SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sylwetka 15-latka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2772

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

15

Waga

56

Wzrost

176

Cel treningowy

Dobra sylwetka i więcej siły

Staż treningowy na siłowni

1 miesiąc

Uprawiane inne sporty

Piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga, sztangielki, ławeczka itp.

Dieta

Brak, anóż chciałbym jakąś diete.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

Brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Ławeczka może i bym wziął 50 KG
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10059
Witam, nazywam się Mateusz mam 15 lat. Mam 176 CM wzrostu i ważę dokładnie 56 KG. W piwnicy mam worek bokserski i ciężarki. Chodzę również na siłownie do kolegi ma on ławeczkę itp. Zależy mi na "przypakowaniu" z tego względu, że mało osób ma do mnie szacunek, a dzięki takiej rzeczy zyskam właśnie ten cholerny szacunek i nie tylko.
Chciałbym, aby ktoś mi ułożył jakiś plan treningu oraz diete, byłbym bardzo wdzięczny. Również oczekuje innych wypowiedzi od użytkowników jakieś rady, proszę nie nabijać postów ( przytyj, bierz się za michę itp)


Proszę pisać na nr Gadu Gadu : 6090810

Z góry dziękuje i pozdrawiam )

Zmieniony przez - MlodyHanys w dniu 2012-05-04 23:56:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10059
Oglądając gotowce to widzę, że tam są same 20+ potrzebuje plan w którym będzie wszystko ładnie napisane. Co kiedy robię, x(powtórzenia) --- x (serie) przykładowe, na siłowni posiadam Ławeczke, gryf prosty , łamany, sztangielki.

Proszę o wiadomość na Gadu-Gadu lub tutaj, aczkolwiek wolałbym na GG.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje :*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szacunku nie zdobywa się pakując na siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10059
Tzn. źle to zinterpretowałem, mam szacunek, ale w tych czasach jeśli jest się silnym, ma się ładną sylwetkę po prostu jest lepiej. Nie wychodźmy poza temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1257
1. Dieta jest bardzo ważna, ale od razu może nie wypuszczaj się w głęboką wodę... Na początku po prostu jedz więcej - jajek, mięsa, makaronu,ryżu itp oraz dorzucaj do posiłków jakieś owoce - banan,pomarańcza czy orzeszki... tyle wystarczy, aby przez ten pierwszy rok masa szła do góry.
2. Zadbaj o dobrą regenerację - nie zarywaj nocy grając w cs'a tylko idz spać, aby mięśnie miały czas do naprawy.
3. Tutaj dopiero trening - skup się na podstawowych ćwiczeniach takich jak: przysiady, martwy ciąg, drążek, wyciskanie na płaskiej, wiosłowanie, wyciskanie siedząc/w staniu nad głowę + na mneijsze partie po te 2 serie uginania ramion ze sztangą/podciąganie podchwytem na biceps i wąskie wyciskanie/wyciskanie francuskie/wąskie pompki na triceps
ćwiczenia wymienione przed znakiem + muszą być wykonuwanie - bez nich zapomnij o dużej sile... Takie coś jak rozpiętki/modlitewnik - od razu o tym póki co zapomnij. UCZ SIĘ TECHNIKI W PODSTAWOWYCH ĆWICZENIACH!!
i nie ma czegoś takiego jak - nie robię nóg, bo gram w piłkę i nie robię martwego ciągu. bo boję się o kręgosłup - jak opanujesz dobrą technikę nic ci nei grozi a bez tych ćwiczeń nie masz po co chodzić na siłownie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10059
@up dzięki za to ;** również dziękuje, że wysiliłeś się, aby wysłać mi to na gg :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10059
Macie może jeszcze jakieś diety lub ćwiecznia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
polecam dla Ciebie trening trakora.

traktor
3 x tyg. (co najmniej 1 dz przerwy pomiedzy sesjami),czyli np.tradycyjnie: poniedzialek/sroda/piatek .

1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)

TO JEST TWOJA BAZA ,czyli najwazniejsze cwiczenia,dzieki ktorym staniesz sie silniejszy i wiekszy.

kazde z cwiczen wykonujesz wg schematu:

rozgrzewka:
1 seria z bardzo malym obciazeniem(gryf;ciezar ciala) x 15p
1 seria na 50% CD (ciezaru docelowego/roboczego,czyli takiego,na ktorym wykonasz ostatnia serie) x 15p
1 seria na 75% CD x 15p

serie docelowe(zasadnicze;robocze);
1 seria na 100% CD x 12-15p
ciezar musisz tak dobrac,aby zmiescic sie w zalozonym przedziale powtorzen. jesli wykonasz mniej,.niz 12p poprawnych technicznie,bez pomocy partnera,bez ruchow oszukanych,tzn.,ze zalozyles za duzy ciezar.
jesli wykonasz 15p,to znak,ze na nastepnej sesji mozesz zwiekszyc ciezar.
o ile?
wszystko zalezy od konkretnego cwiczenia oraz Twoich wlasnych mozliwosci.
logicznie-w przypadku bojow,gdzie pracuje wiecej muskulatury(np.przysiad) bedziesz mogl dolozyc wiecej,niz np.w slabym wyciskaniu w staniu (barki)


Zmieniony przez - sheepman w dniu 2012-05-05 14:38:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 434 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1062
Trening powyżej , Dieta dużo białka , zero słodyczy oraz mało tłuszczów , Regeneracja min 1 dzień , oraz rozgrzewka , dobra rozgrzewka to postawa

Nie pije, nie pale , nie ćpam.
Pomogłem daj SOGa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 348
wyciskanie w staniu - jak to wygląda ?? Czy to jest na barki ?? Zza głowy np ?

Nie pozwól żeby ktokolwiek mówił, że jesteś nikim
Licz tylko na siebie jeśli umiesz liczyć
Bo mimo upływu lat nadal żyjemy w dziczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
millitary press wygoogluj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 348
ok juz dzieki , pozdrawiam

Nie pozwól żeby ktokolwiek mówił, że jesteś nikim
Licz tylko na siebie jeśli umiesz liczyć
Bo mimo upływu lat nadal żyjemy w dziczy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

aw6

Następny temat

Jakie FBW.

WHEY premium