SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy dla 17 latka

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1672

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 135
Witam
Szukam odżywek na mase (mam 17 lat). Zastanawiałem się nad gainerem SFD oraz jakimś stackiem, z tym że nie wiem czy to dobry pomysł. Na siłowni ćwiczę od ponad roku. Moja waga to 63 kg na 173 cm wzrostu. Chciałbym przybrać na wadze. Co mi poradzicie kupić i czy wgl. warto?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od przybrania na wadze jest dieta i od tego zacznij, suplementy typu gainer, białko sobie daruj. Możesz kupić kreatynę, ale bez diety nic Ci nie da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 135
Czyli nie warto wydawać pieniędzy na gainery? Ciężko u mnie z dietą jest staram się jeść dużo ale nie w tych samych godzinach. Czy to źle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co rozumiesz przez jeść dużo? Musisz wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, wtedy będziesz wiedział ile musisz kcal dostarczyć .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 135
W sensie jeść więcej niż potrzebuje. I na podstawie tego ułożyć trzeba diete?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sposób pierwszy
WZÓR
Waga (w kg) x 24 = BMR (kobiety wynik muszą pomnożyć razy 0.9)
BMR x współczynnik aktywności = optymalna ilość kalorii (kcal) na każdy dzień

OBJAŚNIENIE
BMR to podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne
Współczynnik aktywności prezentuje się następująco:
1 – gdy w ogóle nie ćwiczymy i nie pracujemy
1,1 – gdy nie ćwiczymy lub tylko sporadycznie, krótko pozwalamy sobie na delikatny wysiłek np. krótki spacer, a także pracujemy na siedząco
1,2 – gdy ćwiczymy częściej, ale nie są to intensywne zajęcia jak np. jazda na rowerze, czy pływanie, natomiast w pracy głównie siedzimy
1,3 – gdy 2-3 razy tygodniowo trenujemy intensywniej, a praca wymaga od nas średniej aktywności np. fryzjer, ochroniarz
1,4 – gdy niemal codziennie zażywamy intensywnego ruchu, czyli nawet szybszy spacer, a ponadto spory wysiłek czeka nas także w pracy
1,5 – gdy każdego dnia mocno ćwiczymy i posiadamy ciężką, fizyczną pracę.

PRZYKŁADY
Mężczyzna ważący 80kg, pracujący na siedząco i nie ćwiczący:
80 x 24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
godziny nie mają nic do rzeczy godzina w tą czy w tamtą to nic, jak sobie podliczysz czego Ci brakuje to się zastanowisz czy brakuje węgli nb gainer czy moze białka, odżywka białkowa

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 135
Czyli jeżeli mi wyszło że moje zapotrzebowanie to 2085 kcal, to musze jeść więcej kcal? A jeżeli miałbym kupować kreatyne na swój pierwszy cykl to mono czy stak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2448 Napisanych postów 24179 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402513
jezeli to jest Twoje zapotrzebowanie dla utrzymania wagi a Ty chcesz ja zwiekszyc to tak ,musisz jesc wiecej, ale oprócz kcal bedzie wazny tez odpowiedni rozklad makro, ale jak chcesz wiedziec wiecej o tym to zapraszam do dzialu Odzywianie,
co do krety to mono bedzie jak najbardziej ok,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 135
Gdzieś słyszałem że od mono się mięśnie wodą pompują, to jest prawda czy mit? Czyli staka sobie odpuścić wraz z gainerem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie zwracałbym szczególnej wagi na to Wojtas. Popracuj nad dietą, dorzuć mono i lecisz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stack kreatynowy czy to doby pomysł

Następny temat

MONO vs JABŁKO

WHEY premium