SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt do trenowania boksu.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55
Witam chciał bym wyrobić sobie przede wszystkim siłę w domowych warunkach. Tzn mam wyizolowane i przygotowane już pomieszczenie na zimowe wieczory w którym mógł bym trenować, ale nie wiem co mam zakupić chciał bym trenować boks ponieważ mógł bym się pobić trochę z kumplami tam gdzie oni chodzą. Kumpel powiedział, że techniki mnie nauczy, ale wraca dopiero w styczniu, lutym z za granicy narazie mam w planach kupić sobie:
1. Worek allegro.pl/worek-treningowy-100-45-bokserski-owijki-torpeda-i1817220798.html
2. Rękawice allegro.pl/rekawice-bokserskie-10-oz-dobrej-jakosci-do-worka-i1816258076.html#gallery
3. Hantle allegro.pl/markowe-hantle-promax-10-kg-4-talerze-gryf-40cm-ln-i1805507227.html ( Jeden taki mam )
I tutaj pytanie co jeszcze by mi się przydało.

Mam 17 lat
ważę: 92 kg przy wzroście 178 cm dlatego prosił bym też o jakąś diętę i z grubsza ćwiczenia.
Przepraszam jeżeli wybrałem zły dział, ale jestem tutaj nowy a chciał bym zacząć trenować.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5206
****a, a czemu nie pójdziesz do jakiegoś klubu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 6072 Wiek 4 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70684
ja bym Ci na początek zaproponował treningi które będą miały za zadanie poprawić ogólną kondycję, siłę i wytrzymałość

dobrze że chcesz trenować, bo to lepsze niż siedzenie i nic nie robienie, ale tak naprawdę treningi boksu techniki w domu nie mają sensu, bo możesz się nauczyć złych nawyków, najlepsze rozwiązanie to zapisać się do klubu i tam trenować pod okiem trenera

Jeśli nie masz jak trenować w klubie, z przeróżnych powodów. To najlepiej jest trenować to co można samemu w domu, czyli tak jak pisałem na początku kondycja, siła, wytrzymałość. To Ci się na pewno przyda, a gdy będziesz miał możliwość trenowania w klubie to na pewno te treningi bardzo dużo Ci dadzą, i pomogą.

Jeśli chodzi o dietę to napisz najlepiej w dziale odżywianie tam ktoś kto się na tym zna pomoże Ci.


Pomieszczenie które przygotowałeś na pewno się przyda, nie wiem czy masz dostęp do siłowni? jeśli nie to pomyśl nad taką mini, najpotrzebniejsze rzeczy, ławka, stojaki, sztanga, trochę obciążenia, jakiś drążek i działaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
No co do sprzętu to worek podstawa, chyba. Siłka też, albo odważniki i trochę do tego bodyweight
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
W tym pomieszczeniu albo siłownię sobie zrób, albo jakieś ogólnorozwojowe na własnym obciążeniu, rozciąganie. Idź do klubu, jak nie ma boksu to KB/MT, jak nie to cokolwiek innego.... jak nie (a mało jest w Polsce takich miejsc z których do żadnego klubu ciężko dojechać, nawet bym obstawiał że całkiem takich nie ma) to całkiem odpuść temat boksu i zajmij się siłownią.
Co do diety, ćwiczeń to nie jest tak że piszesz ułóżcie mi... wejdź do działu odżywianie, przeczytaj tematy podwieszone, potem w treningu dla początkujących to samo i chyba jest jeszcze oddzielny dział odchudzanie (ale nie jestem pewny) no i tam też tematy podwieszone, jak będziesz jeszcze miał jakieś pytania a tam na pewno nie będzie odpowiedzi to wtedy pytaj w dobrym dziale.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Idź do klubu złapiesz podstawy a później sobie ćwicz z kumplem. W salce możesz worek zamontować, do tego drążek.
Dieta dział - odżywianie

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Co do samego sprzętu to te rękawice to tandeta raczej, a worek + owijki w cenie owijek porządnej firmy zapewne również.

Zmieniony przez - d0l4r99 w dniu 2011-09-20 02:43:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55
Toomek, a możesz mi powiedzieć czy biegi truchtem, po plaży, wydmach godzinne ze zmianami tempa są dobre na początek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 6072 Wiek 4 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70684
zmiany tempa... czyli coś w stylu interwałów
plaża, wydmy...zróżnicowanie terenu

będzie dobre i nie tylko na początek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Nie będzie dobre, 92 kg 178 wzrostu i 17 lat, nic nie pisał o uprawianiu wcześniej sportu więc raczej mało prawdopodobne żeby to była masa mięśniowa i kondycja chociaż niezła, wątpię żeby przebiegł truchtem trzymając chociaż z 6,5min/km z 40 min, a jak do tego policzyć zmiany tempa (przy odchudzaniu bez sensu) i takie podłoże to po 20 minutach pewnie wymięknie.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi TSD w Warszawie, zajęcia przed południem i wieczorem

Następny temat

SW + poprawa kondycji i sylwetki.

WHEY premium