SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Super Wojownicy nie istnieją?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
Zaluje troche, ze nie moge napisac tyle ile bym chcial przez ta reke;/ ale jeszcze cos od siebie dodam:
- przerabiany kazus byl na zajeciach z karnego - zauwazylem podobienstwo, ale moglo byc one przypadkowe. nie rozwazajmy tutaj ew prawdziwosci podanej sytuacji..

Ale teraz najwazniejsze o czym pisalem i byc moze za malo zaakcentowalem:
-przy wydawaniu wyrokow sad bierze pod uwage nie tylko scisle brzmienie przepisow, ale ocenia cala sytuacje, osoby biorace udzial, ich stan psychiczny i wiele innych rzeczy.

Bo czym innym bedzie polamanie karku przez zawowowego zapasiora 2 gowniarzom ktorzy chcieli "fajke" na srodku ruchliwego rynku a czyms zuoelnie innym bedzie zlamanie nosa/nogi, ba - nawet spowodowanie jej smierci przez osobe cos trenujaca napadnieta przez kilka osob w nocy w srodku parku.

"Tak więc, polskie prawo uznaje instnienie nadzwyczajnie uzdolnionych wojowników i na forum również powinni zostać uznani;D " - strasznymi hiperbolami i prawdami objawionymi Wasc operujesz. Mnie szybko tego na tych studiach oduczyli.. Radze podawac za tym jakies rzeczowe argumenty. Bo i ja sie czegos ciekawego chetnie dowiem..

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 209
cynik:
Karbala 2004 to najkrwawsza bitwa naszych od czasu II WŚ.

słaby:

artykuł w wyborczej na temat walk:
http://wyborcza.pl/1,76842,5699172,Najkrwawsza_bitwa_Polakow_od_czasu_II_wojny_swiatowej.html?as=2&ias=6&startsz=x

Poza tym obejrzyj ten filmik:


pokazane jest z jaką intensywnością nasi strzelcy wyborowi oddawali strzały;p a zasada mówi: jeden strzał-jeden trup,

Do tego jeszcze jest książka gen. Skrzypczaka, gdzie dość mocno rozpisuje się on na temat tej bitwy.

avic: hiperbolę zrobiłem żeby podkreślić wniosek:), który mówi: istnieją ludzie zdolni do szybkiej eliminacji przecwiników, w sposób podobny do bohaterów filmów akcji;)

Per aspera ad astra...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2426
jeden strzał -jeden trup?
Nie rozumiem.

Umysł chłodny jak łysy mamut

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 411 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3632
Tak apropos tej karbali...Jakichżesz to naszych, jeśli mogę spytać? Czy kogoś z nas spytano, czy wojsko naszego kraju ma tam jechać, utrzymywane za nasze pieniądze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 209
Świat jest jak jeden blok mieszkalny. Mieszkasz na dziewiątym piętrze. Sąsiad na szóstym zaczyna zabijać swoich sąsiadów po kolei. Czekasz aż przyjdzie do Ciebie, czy może zwołujesz ludzi i idziesz go unieszkodliwić?

Co do jeden strzał-jeden trup, na filmiku jest moment jak nasz strzelec wyborowy oddaje kilka strzałów, po każdym sygnalizując trafienie. A biorąc pod uwagę to, że bitwa trwała kilka dni, można spokojnie założyć, że zginęło więcej rebeliantów.

Per aspera ad astra...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Panowie na temat Karbali założę osobny temat.Tu piszcie o super wojownikach

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
Słaby za późno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 602 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2475
Łykneliście tą historię o tym funkcjonariuszu ? Ja tylko w połowie. Siedzę w temacie i z tego co wiem, strzelectwo i walka wręcz to zaledwie margines ich wyszkolenia. Chociaż niewiem, może rzeczywiście techniki które mają na celu tylko i wyłącznie zabicie oponenta są tak bardzo skuteczne, że nie ma hvja Gdzieś kiedyś słyszałem, że combaty ujawniają swą prawdziwą moc dopiero w wersji militarnej. I chyba jest w tym sporo racji. Mi już zbrzydły się te gadki o super warriorach, obronie przed bronią czy walce z wieloma. Zamierzam samemu poszukać prawdy.

"Nawet jeśli już wszyscy w ciebie zwątpili, pokaż im, że się mylili"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
obronie przed bronią czy walce z wieloma. Zamierzam samemu poszukać prawdy.

Rest in peace Elbow

Co do wyszkolenia w walce wręcz komandosów i innych tego typu kozaków to ja też słyszałem że opiero się ono bardziej na sportach walki combaty traktując bardziej jako uzupełnienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
Super wojownicy? NIE ISTNIEJĄ!!!

To że któryś się obroni to szczęsliwy splot kilku bądź wielu zdarzeń które mają szanse zdarzyć się po raz drugi tak samo,jak uderzenie pioruna drugi raz w to samo miejsce.

a co do polskiego prawa. Sędzia jest tylko człowiekiem,a człowiek robi błędy. Można im to wybaczyć(przynajmniej z punktu widzenia osoby trzeciej,bo pewnie jako oskarżony już taki skory do wybaczania im ich niewiedzy bym nie był). Błędna ustawa? No to już gorsza sprawa...
*****izmem jest dla mnie natomiast twierdzenie ze trenowanie SW stawia nas w pozycji tego "groźniejszego" niż 5 agresorów.

a o Karbali jutro coś skrobnę,w stosownym te,macie, bo dziś padam już na ryło

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kick

Następny temat

Kilka pytań od amatora ;)

WHEY premium