SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szerokość pleców/barków

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124
Witam. Wiem, że tego typu tematów jest multum, jednak żaden nie został napisany porządnie i chciałbym teraz uzyskać konretne odpowiedzi na swoje pytanie :)
Mam 16 lat. Ćwiczę od około roku, jednak niestety nie zawsze był to regularny trening.. Od niedawna mam drążek sufitowy z różnymi chwytami, tak więc mam dość dużą swobodę jeśli chodzi o ilość ćwiczeń, które mogę na nim wykonywać.



Zakupiłem go, ponieważ moim głównym celem jest poszerzenie barków i pleców. Oprócz niego posiadam również 2 hantelki (po 15kg każda) i ławeczkę. W zasadzie nigdy nie stosowałem żadnej konkretnej diety. Czasami jedynie starałem się pakować w siebie jak najwięcej białka, lecz to nigdy nie było nic stałego. A teraz trochę liczb:
wzrost: 188cm
waga: 78kg
bic: 34cm
klatka: 105-106cm
barki: 116cm
biodra: ok. 90cm... :/

Same barki jak na ten wiek może i nie są jakieś bardzo małe, lecz przez biodra tworzy się mała dysproporcja... Ich rozmiaru nie zmienię, bo nie ma tam tłuszczu - po prostu taką mam genetykę, że te kości w tym miejscu są takie a nie inne. Tak więc nie zostaje mi nic innego jak rozbudować górę.
I tu zaczyna się moje pytanie. Co robić aby możliwie jak najbardziej poszerzyć się w barkach i plecach? Jakie ćwiczenia najlepsze, w jakim układzie, ile razy tygodniowo? Jeżeli dieta jest bardzo ważna, to mogę ją zmienić. Tak jak mówiłem - najważniejsze teraz to poszerzyć górę, jednak nie chciałbym zaniedbać przez to pozostałych partii, tj. klatki, ramion i brzucha. I jak Wam się wydaje, po jakim czasie można będzie zauważyć jakieś efekty? Dodam tylko, że jestem zdeterminowany i tym razem trening na pewno będzie regularny i nie zamierzam przestać po miesiącu :)

Pozdrawiam

Zmieniony przez - NouN w dniu 2011-10-02 17:54:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
podciąganie na drążku to najlepsze ćwiczenie na "poszerzenie się"

a tak poza tym to czytaj: https://www.sfd.pl/Jak_poszerzyć_barki__czyli_zrób_z_siebie_godzillę-t262068.html 

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
No i w pozostałych partiach zapomniałeś wymienić nóg, i uprzedzając bieganie nie zastąpi ćwiczeń na nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124
Art Krzycha czytałem. Jednak odwiedzając różne fora można się natknąć na różne opinie w tym temacie. Jedni twierdzą, że szkielet po dłuższym czasie da się w jakiś sposób zmodyfikować, inni zaprzeczają.
Jak myślicie, czy w moim wieku jest jeszcze szansa, że w barkach się poszerzę? Co za tym idzie musiałyby mi jeszcze urosnąć kości bo szerokość w barkach zależy również od długości obojczyka.. Najczęściej spotykałem się z opinią, że jest to niemożliwe, jednak nie wiem w jakim wieku byli ludzie, którzy zadawali tego typu pytania. Obiło mi się o uszy, że mężczyźni rosną do około 20 roku życia. Ja jestem już dość wysoki i wzwyż wolałbym nie rosnąć (mam 188cm w wieku 16lat) ale w tych nieszczęsnych barkach trochę by się przydało.
Jeśli ktoś jest zorientowany w tym temacie, będę wdzięczny za podzielenie się opinią ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
cały art Krzycha odpowiada na zadane przez Ciebie pytania...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124
Tak, z tym, że tak jak mówię: na konkurencyjnych forach widziałem bardzo różne opinie w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć jak to się ma w takim wieku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
cóż,to już Ty musisz wybrać które fora i czyje podglądy są Tobie najbliższe. Nałjatwiej się to osiaga poprzez doświadsczenie,po prostu robisz najpierw to,potem tamto a potem jeszcze coś innego i juz wiesz kto Ci dobrze radził,tyle ze na to potrzeba czasu...

apropos bardzo chcialbym poznać arty które są w opozycji do tego co pisał Krzychu,podaj jakbyś mówgł.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2011-10-30 10:07:52

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
NouN - chciałbym zobaczyć oponentów Krzycha On sam pokazuje że szerokość jest do poprawienia, szczególnie w twoim młodym wieku. Grunt to zachować dobrą ruchomość we wszystkich stawach (głównie obręczy barkowej), wykonywać ćwiczenia pobudzające mięśnie pod wszystkimi kątami. Pamiętaj, że szerokość w barkach to temat nierozerwanie związany z nabraniem ogólnej masy mięśniowej.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 373 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8905
mi poszlo do przodu jak zaczalem sie przykladac do MC i zmienilem plan na klata + przod barkow, plecy+tyl, lapa, nogi pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124
@mawashi
Nie wiem czy mogę robić "reklamę" innego forum tutaj ;P ale wygoogluj sobie "poszerzenie barków" i wybierz pierwszy wynik.
@norbuss
A po jakim czasie zauważyłeś efekty? No i ile masz lat?
Ja w tej chwili mam dosyć dziwny plan (tzn tak Wam się może wydawać) ale pamiętam, że ten był dla mnie zawsze najbardziej odpowiedni. Tzn:
Pon: klatka
Wt: barki, plecy
Śr: bic, tric
Czw: klatka
Pt: barki, plecy
Sb: bic, tric
No i brzuch codziennie.
Planuję go skonczyć (zostały mi 2 tygodnie) i zrobić jakiś inny. Myślałem o tym aby robić drążek co 2 dni i dodawać po 1 razie w tygodniu inne partie. Tzn np w pon dołożyć klatkę w śr zrobić cały trening na barki i plecy a w pt ramiona. Wynika to z tego, że chciałbym jak najszybciej nabrać wystarczająco dużo siły by móc podciągać się na najszerszym chwycie (120cm), bo teraz na neutralnym robię 5 serii po 5 powtórzeń.. Wiem, że to praktycznie tyle co nic, ale drążek mam od niedawna, a wcześniej w zasadzie nie miałem jak ćwiczyć pleców, więc były bardzo słabe.
Napiszcie mi co o tym sądzicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi w oczy rzuca się ten brzuch codziennie- brzuch też musi odpocząć i się zregenerować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tygodniowy trening

Następny temat

Dziennik trenigowy mafarasa według Metody Lafay'a

WHEY premium