SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Style kung-fu/wushu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 114240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53
Eee... jestem poniekad przedstawicielem tanglangquan i na pewno nie jest to chuk kai chuan. Spotkałem się już wczesniej z taką pomyłką nie tylko w "Karate" Miłkowskiego, bodajze na jakiejs francuskiej stronce www. No i z tymi zginajaco-rozginajacymi cwiczeniami to tez drobna przesada :P Jest co prawda kilka cwiczen lekko podchodzacych pod ten opis, ale stwierdzenie ze to od nich wziela sie nazwa stylu bardzo zle swiadczy o stanie wiedzy autora na ten temat.

"Dobry nauczyciel daleko prowadzi"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
Pamiętajmy też o tym w ile dialektach romawiają chińczycy i jak różnie określeją te same style i ich poszczególne szkoły dotego dodajmy nie dokonca ścisłe tłumaczenie japończyków a potem na języki europejskie i wychodzą dziwne rzeczy i błędy w nazewnictwie.Tak samo jak japońskie nazewnictwa na wushu z shaolinu .Kiedyś wyczytałem że nazywają je shaolin kenpo karate.No cóż....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
No to w złym źródle wyczytałeś, bo żaden Japończyk by tego tak nie nazwał.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
Nigdy nie mów nigdy naprawde zdziwiłbyś sie dacheng jak nazewnictwo może być źle dobrane.Pozatym pamiętajmy że dalej u nieznających sie na temacie człowiek który wysoko kopie jest mistrzem karate.Dla tego uwierz mi nawet Japończycy potrafią stwierdzić że shaolin kenpo jest sztuką walki mnichów z shaolinu.Przynajmniej takie nazewnictwo kiedyś wyczytałem co nie znaczy że je pochwalam i propaguje ale uznaje za śmieszną opcje i żenade
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Mówię o nazwie, nie o tym co to jest i skąd się wzięło.
Nazwa shaolin kempo to wymysł amerykański, nie jepoński.
Japończyk powiedziałby shorin kempo lub shorinji kempo, nigdy shaolin kempo.
Shaolin to wymowa chińska, kempo - japońska
Shaolin - shorin
Shaolinsi - shorinji
quanfa - kempo
To wszystko zapisuje się tymi samymi znakami, ale po lewej jest wymowa chińska, po prawej japońska.
W Japonii nigdy chińskich nazw nie podaje się w chińskiej wymowie, ale w tak zwanej sinojapońskiej. Nawet gdy w japońskiej telewizji leci film o klasztorze Shaolin w Chinach, jest to zawsze wymawiane Shorin. Więc gdy jakieś źródło podaje, że Japończycy wymyślili nazwę Shaolin Kempo, to jest to źródło słabo zorientowane w temacie.
Podobnie mała szansa żeby Japończyk powiedział kempo karate, bo po co miałby powtarzać dwa słowa o tak zbliżonym znaczeniu. To najwyżej zachodni ignoranci wpadają na tak idiotyczne pomysły.

Zmieniony przez - dacheng w dniu 2005-01-18 15:26:35

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
Przynaje racje sifu dacheng .A teraz inna sprawa znalazłem stronke na której znajdują sie wyjatkowo ciekawe filmiki.Oczywiscie są takie fundamentalne jak rozciaganie czy podstawowe kopniecia ale pokaz form jest naprawde imponujący(niektóre filmiki jak trening staruszków nie uwzględniam w tym zdaniu chociaż też są ciekowostką)Moim faworytem jest filmik prezentujący Baqua Zhang.Pewnie pomyliłem terminologie więc dacheng czekam na skomentowanie wypowiedzi jak i również filmików.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Przede wszystkim proszę bez sifu, bo się obrażę. Tak teraz w Chinach mówią do zamiatacza ulic, ulicznego szewca itp.

Nie oglądałem tych wideoklipów, bo nie mam czasu ani możliwości na ściąganie(dostęp przez zwykły modem), a nie zauważyłem tam niczego co by mnie zaciekawiło.

Swoją drogą są to strony, których autor kiedyś bez mojej zgody skopiował informacje z moich stron. Na szczęście teraz podaje, że to ode mnie.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499
Dachengu czy na ten wushufestiwal w lipcu jest jakaś dowolna forma że naprzykłąd mozna zaprezentować umiejętności w posługiwaniu sie takimi brońmi jak nunchako.A i czy bedzie sanshau w full contacie na platformie ??Ogólnie szczegółowe informacje mnie interesują co do tego festiwalu...z góry dziękuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Nie mam pojęcia o jaki festiwal chodzi, chyba że ten który był organizowany przez Polski Związek Wushu w lipcu zeszłego roku, ale to już było.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DZIS 22:30 GRAND PRIX K1 - robimy tu chat LIVE. Piszczie w trakcie walk.

Następny temat

Gas na "oprawcow" ?

WHEY premium