył bym jakis plan treningowy na szpagat męski 5 dni na tydzien to czy wyrobiłbym się w 4 tygodnie? Nie uwzględniając mnie pod kątem MNIE tylko sie pytam czy jest to mozliwe IMPOSSIBLE IS NOTHING.

Dziękuję.


Zmieniony przez - tojesttodzieciak w dniu 2012-03-18 19:52:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
nie rozciągaj się najpierw do jednego a potem do drugiego, rozciągaj się od razu do obydwu, a najlepiej rozciągaj całe ciało na każdym treningu
rozciąganie 5 dni w tygodniu w celu zwiekszenia poziomu gibkości mija sie z celem, 1-2 dni w tygodniu poświęc na mocne rozciąganie, zawsze na koniec treningu lub dnia jesli bys to robil w dzien nie treningowy ale dobrze sie wtedy rozgrzej. Reszte dni to zwykle rozciaganie po treningu w celu zmniejszenia napiecia miesniowego i uspokojenia organizmu
Mozliwe jest nawet zrobienie szpagatu bez treningu, znam takich ludzi co tak potrafia. Mozliwe jest tez nie zrobienie szpagatu po wielu latach prawidlowego rozciagania sie.
Teraz pytanie z mojej strony. Po co Ci te szpagaty ze az tak bardzo Ci na nich zalezy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 64
Aha , dziękuję za konkretną odpowiedź. Może aż tak Baaardzo mi na nich nie zależy choć nie ukrywam ,że chciałbym je wykonywać.
Po co?
-Trochę sam uważam ,że jeżeli będę umiał zrobić szpagat itp. to pomoże mi to w SW czy w parterze czy przy jakiś obrotówkach(nie umiem jeszcze obrotówek przyznam) ale powinno mi to pomagać zawsze czy przy wysokich kopnięciach czy innych ciosach.

Tym bardziej ,że nie jestem wysoki.

Zmieniony przez - tojesttodzieciak w dniu 2012-03-21 14:30:56

Zmieniony przez - tojesttodzieciak w dniu 2012-03-21 14:33:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Co innego gibkość dynamiczna (obrotówki) a co innego statyczna. Gibkość statyczna (szpagat) w parterze? To ciekawie..

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 64
Powiedz coś więcej . Ja nie mówię ,że mam w czymś rację i to co mówię jest logiczne bo to co wyżej napisałem to tylko moje głupie domysły. Myślę ,że jeżeli wykonam szpagat to też uniosę wyżej nogę czy w uderzanych czy w parterze może mi się to przydać(tak myśle przynajmniej). W takim razie jak mam się rozciągać aby miało to sens (robię rozciąganie z tematu doklejonego u góry w dziale) . *Szpagat tak czy siak w małym stopniu powinien się przydać jeżeli nie odpowiedźcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Sorry ale Szpagat w 5 tygodni ,40 dni itd. możesz sobie pomarzyć.Chwila szpagat męski czyli 1 noga z przodu 2 z tyłu?jest trudniejszy?Wolne żarty.

Zmieniony przez - xper w dniu 2012-03-21 19:10:54

Zmieniony przez - xper w dniu 2012-03-21 19:14:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 64
yyy . Co? Wyżej napisałeś o damskim . "Chwila szpagat męski czyli 1 noga z przodu 2 z tyłu?"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
xper, ten rodzaj który opisałeś to szpagat "damski".

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 450
Było się rozciągać jeszcze w podstawówce, póki ścięgna, w ogóle jak byliśmy młodzi. Jak sięgam pamięcią, wtedy szybko się nauczyłem. Szpagat potrafię do dziś, lecz bez rozciągnięcia mięśni wychodzi mi to z trudem (z prawidłowym rozciągnięciem adekwatnie).

Program treningowy:
- Rozciąganie http://akrobatyka.ugu.pl/index.php?go=szpagat/rozciaganie
Rodzaje szpagatów (2 typy):
- Francuski http://akrobatyka.ugu.pl/index.php?go=szpagat/francuski
- Turecki http://akrobatyka.ugu.pl/index.php?go=szpagat/turecki

Zmieniony przez - Daniel177 w dniu 2012-03-22 21:15:26

Zmieniony przez - Daniel177 w dniu 2012-03-22 21:16:38

Zmieniony przez - Daniel177 w dniu 2012-03-22 21:17:17

"Nie można walczyć według określonych wzorców, ponieważ atak może być zwodniczy i nieschematyczny."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Ah sorki za pomyłkę,ale i tak szpagat damski w 7-10 dni jak wogóle nie byłeś rozciągnięty przed rozpoczęciem rozciągania jest nie wykonalny.Męski w 4 tygodnie?Niektórzy nie mogą zrobić po paru latach rozciągania.Pamiętaj nie rozciągaj się od razu po godzinie 5 razy w tygodniu,musi być czas na regenerację.Najważniejsza w rozciąganiu jest systematyka czyli na początku np. 3 razy w tygodniu ,najlepiej po treningu SW.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ju Jitsu

Następny temat

piwko

Wiecej