SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stagnacja ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiem ze pewnie skierujecie mnie do tematu z doradcami ale chcialbym to pytanie skierowac nie tylko do nich .
Zaczalem cwiczyc po dluzszej przerwie, dzis juz poltora miesiaca.
Cwiczyme tym samym planem i tymi samymi cwiczeniami. Mozna powiedziec ze przez te poltora miesiaca caly czas cwiczylismy to samo i tym samym ciezarem, trzymam sie diety i wszystkiego. Przy koncu cwiczen gdy podnosze w nie ktorych momentach np. przy klatce w pewniej chwili brakuje mi sil jakby mi rece zdretwialy i wgl dziwne uczucie :D. Czy to nie jest stagnacja ? Bo ten plan jest strasznie kiepski mamy zaczynac nowy od poniedzialku, jezeli moglibyscie cos doradzic i wgl to bd wdzieczny. Dodam jeszcze ze przez te poltora miesiaca na wycisk tylko raz wiecej podnioslem od wczesniejszego wyniku . Dziekuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
"Ten plan" ja mam z Twoich oczu odczytać? Zero konkretów podanych, jakakolwiek odpowiedź jest niemożliwa. To nie jest forum o wróżbiarstwie.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Napisalem ze bylo robione to samo bez zadnych zmian. Mam wypisac kazde cwiczenie ? czy wystarczy Ci co robie w jakie dni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
To tak jakbym powiedział Ci "jadłem wczoraj to samo co dzisiaj" i liczył na np. obliczenie kaloryczności dzisiejszych posiłków.

Stagnacja to efekt złego planu lub złego odżywiania: czy to zły dobór ćwiczeń/ich ilości, czy to nieodpowiednie jedzenie. Prawdziwa stagnacja następuje po wielu latach ćwiczeń zawodowo na pułapie setek kilogramów i to ta jest już niemożliwa do przebicia często poza sterydami.
U początkujących stagnacja występować w sumie nie powinna.

Jeśli możesz, to dokładnie opisz co i jak ćwiczysz (ile serii itd.), oraz w mirę możliwości Twoją dietę.
Już na wstępie mogę Ci powiedzieć, że przykładowo powinieneś się przerzucić na FBW z planu dzielonego, jeśli ten nie przynosi stosownych rezultatów.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A wiec tak . Cwiczylem rok czasu, zrobilem sobie przerwe przez wakacje i od wrzesna zaczalem cwiczyc do dzisiaj . Diete stosuje przed treningiem weglowodany w duzych ilosciach + bialko. Na treningu woda. Po treningu znow weglowodany ale np . sok, jakis owoc aby zregenerowac. Pozniej juz bialko . Typowo sery itp . Cwicze w poniedzialek klatke z przedramieniami. Klatke robie na lawce poziomej 12/10/8/6 dodajac 5kg przy kazdej serii. Reszte cwiczen robie stalym ciezarem z tymi samymi powtorzeniami. Czyli np na drazkach. Cwiczenie na 1,2,3. czyli gdy podnosze zaczynam od klatki licze do 3 podnosze do polowy licze do 3 i do konca. tak 4. Ostatnie cwiczenie ktore zmieniam (czasami) z rozpietkami, a wiec cos jak na lawce poziomej tyle ze podnosze nie od samej klatki tylko od jej polowy . Te cwiczenia na klatke pokazal mi dosc zaawansowany kolega ktory cwiczy mozna powiedziec dlugo i z duzymi efektami okolo 250kg na klatke. Ale mniejsza. Przedramienia - rozwijanie i nawijanie ciezaru na drazku,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
dieta do poprawy z miejsca.
Trening też. Rób ćwiczenia pod siebie, a nie pod kogoś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pisac dalej czy nie ma sensu?xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
pisz wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Uginanie nadgarstkow sztangielkami i sztanga. tyle z przedramion. Sroda, triceps+barki. Triceps - Drazek, Wyciskanie lezac, Prostowanie w opadze, i pompki lub zamaist pompek prostowanie sztangielka w gorze. Barki- Wyciskanie sztanga nad glowa, Wyciskanie na boku, w przod. Piatek - Biceps, plecy. Biceps - Podnoszenie sie na drazku, sztangielki , sztangielki uchwyt mlotkowy, ugianeni w opadzie. Plecy - drazek, martwy ciag, wioslowanie w opadzie sztangielka. Sobota nogi. Nogi rzadko robilem i dopiero bd robil do nich cwiczenia i to nowym planem bo to co ja robie to jest kiepskie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodam ze duze efekty sa dopiero gdy przestane cwiczyc przez jakies 2 miesiace. Dopiero po tej przerwie widze efekty o 10 kg wiecej mc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
No i ja już widzę, że split tygodniowy nie jest dla Ciebie. Czego? Efekty typowe właśnie dla osoby, która ma plan nieprawidłowy.

Zaawansowany kolega pokazał Ci ćwiczenia czy też ułożył plan? Bo wstawiając nogi dzień po plecach to nie jest poziom zaawansowany. Ale mniejsza o te szczegóły.

Do poprawy oczywiście cała dieta, bo z tego co napisałeś można się dowiedzieć, iż masz jakieś podstawy, ale na tym się kończy.

W grę chodzi jeszcze kilka innych czynników jak choćby kwestia rozgrzewki, diety, regeneracji.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc - ćwiczenia grzbietu - problem ze skórą

Następny temat

poczatek z HFK

WHEY premium